[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Inkubatory przedsiębiorczości

Inkubatory przedsiębiorczości


Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 22 kwietnia 2010, 21:16
Ciekawe czy w Zagłebiu również powstanie jeden z 40 inkubatorów przedsiębiorczości ... ;)

40 akademickich inkubatorów przedsiębiorczości powstanie do końca tego roku w całej Polsce w ramach projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Pierwszy taki inkubator otwarto w czwartek w Białymstoku.
Inkubator jest miejscem, gdzie młody przedsiębiorca, dopiero próbujący swoich sił w biznesie, otrzymuje bezpłatne wsparcie merytoryczne oraz dostęp do sprzętu biurowego, sali konferencyjnej, nowoczesnego wyposażenia informatycznego. Może liczyć m.in. na pomoc prawną związaną z działalnością biznesową, usługi finansowe, kadrowe i księgowe.

Jak powiedział PAP prezes sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk, wszystko to ma pomóc osobom do 30. roku życia w "wystartowaniu i sprawdzeniu swojego pomysłu na biznes".
W Białymstoku inkubator otwarto w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, na bazie inkubatora istniejącego tam już od 5 lat. Został on wyremontowany i wyposażony w nowy sprzęt; w ciągu 5 lat skorzystało z niego ok. 100 firm, które zatrudniły kilkaset osób. Obecnie pod opieką białostockiego inkubatora jest około 40 firm.

Projekt "Droga do Polski Przedsiębiorczej", wart ok. 20 mln zł, dofinansowany jest z UE. Zakłada on również, że w 5 największych miastach w Polsce w ciągu 3 najbliższych lat mają powstać centra biznesu, tzw. business-linki. Znajdzie się tam m.in. sprzęt do multimedialnej obsługi firmy.

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 24 czerwca 2010, 21:43
Będziński Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowany jest na ul. Sielecka 11 w Będzinie przy czym nie jest on skierowany wylacznie do absolwetnow lub studentow ... ;)

Misją Inkubatora jest w szczególności:
- tworzenie na bazie obiektu i zaplecza technicznego, nowych miejsc pracy dla bezrobotnych poprzez powstanie nowych i rozwój istniejących firm,
- wspieranie i stosowanie systemu zachęt celem szybkiego rozwoju nowocześnie zarządzanych podmiotów,
- stosowanie odpowiednich kryteriów doboru i kwalifikacji, by uczestnikami korzystającymi z pomocy Inkubatora stawały się firmy preferujące nowe technologie oraz wdrażające nowe rozwiązania, a ponadto wykorzystujące tzw. nisze rynkowe i patenty,
- kreowanie działań zmierzających do powstawania związków kooperacyjnych pomiędzy różnymi podmiotami w szerokim pojęciu gospodarczym naukowym, marketingowym, informacyjnym i ludzkim.

http://www.inkubator.powiat.pl/
Załączniki
INKUBATOR B.jpg
Inkubator Bedzin

Powrót do Nauka i edukacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość