Zagłębiowski Park Sportowy

PostNapisane: Wt, 2 sierpnia 2016, 07:04
Ostatnio dużo mówi się na temat sztandarowej inwestycji Sosnowca, czyli Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Mam kilka pytań co do tej inwestycji:
- Dla kogo jest ta inwestycja?
Pytam dlatego, bo aktualnie na mecze chodzi grupa kibiców, z których duża część wychowuje się w otoczeniu alkoholu, prochów i szemranego towarzystwa. Czy rzeczywiście mieszkańcy Sosnowca chcieli by, aby ich dzieci obracały się w takim otoczeniu?
- Czy nie ma bardziej istotnych i pilniejszych inwestycji w Sosnowcu?
W Sosnowcu wiele terenów pogórniczych i nawet całych dzielnic jest po prostu zaniedbanych i pilnie wymagających rewitalizacji. Chociażby Kazimierz, który z całym szacunkiem ale potrzebuje miejsc pracy, a nie wodotrysków. owszem, Park Jordanowski jest super, ale ile tam będzie pracować mieszkańców Sosnowca, Kazimierza Górniczego? Są też inne dzielnice w Sosnowcu, które po swojej górniczej przeszłości niestety zostały zapomniane przez władze Sosnowca.
- Co będzie, gdy ten obiekt będzie dużo droższy niż 150 mln zł?
Moim zdaniem kwota przyjęta przez władze miasta Sosnowca jest zaniżona i prawdopodobnie chodzi o kupienie głosów kibiców (3.000 mieszkańców plus rodziny). Gdy się nie ma bardziej ambitnych pomysłów na Sosnowiec, to szuka się tematów zastępczych, tylko szkoda, że tak drogich ... :roll:
PostNapisane: Cz, 24 sierpnia 2017, 11:45
Powiem Ci szczerze, że wiele miast teraz inwestuje w parki sportowe/stadiony/aquaparki i w każdym
z miast mieszkańcy nie rozumieją władz - czy naprawdę są to niezbędne inwestycje w danym mieście?
Jak słyszę ile to kosztuje to wogóle krew mnie zalewa a zazwyczaj są to miliony.
Wydaje mi się, że Park Sportowy ma być skierowany głównie do osób, które chciałyby w przyszłości uprawiać sport wyczynowo.
Nie żebym lekceważył dziedzinę jaką jest sport, ale znacznie bardziej potrzebujemy wykwalifikowaną kadrę w przedmiotach ścisłych/fachowców.

PostNapisane: Pt, 30 marca 2018, 09:00
Tak jak napisałeś, tak się właśnie zdobywa głosy wyborców. Szkoda tylko, że wybudują park, a potem wpadnie to w ręce wandali
Zobacz ofertę części DAF.

PostNapisane: N, 8 lipca 2018, 18:07
Za chwilę okaże się, że w drużynie Zagłębia Sosnowiec grającej w Ekstraklasie wychowankowie nie będą się mieścić nawet na ławce rezerwowych. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym który stwierdził, że Zagłębie walczy o spore pieniądze z uwagi na promowanie młodzieży grającej w pierwszej drużynie. Postanowiłem sprawdzić, ile to minut zagrali wychowankowie Zagłębia w pierwszej lidze i co się okazało? Żaden z wychowanków Zagłębia nie zagrał w i lidze, a młodzież na którą klub dostał kasę to wychowankowie Legii i Lecha.

Niestety kiepsko widzę przyszłość Zagłębia w Ekstraklasie, bo za chwilę (do 2 - 3 lat) pojawi się w niej GKS Katowice, któryś klub z Łodzi i po prostu Sosnowca nie będzie stać na Ekstraklasę (przy takiej polityce kadrowo-finansowej).

Inną sprawą jest, że w Sosnowcu powinno się szukać sponsora strategicznego, żeby miasto Sosnowiec nie musiało pokrywać kosztów utrzymania drużyny piłkarskiej i ewentualnie parku sportowego (wydatki szacuję na 30 mln rocznie). Sosnowca nie stać na takie wydatki powinien brać przykład z takich miast jak Kraków (ma dwie drużyny w Ekstraklasie, i na wydatki miasta na żadną z tych drużyn nie przekraczają 5 % ich budżetów). Również miasto Warszawa niewiele wydaje na swoją drużynę piłkarską (mam na myśli Legię), bo większość (ponad 95 %) pokrywana jest przez sponsorów, przychody telewizyjne, sprzedaż piłkarzy. W sosnowcu czarno widzę przyszłość klubu piłkarskiego przy obecnej polityce finansowo-kadrowej.

Ignacy Kurzawa napisał(a):Tak jak napisałeś, tak się właśnie zdobywa głosy wyborców. Szkoda tylko, że wybudują park, a potem wpadnie to w ręce wandali

Powrót do Gospodarka i inwestycje