Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego (stowarzyszenie regionalne)

Stowarzyszenia, Fundacje, Spółdzielnie Socjalne i wszelkie inne organizacje trzeciego sektora
Administrator
PostNapisane: Wt, 9 lutego 2010, 22:59
Wszystko na temat działań podejmowanych przez organizację... i o samym stowarzyszeniu ;)
PostNapisane: Cz, 3 marca 2011, 17:01
Witam.

Mam pytanie. Czy FdZD przeprowadzało kiedyś kwestę ? Mam na myśli akcję charytatywną ze zbiórką pieniędzy.
Prosiłbym o informacje :) Szczegóły podam z czasem :)
'Jesteśmy ludźmi z pasją , nie ma takiej opcji żeby zapał nasz miał zgasnąć'
PostNapisane: Cz, 3 marca 2011, 17:34
Kwestę na rzecz zbierania krwi, podpisów ale pieniędzy to nie przypominam sobie.
Administrator
PostNapisane: Cz, 3 marca 2011, 17:40
zbiorke darów owszem... ale nie kasy - to wymagalobty pozwolenia
PostNapisane: Cz, 3 marca 2011, 20:41
To od czego tu zacząć... hmmm... może tak:

Niedawno mój kuzyn w Lelowie wpadł na pomysł by zorganizować turniej charytatywny na rzecz jego przyjaciela Krzysztofa Brodzińskiego.

Oto jego historia i prośba o pomoc napisana przez jego przyjaciółkę:

'Mój kolega Krzysztof potrzebuje Państwa pomocy. Pod koniec ubiegłego roku uległ wypadkowi, który jego aktywne życie zmienił w stagnację. Podczas pompowania koła metalowa felga uderzyła mnie w twarz. W wyniku uderzenia stracił oko, miał połamaną żuchwę, nos. Aby uratować mu życie, lekarze musieli odtworzyć przednią część czaszki. Teraz przed nim wiele operacji związanych z rekonstrukcją twarzy, szczęki, oczodołu. Na szczęście mimo tak poważnego urazu nie poddaje się.
Przed wypadkiem Krzyś wiódł normalne, spokojne życie. Człowiek pełen życia, radosny, zawsze służący pomocą, dobrą radą. Był duszą towarzystwa. Gdzie był on tam było wesoło. Jednocześnie jest człowiekiem inteligentnym, twardo stąpającym po ziemi. Zna się na polityce, sporcie – jest w tej dziedzinie wielostronny. Czas wolny od pracy spędzał grając w piłkę nożną, siatkową, jeżdżąc na rowerze. Przyjaciele i znajomi byli (i na szczęście są) dla niego bardzo ważni.
Pasjonuje go piłka nożna- polska i światowa. Wcześniej grywał podczas rozgrywek gminnych, na sparingach i zwykłych spotkaniach towarzyskich.
By mógł wrócić do wcześniejszego życia i pełni zdrowia potrzebne jest długie i kosztowne leczenie oraz rehabilitacja.

Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe. Za każdą przekazaną kwotę będę Państwu niezmiernie wdzięczna.'

A tu strona fundacji Avalon, której jest podopieczny:

http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_benef ... inski.html

Na turnieju przeprowadzona zostałaby zbiórka pieniędzy prawdopodobnie w postaci cegiełek. Wystąpiłyby w nim cztery drużyny: Zagłębie Sosnowiec, Lelovia Lelów, Pilica Koniecpol i Sparta Szczekociny. Do tego miałyby miejsce aukcje internetowe. Możliwe, że my jako kibice Zagłębia wybralibyśmy się tam zorganizowaną grupą. Jutro mój kuzyn będzie rozmawiał z wójtem o kwestiach prawnych. Prawdopodobnie założą komitet. Jeśli jednak nie udałoby się tego dokonać czy możemy liczyć na pomoc FdZD ? Jesteście szanowanym i wpływowym stowarzyszeniem. Z Waszą pomocą możemy dokonać o wiele większych rzeczy. Cel jest szczytny a najważniejsze jest zdrowie Krzyśka. Lelów leży przy granicach Zagłębia Dąbrowskiego, jest miejscowością, która zajmuje poważną pozycję w historii Polski. Tak też chciałbym Was zaprosić na niedzielę 17 kwietnia do Lelowa. Piękne są to okolice. Stylowy rynek, średniowieczne pozostałości murów i uroczy kościół św. Marcina. Do tego lasy, zalew i dolina rzeki Białki. Wójt zaprasza na ciulim, miejscową tradycyjną potrawę.

Tak więc jesteście z nami ? ;)
Administrator
PostNapisane: Pt, 4 marca 2011, 14:20
Inicjatywa szlachetna, a więc i godna poparcia - pytanie tylko: jakiej pomocy oczekujesz/oczekujecie?
PostNapisane: Pn, 21 marca 2011, 16:09
Przepraszam, że tyle czasu nie pisałem ale główna akcja rozgrywa się w Lelowie gdzie założono komitet na ten cel. Czekam na dokumenty by móc wprowadzić w życie zbiórkę pieniędzy u nas.

A jeśli chodzi o pomoc to byłbym wdzięczny gdyby FdZD pomogło rozkręcić trochę akcje u nas w Zagłębiu. Dostanę część plakatów do rozwieszenia u nas. Może macie jakieś pomysły związane z aukcją internetową ?

Powrót do Organizacje Pozarządowe