[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Zagłębiowski Park Sportowy

Zagłębiowski Park Sportowy


Posty: 152
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: Wt, 2 sierpnia 2016, 07:04
Ostatnio dużo mówi się na temat sztandarowej inwestycji Sosnowca, czyli Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Mam kilka pytań co do tej inwestycji:
- Dla kogo jest ta inwestycja?
Pytam dlatego, bo aktualnie na mecze chodzi grupa kibiców, z których duża część wychowuje się w otoczeniu alkoholu, prochów i szemranego towarzystwa. Czy rzeczywiście mieszkańcy Sosnowca chcieli by, aby ich dzieci obracały się w takim otoczeniu?
- Czy nie ma bardziej istotnych i pilniejszych inwestycji w Sosnowcu?
W Sosnowcu wiele terenów pogórniczych i nawet całych dzielnic jest po prostu zaniedbanych i pilnie wymagających rewitalizacji. Chociażby Kazimierz, który z całym szacunkiem ale potrzebuje miejsc pracy, a nie wodotrysków. owszem, Park Jordanowski jest super, ale ile tam będzie pracować mieszkańców Sosnowca, Kazimierza Górniczego? Są też inne dzielnice w Sosnowcu, które po swojej górniczej przeszłości niestety zostały zapomniane przez władze Sosnowca.
- Co będzie, gdy ten obiekt będzie dużo droższy niż 150 mln zł?
Moim zdaniem kwota przyjęta przez władze miasta Sosnowca jest zaniżona i prawdopodobnie chodzi o kupienie głosów kibiców (3.000 mieszkańców plus rodziny). Gdy się nie ma bardziej ambitnych pomysłów na Sosnowiec, to szuka się tematów zastępczych, tylko szkoda, że tak drogich ... :roll:
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): Cz, 24 sierpnia 2017, 11:39
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
PostNapisane: Cz, 24 sierpnia 2017, 11:45
Powiem Ci szczerze, że wiele miast teraz inwestuje w parki sportowe/stadiony/aquaparki i w każdym
z miast mieszkańcy nie rozumieją władz - czy naprawdę są to niezbędne inwestycje w danym mieście?
Jak słyszę ile to kosztuje to wogóle krew mnie zalewa a zazwyczaj są to miliony.
Wydaje mi się, że Park Sportowy ma być skierowany głównie do osób, które chciałyby w przyszłości uprawiać sport wyczynowo.
Nie żebym lekceważył dziedzinę jaką jest sport, ale znacznie bardziej potrzebujemy wykwalifikowaną kadrę w przedmiotach ścisłych/fachowców.

Posty: 53
Dołączył(a): Śr, 13 grudnia 2017, 12:54
PostNapisane: Pt, 30 marca 2018, 09:00
Tak jak napisałeś, tak się właśnie zdobywa głosy wyborców. Szkoda tylko, że wybudują park, a potem wpadnie to w ręce wandali
Zobacz ofertę części DAF.

Posty: 152
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: N, 8 lipca 2018, 18:07
Za chwilę okaże się, że w drużynie Zagłębia Sosnowiec grającej w Ekstraklasie wychowankowie nie będą się mieścić nawet na ławce rezerwowych. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym który stwierdził, że Zagłębie walczy o spore pieniądze z uwagi na promowanie młodzieży grającej w pierwszej drużynie. Postanowiłem sprawdzić, ile to minut zagrali wychowankowie Zagłębia w pierwszej lidze i co się okazało? Żaden z wychowanków Zagłębia nie zagrał w i lidze, a młodzież na którą klub dostał kasę to wychowankowie Legii i Lecha.

Niestety kiepsko widzę przyszłość Zagłębia w Ekstraklasie, bo za chwilę (do 2 - 3 lat) pojawi się w niej GKS Katowice, któryś klub z Łodzi i po prostu Sosnowca nie będzie stać na Ekstraklasę (przy takiej polityce kadrowo-finansowej).

Inną sprawą jest, że w Sosnowcu powinno się szukać sponsora strategicznego, żeby miasto Sosnowiec nie musiało pokrywać kosztów utrzymania drużyny piłkarskiej i ewentualnie parku sportowego (wydatki szacuję na 30 mln rocznie). Sosnowca nie stać na takie wydatki powinien brać przykład z takich miast jak Kraków (ma dwie drużyny w Ekstraklasie, i na wydatki miasta na żadną z tych drużyn nie przekraczają 5 % ich budżetów). Również miasto Warszawa niewiele wydaje na swoją drużynę piłkarską (mam na myśli Legię), bo większość (ponad 95 %) pokrywana jest przez sponsorów, przychody telewizyjne, sprzedaż piłkarzy. W sosnowcu czarno widzę przyszłość klubu piłkarskiego przy obecnej polityce finansowo-kadrowej.

Ignacy Kurzawa napisał(a):Tak jak napisałeś, tak się właśnie zdobywa głosy wyborców. Szkoda tylko, że wybudują park, a potem wpadnie to w ręce wandali

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: So, 21 lipca 2018, 18:15
Również jestem zdania, że w pierwszej kolejności powinno się znaleźć inwestora strategicznego. Dlaczego tak uważam, ponieważ ze wszystkich 16 klubów piłkarskich działających w Ekstraklasie tylko dwa kluby mają jako właścicieli gminy miejskie (są to Sosnowiec i Płock). Poza tym jest kilka klubów, gdzie Miasta są większościowymi udziałowcami (Gliwice - 67%, Wrocław - 54 %, Zabrze - 81 %). Pozostałe kluby posiadają jako właścicieli osoby prywatne lub firmy nastawione na prowadzenie działalności biznesowej (obok oczywiście sportowej). Dzięki takiemu podejściu będzie można odciążyć kasę miejską, a z drugiej strony jest kilka miast, które posiadają dodatkowe wpływy przy okazji funkcjonowania na ich terenie klubu piłkarskiego (na przykład TS Wisła Kraków odpłatnie korzysta ze stadionu piłkarskiego, o czym było głośno kilka tygodni temu przy okazji przedłużania umowy jego wynajmu).

Obok inwestora do Zagłębia Sosnowiec warto również oddać szkółkę piłkarską w ręce innego klubu, który podniósł by poziom jej funkcjonowania. W Polsce jest wiele klubów które każdego młodego piłkarza traktują jako inwestycję, na której można zarobić (podczas sprzedaży młodych piłkarzy zapewniając sobie obok kwoty transferowej również procent od późniejszych transferów). W ten sposób można mieć całkiem niezłe przychody, jeśli tylko robi się wszystko, aby młodzież była szkolona na odpowiednim poziomie, oraz aby miała szansę grać. Również wyłapywanie talentów to jedna z możliwości uzyskiwania przez klub piłkarski całkiem niezłych przychodów (dobrym przykładem jest tutaj Górnik Zabrze, który ma w swojej kadrze 12 zawodników pochodzących z Zabrza i okolic - prawie 50 % całej swojej kadry). W kadrze Zagłębia co prawda jest 3 wychowanków, ale obawiam się, że jak w latach poprzednich nie będą mieli okazji za wiele pograć w pierwszej drużynie.

Posty: 152
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: N, 5 sierpnia 2018, 14:12
Dużo będą kosztować mieszkańców Sosnowca zapędy prezydenta Sosnowca związane z promocją Sosnowca za pośrednictwem klubu sportowego Zagłębie Sosnowiec.
Jeśli rzeczywiście roczne wydatki na całość działalności klubu Zagłębie Sosnowiec wraz z kosztami utrzymania Parku Sportowego wyniosą 30 mln złotych, to przyjmując liczbę mieszkańców Sosnowca na poziomie 190.000 daje nam 157 złotych na mieszkańca w ciągu roku. Jeżeli przy tej okazji uwzględnimy fakt, że stale spada liczba mieszkańców Sosnowca, to niestety ta kwota rocznych wydatków będzie ciągłe rosła.
Pytam, po co jeśli podobne efekty promocyjne inne miasta - posiadające kluby w Ekstraklasie - osiągają bezkosztowo, lub przy bardzo niewielkich kosztach ..:roll:

Zenon Lusus napisał(a):Również jestem zdania, że w pierwszej kolejności powinno się znaleźć inwestora strategicznego. Dlaczego tak uważam, ponieważ ze wszystkich 16 klubów piłkarskich działających w Ekstraklasie tylko dwa kluby mają jako właścicieli gminy miejskie (są to Sosnowiec i Płock). Poza tym jest kilka klubów, gdzie Miasta są większościowymi udziałowcami (Gliwice - 67%, Wrocław - 54 %, Zabrze - 81 %). Pozostałe kluby posiadają jako właścicieli osoby prywatne lub firmy nastawione na prowadzenie działalności biznesowej (obok oczywiście sportowej). Dzięki takiemu podejściu będzie można odciążyć kasę miejską, a z drugiej strony jest kilka miast, które posiadają dodatkowe wpływy przy okazji funkcjonowania na ich terenie klubu piłkarskiego (na przykład TS Wisła Kraków odpłatnie korzysta ze stadionu piłkarskiego, o czym było głośno kilka tygodni temu przy okazji przedłużania umowy jego wynajmu).

Posty: 152
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: Wt, 21 sierpnia 2018, 09:55
Jak słyszę, że stadion w Sosnowcu będzie jednym z najtańszych w Polsce to mnie krew zalewa. Przecież cała ta zabawa z Zagłębiowskim Parkiem Sportowym jest celowo tak prowadzona, żeby przed wyborami samorządowymi nie wybrać ofert, bo niestety okazało by się, że z robotami dodatkowymi to koszt budowy będzie wynosił nawet 400 mln złotych.

Tu chodzi o to, aby wygrać drugą kadencję oraz żeby Igrzyska przedwyborcze trwały na dobre, a przy okazji żeby plebs dobrze się bawił. :mrgreen:

A ja ponowie pytanie, dla kogo jest ten Park Sportowy? Co się stanie w Sosnowcu dobrze widać po Legii Warszawa, która skupiła emerytów z całej Europy i teraz nie ma kto grać. Legia dostaje baty od klubów, które mają budżet kilkanaście razy mniejszy. Dlaczego? Bo zamiast grać mieszanką młodości z doświadczeniem postawili na emerytów. W Sosnowcu niestety nie promuje się wychowanków (z Sosnowca), ale emerytów, albo buduje się stadion, na którym będą szlifować swoje umejętności wychowankowie Legii Warszawa lub Lecha Poznań. W przypadku transferu, niestety Zagłębie nie będzie miało żadnych profitów, poza wydatkami na pożyczenie obcego wychowanka.

Zupełnie inaczej jest z Wisłą Kraków, która została zmuszona do grania wychowankami lub młodymi piłkarzami (poza M. Wasilewskim) i efekt jest doskonały. Została zmuszona, bo niestety sytuacja finansowa klubu nie pozwala na spektakularne zakupy zagraniczne.

No ale w przypadku klubu piłkarskiego Wisła Kraków, jest to podmiot nie zarządzany przez politykę (właścicielem jest Towarzystwo Sportowe Wisła), i dlatego widać efekty. Nie tak jak w przypadku Zagłębia Sosnowiec, gdzie na początku sezonu ściągnięto kilku emerytów z nadzieją na utrzymanie, bo więcej z tymi piłkarzami się nie osiągnie.

A ja pytam po co to wszystko?

Czy grając w I lidze efekty marketingowe były by mniejsze? Według mne nie. bo grać o utrzymanie w Ekstraklasie to wg. mnie jest gorsza sytuacja, jak grać w czubach w I lidze (tak jest na przykład od kiliku lat z Chojniczanką, która celowo nie chce awansować do Ekstraklasy, podobnie było z Termalicą, która niewiele zdziałała w Ekstraklasie, a przed awansem regularnie grała w czubach I -ligi, a Sandecja również była w Ekstraklasie tylko rok). Teraz trochę się spłukali i pewnie Termalica spadnie do II-ligii, no ale w Sosnowcu działa stare polskie powiedzenie "... zastaw się, a postaw się".

[/quote]
Stadion, którego budowę na Górce Środulskiej w Sosnowcu planuje miasto Sosnowiec, może być jedną z najtańszych nowych ekstraklasowych aren - przynajmniej tak wynika z odpowiedzi wiceprezydenta Jeremiasza Świerzawskiego na interpelację radnego Karola Winiarskiego. Tylko czy podany koszt budowy jest dziś naprawdę realny?

Powrót do Gospodarka i inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron