Inkubatory przedsiębiorczości


Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 22 kwietnia 2010, 21:16
Ciekawe czy w Zagłebiu również powstanie jeden z 40 inkubatorów przedsiębiorczości ... ;)

40 akademickich inkubatorów przedsiębiorczości powstanie do końca tego roku w całej Polsce w ramach projektu "Droga do Polski Przedsiębiorczej". Pierwszy taki inkubator otwarto w czwartek w Białymstoku.
Inkubator jest miejscem, gdzie młody przedsiębiorca, dopiero próbujący swoich sił w biznesie, otrzymuje bezpłatne wsparcie merytoryczne oraz dostęp do sprzętu biurowego, sali konferencyjnej, nowoczesnego wyposażenia informatycznego. Może liczyć m.in. na pomoc prawną związaną z działalnością biznesową, usługi finansowe, kadrowe i księgowe.

Jak powiedział PAP prezes sieci Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk, wszystko to ma pomóc osobom do 30. roku życia w "wystartowaniu i sprawdzeniu swojego pomysłu na biznes".
W Białymstoku inkubator otwarto w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania, na bazie inkubatora istniejącego tam już od 5 lat. Został on wyremontowany i wyposażony w nowy sprzęt; w ciągu 5 lat skorzystało z niego ok. 100 firm, które zatrudniły kilkaset osób. Obecnie pod opieką białostockiego inkubatora jest około 40 firm.

Projekt "Droga do Polski Przedsiębiorczej", wart ok. 20 mln zł, dofinansowany jest z UE. Zakłada on również, że w 5 największych miastach w Polsce w ciągu 3 najbliższych lat mają powstać centra biznesu, tzw. business-linki. Znajdzie się tam m.in. sprzęt do multimedialnej obsługi firmy.

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 24 czerwca 2010, 21:43
Będziński Inkubator Przedsiębiorczości zlokalizowany jest na ul. Sielecka 11 w Będzinie przy czym nie jest on skierowany wylacznie do absolwetnow lub studentow ... ;)

Misją Inkubatora jest w szczególności:
- tworzenie na bazie obiektu i zaplecza technicznego, nowych miejsc pracy dla bezrobotnych poprzez powstanie nowych i rozwój istniejących firm,
- wspieranie i stosowanie systemu zachęt celem szybkiego rozwoju nowocześnie zarządzanych podmiotów,
- stosowanie odpowiednich kryteriów doboru i kwalifikacji, by uczestnikami korzystającymi z pomocy Inkubatora stawały się firmy preferujące nowe technologie oraz wdrażające nowe rozwiązania, a ponadto wykorzystujące tzw. nisze rynkowe i patenty,
- kreowanie działań zmierzających do powstawania związków kooperacyjnych pomiędzy różnymi podmiotami w szerokim pojęciu gospodarczym naukowym, marketingowym, informacyjnym i ludzkim.

http://www.inkubator.powiat.pl/
Załączniki
INKUBATOR B.jpg
Inkubator Bedzin

Powrót do Nauka i edukacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron