[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Rynek Pracy

Rynek Pracy

PostNapisane: N, 12 września 2010, 17:27
Łukasz Wywiał napisał(a):Może na tym tle śląskie wypada nieźle ale to ciągle 169 301 zarejestrowanych pod koniec sierpnia. W samym Sosnowcu ponad 10 tyś. Chociaż w lutym w województwie bezrobotnych było prawie 190 tyś. (dane za WUP Katowice).
Niby bezrobocie zaczęło spadać (przynajmniej w statystykach), to jednak jestem ciekawy jak sytuacja będzie wyglądać pod koniec roku.

Będzie wyglądać gorzej, z reguł zimą jest najgorzej bo pracownicy sezonowi zasilają liczbę bezrobotnych.
Obrazek
PostNapisane: Pn, 13 września 2010, 10:03
wracając do wątku krajowego - spróbowałem nanieść dane o wielkości gospodarstw rolnych (innego wskaźnika na razie nie znalazłem)
ale zadziwiająca zbieżność właśnie wielkości gospodarstw z wskaźnikiem bezrobocia (a nie ich ilości, których podobno - do sprawdzenia - jest więcej na wschodzie kraju)
Załączniki
nalozonamapawielkoscigospodarstw.jpg

PostNapisane: Pn, 13 września 2010, 20:31
Z rolnikami tak to już jest, że mają ten swój KRUS, który nie do końca się bilansuje. Z drugiej strony to właśnie w regionach typowo rolniczych bardzo częstym zajęciem są prace sezonowe (tak więc wskaźnik bezrobocia zależy od pory roku)... :P

Inną formą zajęć sezonowych jest agroturystyka oraz organizacja wypoczynku "mieszczuchom" ... 8-)

Wojciech Pudlo napisał(a):wracając do wątku krajowego - spróbowałem nanieść dane o wielkości gospodarstw rolnych (innego wskaźnika na razie nie znalazłem)
ale zadziwiająca zbieżność właśnie wielkości gospodarstw z wskaźnikiem bezrobocia (a nie ich ilości, których podobno - do sprawdzenia - jest więcej na wschodzie kraju)

PostNapisane: Pn, 15 lipca 2019, 10:10
Polecam ciekawy artykuł jak legalnie zatrudnić pracownika z ukrainy.

PostNapisane: Pt, 29 maja 2020, 20:56
Oczywiście nie wystarczy być mobilnym. Trzeba mieć kwalifikacje odpowiednie, a więc umiejętności, kursy, doświadczenie.
Jak ktoś nie ma doświadczenia to po ukończeniu kursu z certyfikatem jak https://inauka.pl/courses może dostanie się gdzieś na staż. Ma jakieś szanse. Dlatego warto dbać o swoje kwalifikacje.
Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje