Śląski Uniwersytet Medyczny

PostNapisane: N, 18 lipca 2010, 20:57
Rozpoczęła się rozbudowa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu przy ulicy Jedności. Znaczący postęp widać w wykonaniu fundamentów, a poza tym na terenie budowy pojawił się żuraw budowlany .. ;)
Załączniki
SUM.jpg
ŚUM w Sosnowcu

PostNapisane: Cz, 10 lipca 2014, 19:55
Czy macie gdzieś dostępne zdjęcia wybudowanego obiektu? :)
Pozdrawiam,
Michał Badura
http://pwsz-tarnow.edu.pl

PostNapisane: Pt, 29 kwietnia 2016, 12:32
Kilka dni temu wyczytałem że Śląski Uniwersytet Medyczny zamierza utworzyć w Katowicach supernowoczesne Muzeum Medycyny i Farmacji. Jego siedziba ma się mieścić w pobliżu Muzeum Śląskiego, w jednym z wyremontowanych, zabytkowych budynków po KWK Katowice. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to że taka placówka miała powstać już dawno w Sosnowcu! Dokładnie w Energetycznym Centrum Kultury im. Jana Kiepury na Będzińskiej. Sześć lat temu muzeum o tym profilu planowały utworzyć władze SUM i władze Sosnowca. Pisano o tym m. in. tu: www.dziennikzachodni.pl/artykul/209469, ... ,id,t.html Może ktoś wie dlaczego ten pomysł nie został zrealizowany? I dlaczego teraz zmieniono lokalizację tej placówki na Katowice? Wiem że eksponaty do przyszłego MMiF są przechowywane w Domu Lekarza na ul. Grażyńskiego w Katowicach. Ciekawi mnie czy trafiły tam również przedmioty zgromadzone do tej pory w Sosnowcu. Niezrealizowanie pomysłu utworzenia tego muzeum u nas jest kolejną porażką naszych władz. Jak sobie przypominam w ciągu ostatnich lat mieliśmy w Zagłębiu mieć:
-Muzeum Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu (w budynku Szkoły Realnej, pomysł rzucił ówczesny wiceprezydent Chęciński)
-Muzeum Żydów Zagłębiowskich w Będzinie (tymczasem np. w Gliwicach powstała imponująca placówka dotycząca Żydów górnośląskich)
-Muzeum Komitetu Obrony Robotników (w Pałacu Schoena, opuszczonym przez Sąd Rejonowy)
-Skansen prezentujący budownictwo ludowe na terenie Zagłębia w Dąbrowie Górniczej
-Galeria Wybitnych Zagłębiaków
-Park Militarny w Dąbrowie Górniczej
-Muzeum Diecezjalne w Sosnowcu (mówił o nim już śp. biskup Adam Śmigielski)
To tylko kilka przykładów na szybko, z pamięci. Jest jeszcze w miarę świeży pomysł Muzeum Zagłębiowskiego Górnictwa w Kazimierzu. Mam nadzieję że przynajmniej ten pomysł wypali.

Powrót do Nauka i edukacja