[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Pomysły na pracę dla absolwentów szkół wyższych.

Pomysły na pracę dla absolwentów szkół wyższych.


Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 22 lipca 2010, 21:00
Gdyby tak udało się sciągnąc taką firmę jak Citibank to wtedy można dać pracę 350 absolwentom wyższych szkół z Zagłębia... ;)

Rząd ustanowił trzy wieloletnie programy inwestycyjne wpierające centra badawcze, usług i doskonałości biznesowej - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu. Dzięki nim ma powstać ok. 1,2 tys. miejsc pracy, głównie dla osób z wyższym wykształceniem.

Działająca w Polsce od 2005 r. firma Citibank International planuje utworzyć w Polsce centrum doskonałości procesów biznesowych w trzech miastach - Warszawie, Łodzi i Olsztynie. Centrum zajmować się będzie m.in monitorowaniem transakcji klientów Citibank pod kątem prania brudnych pieniędzy, powiernictwem papierów wartościowych, obsługą rachunków bankowych, zarządzaniem ryzykiem kredytowym oraz zabezpieczeniami i gwarancjami.

Budżet wesprze inwestycję 1 mln 425 tys. zł na utworzenie nowych miejsc pracy. Inwestor zobowiązał się zainwestować w projekt 1 mln 426 tys. zł i utworzyć 350 nowych miejsc pracy dla osób z dyplomem wyższej uczelni. Przedsięwzięcie ma być zrealizowane do końca 2012 r.

Spółka Geoban zamierza utworzyć w naszym kraju centrum usług zlokalizowane w Gdyni i Wrocławiu. Firma zobowiązała się zainwestować w projekt 1 mln 460 tys. zł i utworzyć 447 nowych miejsc pracy, w tym 381 dla osób z wyższym wykształceniem. Inwestycja ma otrzymać 1 mln 647 tys. zł z budżetu państwa.

Obaj inwestorzy zobowiązali się do utrzymania przedsięwzięcia przez co najmniej 5 lat. Zadeklarowali też, że nawiążą współpracę z firmami z regionu, co przyczyni się do powstania w otoczeniu inwestycji kolejnych kilkudziesięciu miejsc pracy.

Patrycja Śledziewska

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 22 lipca 2010, 21:54
Ciekawe, czy w kontekście zbliżającego się niżu demograficznego warto inwestować w rozbudowę szkół wyższych w Zagłębiu ... 8-)

W ciągu ostatnich trzech lat zbankrutowało 10 spośród ok. 350 prywatnych uczelni. Do roku 2025 zniknąć może nawet co trzecia. Między wyższymi uczelniami zaczęła się wojna na śmierć i życie, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Nadchodzi niż demograficzny i szkoły prześcigają się w pomysłach przyciągnięcia maturzystów, a nawet przeciągnięcia do siebie studentów z innych uczelni. Do łagodnych środków zachęcających - jak zniżki na czesne, stypendia, prezenty w postaci laptopów, karnetów na fitness czy kręgle - dochodzą działania zaczepne.

Na biurko minister nauki i szkolnictwa wyższego trafił właśnie list podpisany przez studentów Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi o "akademickich hienach, które wychodzą na wierzch, gdy zauważą kryzys u sąsiada".
Awantura wybuchła, gdy kierunek pedagogiczny na AHE został negatywnie oceniony przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Natychmiast kilka innych szkół z regionu zaczęło zabiegać o studentów zagrożonego wydziału, wabiąc ich brakiem wpisowego, czy "wyrozumiałą kadrą".

Przykładów "DGP" podaje więcej i dodaje, że wszystkiemu winien niż demograficzny. Według prognoz GUS do końca 2015 r. liczba osób w wieku 19-24 lata spadnie z 3,6 do 2,8 mln, a w 2020 r., w największym dołku, będzie ich jeszcze o 500 tys. mniej. Dla uczelni oznacza to katastrofę.
Avatar użytkownika
Posty: 2710
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2008, 11:57
Lokalizacja: ZAGLęBIE DĄBROWSKIE ZAGÓRZE
PostNapisane: Cz, 22 lipca 2010, 23:27
Moim zdaniem warto, pod warunkiem że będą trzymać dobry poziom merytoryczny i że będą potrafiły wykorzystać potencjał naszego regionu.

Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 20 stycznia 2015, 12:53
PostNapisane: Wt, 20 stycznia 2015, 12:59
Znaczy wiecie, jeśli ktoś studiuje kierunki studiów bez przyszłości to niech nie ma pretensji do całego świata, że nagle nikt go nie chce zatrudnić, a jeśli już to zrobi, to jest to praca niezwiązana z wykształceniem za najniższą krajową.

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 22 stycznia 2015, 08:38
Po pierwsze system śledzenia losów absolwentów szkół wyższych praktycznie nie działa w Polsce. A właściwie wiele uczelni tak stosuje wymagania ME, że nie można się dowiedzieć ile osób po studiach jest bez pracy, ile osób musiało studiować drugi, może trzeci kierunek.

W Niemczech na przykład każdy zawód jest corocznie brany pod lupę pod kątem:
- ile osób pracuje w danym zawodzie (w całym kraju i w rozbiciu na regiony)?
- ile osób jest jest bez pracy w danym zawodzie?
- ile można zarobić w danym zawodzie?
- jakie są perspektywy i oczekiwania dla danego zawodu?

Jeśli absolwent szkoły średniej miałby takie informacje to pewnie często nie popełnił by błędu wybierając jeden z egzotycznych kierunków studiów http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/688448,egzoty%20czne_kierunki_przyneta_na_studentow_ale_kto_bedzie_chcial_studiowac_turystyke_religijna.html

Tak więc przytaczanie danych o kierunkach studiów bez przyszłości bez podania powyższych danych również nie ma sensu, bo może akurat w określonym regionie znajdzie się dużo miejsc pracy dla np. absolwenta kierunku "turystyka religijna"?

Kamil Jonasz napisał(a):Znaczy wiecie, jeśli ktoś studiuje kierunki studiów bez przyszłości to niech nie ma pretensji do całego świata, że nagle nikt go nie chce zatrudnić, a jeśli już to zrobi, to jest to praca niezwiązana z wykształceniem za najniższą krajową.
PostNapisane: Wt, 3 marca 2015, 16:38
Żeby zdobyć dobrą pracę najlepiej się cały czas dokształcać i robić kursy. Im więcej umiejętności i wiedzy tym łatwiej zdobyć wymarzoną pracę i mieć dobre zarobki.
Zamontowałem rolety rzymskie Poznań w salonie. A markizy Poznań na balkonie.

Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 22 marca 2018, 14:03
PostNapisane: Cz, 22 marca 2018, 14:11
to jakieś marzenie ściętej głowy, kto ma na to pieniądze,
a żeby osiągnąć sukces trzeba mieć dużo szczęścia, niesamowity pomysł lub gigantyczną wiedzę w danym zakresie

Posty: 1
Dołączył(a): N, 25 marca 2018, 21:28
PostNapisane: N, 25 marca 2018, 22:01
Nie ma kierunków po których nie ma pracy. Są ludzie, którzy studiują coś bez przekonania i pasji. Wtedy pracy nie ma nawet dla weterynarza.

Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 16 marca 2020, 11:44
PostNapisane: Pn, 16 marca 2020, 11:50
spróbuj poszukać pracy na portalach , ja znalazłam w pracę w śląsku. I musiałam się przeprowadzić

Powrót do Nauka i edukacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron