[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Szkolne nowości

Szkolne nowości

PostNapisane: Wt, 15 grudnia 2009, 22:01
Agencja PAP pisze o nowych i zarazem odlotowych kierunkach w Technikum w Łazach .. ;)

Klasy kształcące przyszłych techników eksploatacji portów i terminali lotniczych uruchomiło technikum w Łazach k. Zawiercia (Śląskie). Inicjatywę wspierają Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) oraz Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej.
W poniedziałek podpisano umowę patronacką między Zespołem Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach i Starostwem Powiatowym w Zawierciu a GTL (zarządza portem lotniczym Katowice) oraz działającym w ramach Politechniki Śląskiej centrum kształcenia lotniczych kadr.

"Naszą ambicją jest, aby proces dydaktyczny w tej dziedzinie układał się w spójną całość - od kształcenia w klasie profilowanej na poziomie ponadgimnazjalnym, poprzez studia wyższe i zdobywanie potrzebnych w tym zawodzie licencji, po staże i zatrudnienie u pracodawcy" - powiedział PAP dyrektor szkoły Michał Brzozowski.

Pierwsza klasa "lotnicza", uruchomiona na podstawie autorskiego programu nauczania, ruszyła w Łazach przed rokiem, w tym roku naukę rozpoczął kolejny rocznik uczniów. Współpraca z GTL i politechniką da im możliwość odbywania praktyk oraz przygotowania do zdobycia niezbędnych licencji i certyfikatów.

Zespół szkół w Łazach od dawna stara się dostosować profil kształcenia do potrzeb rynku pracy, w ścisłej współpracy z przyszłymi pracodawcami. W tamtejszym liceum działa już m.in. tzw. klasa wojskowa, policyjna, dziennikarska oraz GOPR-owska, prowadzona z pomocą ratowników jurajskiej grupy GOPR.

Kształcenie kadr dla lotnictwa już w szkole średniej wpisuje się w projekt działającego w ramach Politechniki Śląskiej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. Docelowo jego program kształcenia ma objąć niemal wszystkie specjalności związane z obsługą lotnisk i ruchu powietrznego....

PostNapisane: Pn, 1 listopada 2010, 20:06
Ostatnio natknąłem się w EMPIK-u na książkę chyba również dla Zagłębiaków, ale mogę się mylić ... ;)
Załączniki
Książka.jpg
Książka pt. "Ślonsko godka"
PostNapisane: Wt, 9 sierpnia 2016, 09:25
śląska gwara jest jedna z piękniejszych gwar i warto się uczyć , aby zachować dziedzictwo.

PostNapisane: Pt, 7 października 2016, 13:15
@kasik śląska gwara nie zniknie, zwłaszcza po tym jak co roku widzę i uczestniczę w konkursach Gwary Śląskiej w Muzeum Górnośląskim.
W zagłębiu mieszkam od 2 lat. Planuję otworzyć biuro rachunkowe Jelenia Góra to miasto, z którego pochodzę.

PostNapisane: Pt, 14 października 2016, 13:43
kasik napisał(a):śląska gwara jest jedna z piękniejszych gwar i warto się uczyć , aby zachować dziedzictwo.

A są jakieś kursy uczące śląskiej gwary? Tak po prostu z ciekawości pytam :D
Od wielu lat pracuję w naszym mieście jako księgowa Jelenia Góra ma naprawdę deficyt biur rachunkowych.

PostNapisane: Śr, 2 listopada 2016, 11:22
O dziwo takie kursy są, ale tylko dla osób pracujących na pogotowiu. Ew. jak zapłacisz odpowiednią kwotę to każdy Ślązak cię jej nauczy :P
Finansista, pomagam również w problemach z pytaniami typu do kiedy PIT 37 itp.

PostNapisane: Pt, 2 grudnia 2016, 16:35
Ja pracując 2 lata ze Ślązakami, nauczyłam się prawie całej ich gwary :D Nieraz sama się łapie na tym, że mówię jak oni.
Od 3 lat pracuje jako księgowa. Jastrzębie-zdrój to miasto, z którego pochodzę.

PostNapisane: Pt, 7 kwietnia 2017, 10:34
Ostatnio ich akcent stał się bardzo popularny :D
Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos? (łac.) - księgowa Warszawa

PostNapisane: Śr, 9 sierpnia 2017, 09:38
Ja dużo uczyłam się od dziadków, bo rodzice nie chcieli rozmawiać tą gwarą.
Czyż życie nie jest Mat­ri­xem, a śmierć je­dynym, os­ta­tecznym i de­fini­tyw­nym wyjściem z niego!? księgowa Wałbrzych

PostNapisane: Śr, 9 sierpnia 2017, 15:19
Ja byłam nauczona od małego, bo tak się w domu i w szkole mówiło. Dopiero mając jakieś 10 lat ogarnęłam, że mówimy gwarą.
Nie sztuką jest przejść przez życie gdy wszys­tko sprzy­ja- Sztuką jest iść przed siebie i nie ugiąć się na­wet jeśli ciągle jest pod wiatr. księgowa Wałbrzych
Następna strona

Powrót do Nauka i edukacja