[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

Avatar użytkownika
Posty: 1207
Dołączył(a): Śr, 11 marca 2009, 19:42
PostNapisane: Cz, 6 października 2011, 07:56
Wrzuciłem info na Facebooka

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Śr, 9 listopada 2011, 14:21
„ Od zagłębia średniowiecznego do Zagłębia współczesnego”

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz odział PTTK w Sosnowcu zapraszają w najbliższą sobotę (12.11) na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj Zagłębie” będącą także elementem szerszego projektu pod nazwą „Poznajemy Zagłębie” wspieranego m. innymi przez Muzeum Historii Polski.

Zaproponowana przez nas tym razem wycieczka obejmie wspólne zwiedzenie Muzeum „Sztygarka” i trasy podziemnej w sztolni ćwiczebnej wpisanej niedawno jako nowy obiekt do „Szlaku Zabytków Techniki” województwa śląskiego :
Historia przemysłu górniczego i hutniczego w Zagłębiu Dąbrowskim jest znacznie starsza niż sama nazwa regionu. Ślady eksploatacji górniczej i istniejących tu pieców hutniczych odkrywane mozolnie przez archeologów sięgają daleko w średniowiecze. Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej wraz z podziemną sztolnią ćwiczebną prezentuje historię zagłębiowskiego górnictwa i hutnictwa od średniowiecza do współczesności. Udział w zaproponowanej wycieczce będzie więc doskonałą okazją na poznanie historii przemysłu w naszym regionie.

Informacje organizacyjne:
- Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 9.40 w recepcji Muzeum „Sztygarka”, Dąbrowa Górniczaprzy ulica Legionów Polskich 69

- Wejście do kopalni ćwiczebnej godzina 10.00
- Po przejściu podziemnej sztolni powrót do budynku muzeum
- W muzeum zwiedzanie ekspozycji: geologicznej, przyrodniczej, etnograficznej i historycznej

Uwaga:


Dzięki uprzejmości Dyrekcji Muzeum Miejskiego „Sztygarka” uczestników tej wycieczki będzie obejmować specjalna, wręcz symboliczna bo znacznie niższa od cennikowej opłata za zwiedzanie.

Telefony kontaktowe do organizatorów: 32 266 23 61 (pn-pt 12.00 – 16.00), 696 902 844

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Wt, 15 listopada 2011, 14:34
„Zwiedzaj Zagłębie: Zagłębiowska Jerozolima – Śladami będzińskich Żydów”

Pierwsze wzmianki o osadnikach żydowskich w Będzinie pochodzą z XIII wieku. W XVI wieku istnieje już zorganizowana gmina żydowska z synagogą, łaźnią i kirkutem. Warunki życia i pracy musiały być tutaj wyjątkowe dla Żydów skoro tuż przed wybuchem II Wojny Światowej stanowili większość mieszkańców miasta. Wojna i holokaust nie pozostawiły zbyt wiele. Z wielu śladów kulturowych tak dużej kiedyś i dobrze zorganizowanej społeczności żydowskiej ocalały tylko nieliczne obiekty które obecnie przypominają o minionej przeszłości.

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego oraz oddział PTTK w Sosnowcu zapraszają w najbliższą sobotę (19.11) na kolejną wycieczkę z cyklu „Zwiedzaj Zagłębie” będącą także elementem szerszego projektu pod nazwą „Poznajemy Zagłębie” wspieranego m. innymi przez Muzeum Historii Polski.

Zaproponowana przez nas tym razem wycieczka obejmie wspólne przejście „Szlakiem kulturowym” związanym z istniejącymi jeszcze śladami materialnymi społeczności żydowskiej zamieszkującej kiedyś Będzin. W towarzystwie wybitnego znawcy kultury żydowskiej w Zagłębiu, historyka p. Grzegorza Onyszko zapoznamy się m. innym z takimi obiektami jak: domy modlitewne Mizrachi i Brama Cukermana, kirkut na Górze Zamkowej, tzw. „Mały Będzin” i inne.

Informacje organizacyjne:

- Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 10.00 w Będzinie przed budynkiem Urzędu Miasta , przy ul. 11-go Listopada 20

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Uwaga! Osoby biorące udział w wycieczce uczestniczą w niej wyłącznie na własne ryzyko i odpowiedzialność. Organizator nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ewentualne szkody, bądź straty wynikłe na rzecz uczestnika wycieczki lub wynikłe z jego powodu.

Telefony kontaktowe do organizatorów: 32 266 23 61 (pn-pt 12.00 – 16.00), 696 902 844
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): Pn, 15 listopada 2010, 14:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
PostNapisane: Śr, 30 listopada 2011, 13:14
Z chęcią dołączę do wycieczek. Minus taki, że w weekendy mam szkołę i tylko czekam aż te dwie sprawy się nie pokryją.
'Jesteśmy ludźmi z pasją , nie ma takiej opcji żeby zapał nasz miał zgasnąć'
Avatar użytkownika
Posty: 122
Dołączył(a): Pn, 15 listopada 2010, 14:23
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
PostNapisane: N, 11 grudnia 2011, 10:39
Widzę, że we wtorek zawitacie do mnie na uczelnię :D o równej 11 mam kolokwium z geologii i ekonomiki złóż ale zaraz po nim dołączę do Was. :)

à propos

Studenckie Koło Naukowe Hydrogeologów „AQUA” ma zaszczyt zaprosić na III Międzynarodowe Terenowe Warsztaty dla Młodych Hydrogeologów „Monitoring i Ochrona Wód podziemnych”, które odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2012 w Ustroniu.
W poprzednich latach warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że i tym razem ciekawie spędzimy czas w gronie osób zaangażowanych w szeroko pojętą ochronę wód podziemnych. Udział w tym wydarzeniu daje bowiem możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia wśród młodych specjalistów oraz jest wspaniałą okazją do nawiązania nowych przyjacielskich relacji z wieloma interesującymi osobami.

Szczegółowe informacje oraz materiały do pobrania znajdują się na stronie internetowej SKN „AQUA”: http://sknaqua.us.edu.pl/

Kontakt:
sknaqua@us.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału!


Organizujemy kolejne warsztaty dla młodych hydrogeologów. Moim zadaniem m.in. jest pozyskanie sponsorów i nawiązanie kontaktu z mediami. Biorąc pod uwagę, że mój wydział jest 'pod zaborem' ( :twisted: ) postanowiłem kontaktować się z mediami zagłębiowskimi (na zebraniu chodziły słuchy o TV Silesia przy czym stwierdziłem, że ten program nadaje się tylko na biesiady śląskie :D). Uważam, że korzyści będą obopólne. Mam nadzieję, ze we wtorek porozmawiamy o tym przedsięwzięciu ;)
'Jesteśmy ludźmi z pasją , nie ma takiej opcji żeby zapał nasz miał zgasnąć'

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 8 lutego 2014, 18:09
09.02.2014 - Sławków - Maczki

Podczas dzisiejszych uroczystości w Maczkach zainspirowani wspaniałą pogodą wpadliśmy na pomysł aby już jutro rozpocząć sezon wycieczkowy 2014 :)

Jest to totalna improwizacja ale cóż więcej poza chęcią, czasem i ładną pogodą potrzeba ?
W związku z powyższym zapraszamy wszystkich którzy mają podobne zdanie i możliwości czasowe na wycieczkę Szlakiem św Jakuba VIA REGIA na trasie Sławków - Sosnowiec Maczki.

Wyjazd busem liniowym (KIK BUS) w niedzielę 09.02.2014 o godz. 9.30 (przystanek przy dworcu PKP - pomniku Kiepury) do Sławkowa.

Przejście na trasie Sławków Rynek - Niwa - Burki - Piernikarka - Maczki Stare - Maczki

Z Maczek powrót do Sosnowca komunikacją KZK GOP

Zapraszamy!

PS. W razie gwałtownego pogorszenia pogody wycieczka będzie odwołana.
Poprzednia strona

Powrót do Zwiedzaj Zagłębie z FdZD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron