[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - GZM i Metropolia Śląsko-Zagłębiowska

GZM i Metropolia Śląsko-Zagłębiowska

Avatar użytkownika
Posty: 2710
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2008, 11:57
Lokalizacja: ZAGLęBIE DĄBROWSKIE ZAGÓRZE
PostNapisane: Śr, 18 września 2013, 16:09
Mądrze napisane, zgadzam się z autorką.
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): Pn, 27 lipca 2009, 08:34
Lokalizacja: Sosnowiec Zagórze / Piastów
PostNapisane: Pt, 20 września 2013, 09:31
Apropos tej hegemonii - Muzeum Zagłębia w Będzinie w facebookowym konkursie przedjarmarkowym jako nagrodę wręcza swoim konkursowiczom broszurkę "Śląskie dzieciom"... Coś tu nie halo... To albo jest to Muzeum Zagłębia, albo niech usuną tą być może kłopotliwą dla nich nazwę... Wg mnie, pomimo dotowania z kasy wojewódzkiej czy marszałkowskiej... powinni promować wyłącznie Zagłębie, skoro tytułują się Muzeum Zagłębia...
Zagórze - Rycerskie tradycje - osiedlowa rzeczywistość
1906 powodów, by kibicować Zagłębiu

https://www.facebook.com/PilkarzeZaglebia/
https://www.facebook.com/SkaSosnowiec/

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 12 października 2013, 10:00
Czyżby wreszcie ktoś zmądrzał? Ja także chciałbym poznać bilans ile to Sosnowiec czy Dąbrowa Górnicza zyskała uczestnicząc w tym tworze, ile za to zapłaciły te miasta i ile z tego wyniosły?

Górnośląski Związek Metropolitalny do likwidacji! To parodia metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny miał zalążkiem metropolii Silesia, a stał się jej parodią. Prezydent Tychów Andrzej Dziuba chce złożyć wniosek o rozwiązanie GZM. Prezes GZM i jednocześnie prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski uważa, że przeciwnicy nie mają większości. Kto zwycięży?

Czy Górnośląski Związek Metropolitalny może się rozpaść? Prezydent Tychów Andrzej Dziuba mówi, że w tej formule GZM jest niepotrzebny i zbyt kosztowny w utrzymaniu. To nie tylko jego zdanie. Dlatego na najbliższym walnym zgromadzeniu członków związku, jeśli nie usłyszy od szefa GZM Dawida Kostempskiego nowej, lepszej koncepcji działania, zamierza zgłosić wniosek o rozwiązanie organizacji.

- Żeby wspólnie kupować energię, nie musimy powoływać GZM. Wystarczy grupa zakupowa - ocenia prezydent Dziuba.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 26 października 2013, 01:40
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Jeszcze rok się pomęczymy z GZM?
Związek przetrwa do kolejnych wyborów samorządowych. Chyba, że...


Prezydenci największych śląskich miast przychylają się do decyzji, by Górnośląski Związek Metropolitalny przetrwał jeszcze do wyborów samorządowych, a potem, by o jego losie zdecydowali nowo wybrani włodarze miast.

Taki wniosek padł podczas czwartkowego spotkania samorządowców. Walne zgromadzenie GZM odbędzie się na początku listopada. Wtedy zapadną ostateczne decyzje.

- Chyba przychylam się do takiego rozwiązania. Jeszcze ten rok się przemęczymy - mówi prezydent Tychów Andrzej Dziuba.
Ale, żeby ten rok nie był stracony i aby obecne władze się nie nudziły mają stworzyć koncepcję systemu transportu publicznego w aglomeracji.

Nikt już jednak lub prawie nikt nie wierzy, że GZM będzie w stanie wykrzesać z siebie nową energię. Widać to było choćby po frekwencji na spotkaniu. Przeważali zastępcy prezydentów. Prezydent Katowic Piotr Uszok spóźnił się, zaś prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz nie przyjechał.

- Tuż przed walnym zgromadzeniem GZM chcemy się spotkać w gronie prezydentów i ostatecznie przedyskutować sprawę - mówi prezydent Dziuba.


Jeszcze rok ? To kolejne 400 tys. złotych wrzucone przez władze Sosnowca w błoto :!:

Cały czas czekam aż ktoś w końcu zrobi bilans ile w to błoto przez te lata wrzucił Sosnowiec i ile "zyskał"; ale w konkretnych, twardych liczbach a nie pierdu, pierdu o krainie mlekiem i miodem płynącej o której słyszymy od lat od od ojca chrzestnego tego nowego tworu (nowotworu) ;)
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): Pn, 6 października 2008, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 26 października 2013, 22:43
!!
Wreszcie
!!
Ale jeźli zamierzają bulić na tego nowotwora z myślą o jego rychłym usunięciu :o
normalnie CBA, CBŚ czy tam inne SB powinno już kończyć dochodzenie!
ale mafia :evil:
Avatar użytkownika
Posty: 2710
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2008, 11:57
Lokalizacja: ZAGLęBIE DĄBROWSKIE ZAGÓRZE
PostNapisane: N, 27 października 2013, 20:45
Krzysiek Bębenek napisał(a):!!
Wreszcie
!!
Ale jeźli zamierzają bulić na tego nowotwora z myślą o jego rychłym usunięciu :o
normalnie CBA, CBŚ czy tam inne SB powinno już kończyć dochodzenie!
ale mafia :evil:


Dokładnie tak, nasi prezydenci specjalizują w zasiadaniu w dziwnych tworach, z których pobierają potem wynagrodzenia jak GZM czy KZK GOP.
GZM od początku był beznadziejnym tworem, którego powstanie nie było w żaden sposób zasadne i poza kilkoma "znajomymi królika" którzy pracowali w tej nadbudowie adminstracyjnej oraz Przemysławowi Jedleckiemu z Wybiórczej nikomu nic nie dał.
Chciałbym żeby osoby odpowiedzialne za przetrawiania naszych gminnych pieniędzy poniosły za to odpowiednie konsekwencje.

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: N, 27 października 2013, 22:48
Najpierw była 1 złotówka od głowy mieszkańca (od niemowlaka do starca) a potem już 2 złote, czyli ponad 400 tys. rocznie w błoto :!:

Do wspólnego zakupu energii czy czegokolwiek innego nie potrzeba utrzymywać tak drogiego (nowo)tworu wystarczy stworzyć grupę zakupową i jak widać najlepiej na tym wyszli ci którzy nie są frajerami aby płacić na GZM a w tej grupie zakupowej się znaleźli.

Dla mnie samo utworzenie tego (nowo)tworu , a potem jego utrzymywanie i uparte trwanie przy tym to jawne działania na szkodę miasta i jego mieszkańców. Pomijam tu nawet kwestie tożsamości i durną nazwę Silesia, chodzi tu o ewidentne marnowanie pieniędzy z budżetu miasta! Za te zmarnowane pieniądze można być coś realnego i konkretnego stworzyć, jak choćby wzięte pierwsze z brzegu co najmniej kilka kolejnych orlików.

Skoro to ma paść na pysk to po co kolejne pieniądze wyrzucać? Sosnowiec taki bogaty jest? Na władzę nie ma co liczyć bo pewnie uparcie będzie przy tym, było nie było swoim pomyśle trwała ale może radni opozycyjni zainteresują się tą sprawą, sprawą ewidentnego marnotrawienia pieniędzy z budżetu miasta?

PS. W ostatniej GW pisze że przez ten rok GZM będzie utrzymywany przy kroplówce tylko dlatego aby Kostempski nie przerypał wyborów w swoim własnym mieście ! Czyli co, płacimy pośrednio na cudzą kampanię wyborczą :?: :!:

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 21 grudnia 2013, 20:30
Metropolia Silesia w agonii. Prezydenci ścinają budżet o połowę

"Nie 2 zł od mieszkańca, ale o połowę mniej wpłacą do kasy Górnośląskiego Związku Metropolitalnego miasta, które tworzą metropolię.
Taką decyzję podjęli we wtorek prezydenci i radni, którzy tworzą zgromadzenie GZM. Za obniżeniem składki o połowę opowiedziało się siedemnaście osób. Tylko jednak była przeciw.

- Umówiliśmy się na składkę 2 zł od mieszkańca, gdy GZM miał się zająć gospodarką odpadami. Nic z tego nie wyszło. A ja lubię konkrety i efekty działań. Tych nie widać - mówi prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic, która była pomysłodawczynią obniżenia składki.

W minionym roku miasta wpłaciły do budżetu GZM ok. 3,6 mln zł. W przyszłym ta kwota będzie o połowę mniejsza.

Większość prezydentów od dawna uważa, że związek się nie sprawdził. Niedawno samorządowcy uznali, że nie będą go jednak likwidować. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść po przyszłorocznych wyborach samorządowych".


Dobre i to (od ręki oszczędność tylko dla samego Sosnowca ponad 200 tys.) ale dobrze by było aby w końcu powstał rzetelny raport ile przez ten lata Sosnowiec zmarnował środków na ten utopijny od samego początku projekt. Mam nadzieję że kiedyś to zostanie rozliczone !
Jednocześnie wielka szkoda że tego trupa nadal będą utrzymywać przy życiu, pod kroplówką za którą mieszkańcy Sosnowca zapłacą tylko za kolejny rok ponad 200 tys. a mieszkańcy Dąbrowy Górniczej ponad 100 tys. złotych.

Posty: 67
Dołączył(a): N, 8 kwietnia 2012, 13:25
PostNapisane: Pn, 1 lutego 2016, 12:36
Jakoś bez echa przeszło ostatnie głosowanie radnych w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej w sprawie przynależności do GÓRNOŚLĄSKIEGO Związku Metropolitalnego. W sumie na 47 radnych obu miast, aż 41 było za przystąpieniem do GZM, 5 wstrzymało się od głosu, a tylko jeden był przeciwko (Grzegorz Pisalski z Sosnowca). Tymczasem przed ostatnimi wyborami samorządowymi wielu obecnych radnych kwestionowało ideę powstania metropolii i przynależności do niej miast Zagłębia. Jeszcze inni protestowali przeciwko nazwie pomijającej Zagłębie. Jeden z obecnych radnych nawet na tym forum, w tej zakładce, w październiku 2013 roku pisał: "GZM był od początku beznadziejnym tworem, którego powstanie nie było w żaden sposób zasadne...itd ". Co się zatem stało że nagle tylu radnych w obu miastach zmieniło zdanie i masowo poparło GZM :?: Nie potrafię tego wytłumaczyć. :(
Poprzednia strona

Powrót do Samorząd i społeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron