[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Henryk Średnicki

Henryk Średnicki

PostNapisane: Pn, 11 kwietnia 2016, 10:22
Chciałem się podzielić kilkoma wspomnieniami z życia zmarłego wczoraj słynnego boksera Henryka Średnickiego, który był związany również z Zagłębiem. Poznałem go jako nastolatek, gdy boksował w barwach Górnika Sosnowiec, gdzie kończył karierę. W tym klubie pracował mój wujek i często po górniczych imprezach, również dla emerytów odwoził "mocno zmęczonego" Pana Heńka pod jego blok. Kiedyś towarzyszyłem wujkowi w tej wyprawie i Średnicki zaproponował nam obejrzenie jego trofeów. Pamiętam że wówczas wpadł do mieszkania i obudził całą rodzinę. Jego żona i dwie córki na rozkaz stanęły zaspane w szeregu, w piżamach i koszulach nocnych witając głowę rodziny. On z pawlacza wyjął pęk posplatanych szarfami medali i jakiś puchar, który podziwialiśmy. Tymczasem żona i córki recytowały z pamięci jego sukcesy, po czym za jego zgodą poszły ponownie spać. Tego momentu nie zapomnę do końca życia. Wujek opowiadał mi również że Średnicki w czasie imprezy, potrafił mówić wierszem bez żadnego przygotowania. Był kilka razy świadkiem jak kłócił się publicznie, np. o podwyżki z dyrektorem kopalni, mówiąc wierszem, m. in. w czasie Barbórki w dzisiejszym DorJanie. Wujek, dziś 78-letni mógłby długo opowiadać na temat tego wybitnego boksera. Odeszła od nas niezapomniana i ciekawa postać. Cześć jego pamięci.

Powrót do Sport