[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

PostNapisane: Cz, 29 stycznia 2009, 02:52
W hucie nie mam dojścia (ale ktoś może ma ?), ale w elektrowni Łagisza myślę, że mogę załatwić.
Byłem także na spotkaniu u szefów tej drukarni w Milowicach i mam wstępnie temat załatwiony. Tam jest ponoć jedna z najnowocześniejszych i największych maszyn drukarskich. Myślę że warto zobaczyć ją z bliska...
Czy są chętni na takie industrialne wycieczki ? :)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: Cz, 29 stycznia 2009, 12:10
Ja się piszę na wszystkie wycieczki związane z jakimiś działającymi przetwórniami.
Obrazek
PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 15:53
Ja chętnie pozwiedzałabym ruiny zamków + tereny ładne przyrodniczo. Nie mam też nic przeciwko obejrzeniu jakichś ciekawych poprzemysłowych ruinek.
Zwiedzanie muzeów i zakładów mniej mnie pociąga. Może którąś wycieczkę możnaby zrobić rowerową? Terenów nam wszak nie brakuje. ;)
Czekam z niecierpliwością na tegoroczne plany - żałuję, że na Forum trafiłam dopiero teraz, bo z tego co widzę, w roku ubiegłym były naprawdę fajne wycieczki.
Obrazek

PostNapisane: Śr, 4 marca 2009, 22:27
Co prawda propozycja wycieczki u naszych bliskich sąsiadów (Zagłębie Krakowskie), ale za to bardzo interesująca:

Wodociągi od kuchni

To jeden z niewielu dni w roku, kiedy mieszkańcy Jaworzna i miast ościennych mogą zwiedzić ujęcia wody pitnej, oczyszczalnię oraz laboratorium. 21 marca jaworznickie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji szeroko otwiera swoje bramy dla mieszkańców.

A wszystko z okazji Światowego Dnia Wody. Przypadający 22 marca Światowy Dzień Wody będzie obchodzony już po raz siedemnasty. Jego celem jest uświadomienie mieszkańcom ziemi, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie wodą. Coraz więcej krajów boryka się z problemem braku wody pitnej. Wiele państw nie ma do niej dostępu. Dodatkowo zmiany klimatu, m.in. susze, powodują jej czasowy brak.

Polska nie stanowi pod tym względem wyjątku. Bo mimo że na ogół nie odczuwamy braku wody, to zdaniem specjalistów przypada u nas stosunkowo niewiele wody na jednego mieszkańca. Jej średnie dzienne zużycie w miastach wynosi ok. 145 litrów na osobę!

MPWiK w Jaworznie, w związku ze Światowym Dniem Wody, zaprasza wszystkich mieszkańców Zagłębia do zwiedzania przedsiębiorstwa. 21 marca (sobota) chętni będą mogli zobaczyć ujęcia wody pitnej, zaplecze transportowo - techniczne oraz sprawdzić, jak funkcjonuje pneumatyczna tłocznia ścieków czy laboratorium.

-Akcję organizujemy po raz pierwszy i liczymy na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców - tłumaczy inspektor Sławomir Grucel z MPWiK w Jaworznie. -„Dni Otwarte" przewidziane są na sobotę, tak aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć cały proces technologiczny: od wydobycia do pojawienia się wody w kranach.

Zainteresowani w trakcie kilku godzin będą mogli zapoznać się m.in. z procesem wydobycia i pompowania wody w sieć kanalizacyjną. Odwiedzą również bazę techniczną, gdzie zapoznają się z pracą dyspozytorni, elektronicznego monitorowania sieci wodociągowej oraz specjalistycznych pojazdów MPWiK. Na koniec udadzą się do nowoczesnej tłoczni ścieków przy ul. Chełmońskiego oraz oczyszczalni, gdzie będą mogli zaobserwować pracę laboratorium i proces oczyszczania ścieków. -Zapisy przyjmujemy do 10 marca, natomiast jeżeli zainteresowanie będzie duże, przewidujemy wyjazd II tury - podkreśla Grucel.

Piotr Celej

Wszelkie szczegółowe informacje oraz zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 10 marca pod numerem telefonu (032) 318 60 81/64 oraz w siedzibie spółki przy ul. Świętego Wojciecha 34. Start: godzina 9:00. Zbiórka na parkingu pod halą MCKiS, wyjazd autokarem. Przypuszczalny czas zakończenia wycieczki - godzina 13:00.

Są chętni na taką wycieczkę ? To może być naprawdę coś interesującego !
PostNapisane: Cz, 5 marca 2009, 08:11
ja chętnie a jeśli jeszcze pozwolą przebiec się po kanałach to z rozkoszą :) oczywiście ja razy dwa :)
PostNapisane: Cz, 5 marca 2009, 15:13
Ja bym proponował może jakąś wycieczkę rowerową. Dużo jeżdżę i powoli Sosnowiec to dla mnie zaczyna być za mało. Ja już to zrealizowałem sobie ale to może być ciekawy pomysł na FdZD`owską wycieczkę(wycieczki) rowerowe http://www.jerzysitarz.webpark.pl/rower/shi.htm. Można by zrobić też wycieczkę z Sosnowca do Wojkowic (XVIII-wiecznego kościół p.w. św. Marcina) i po drodze zbierać ludzi z D.G. B-n(zachaczyć o zamek) C-dź(kościół Św Bartłomieja). Nom to taka moja idea ;)
PostNapisane: Cz, 5 marca 2009, 21:59
Oczywiście, że w tym roku FdZD planuję wycieczki rowerowe, jednak czekamy jeszcze na rozpoczęcie sezonu z pogodą. Myślę, że być może pierwszą takową uda się nam zorganizować w drugiej połowię marca.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: Pn, 9 marca 2009, 00:27
A ja proponuję wycieczkę do wodociągów:
http://www.e-sosnowiec.pl/index.php?dan ... =728&num=1

Wodociągi od kuchni
To jeden z niewielu dni w roku, kiedy mieszkańcy Jaworzna i miast ościennych mogą zwiedzić ujęcia wody pitnej, oczyszczalnię oraz laboratorium. 21 marca jaworznickie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji szeroko otwiera swoje bramy dla mieszkańców.
A wszystko z okazji Światowego Dnia Wody. Przypadający 22 marca Światowy Dzień Wody będzie obchodzony już po raz siedemnasty. Jego celem jest uświadomienie mieszkańcom ziemi, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie wodą. Coraz więcej krajów boryka się z problemem braku wody pitnej. Wiele państw nie ma do niej dostępu. Dodatkowo zmiany klimatu, m.in. susze, powodują jej czasowy brak.
Polska nie stanowi pod tym względem wyjątku. Bo mimo że na ogół nie odczuwamy braku wody, to zdaniem specjalistów przypada u nas stosunkowo niewiele wody na jednego mieszkańca. Jej średnie dzienne zużycie w miastach wynosi ok. 145 litrów na osobę!
MPWiK w Jaworznie, w związku ze Światowym Dniem Wody, zaprasza wszystkich mieszkańców Zagłębia do zwiedzania przedsiębiorstwa. 21 marca (sobota) chętni będą mogli zobaczyć ujęcia wody pitnej, zaplecze transportowo - techniczne oraz sprawdzić, jak funkcjonuje pneumatyczna tłocznia ścieków czy laboratorium.
-Akcję organizujemy po raz pierwszy i liczymy na duże zainteresowanie ze strony mieszkańców - tłumaczy inspektor Sławomir Grucel z MPWiK w Jaworznie. -„Dni Otwarte" przewidziane są na sobotę, tak aby jak najwięcej osób mogło zobaczyć cały proces technologiczny: od wydobycia do pojawienia się wody w kranach.
Zainteresowani w trakcie kilku godzin będą mogli zapoznać się m.in. z procesem wydobycia i pompowania wody w sieć kanalizacyjną. Odwiedzą również bazę techniczną, gdzie zapoznają się z pracą dyspozytorni, elektronicznego monitorowania sieci wodociągowej oraz specjalistycznych pojazdów MPWiK. Na koniec udadzą się do nowoczesnej tłoczni ścieków przy ul. Chełmońskiego oraz oczyszczalni, gdzie będą mogli zaobserwować pracę laboratorium i proces oczyszczania ścieków. -Zapisy przyjmujemy do 10 marca, natomiast jeżeli zainteresowanie będzie duże, przewidujemy wyjazd II tury - podkreśla Grucel.
Piotr Celej

Wszelkie szczegółowe informacje oraz zgłoszenia przyjmowane są w terminie do 10 marca pod numerem telefonu (032) 318 60 81/64 oraz w siedzibie spółki przy ul. Świętego Wojciecha 34. Start: godzina 9:00. Zbiórka na parkingu pod halą MCKiS, wyjazd autokarem. Przypuszczalny czas zakończenia wycieczki - godzina 13:00.

Co o tym sądzicie, jacyś chętni na taką wycieczkę?
Obrazek
PostNapisane: Pn, 9 marca 2009, 00:55
czytajmy forum ze zrozumieniem :)
PostNapisane: Wt, 31 marca 2009, 18:19
Już w najbliższą sobotę kolejna wycieczka z cyklu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" :!: :!: :!:
Więcej info wieczorem :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zwiedzaj Zagłębie z FdZD