Szkolne nowości

PostNapisane: Wt, 15 grudnia 2009, 22:01
Agencja PAP pisze o nowych i zarazem odlotowych kierunkach w Technikum w Łazach .. ;)

Klasy kształcące przyszłych techników eksploatacji portów i terminali lotniczych uruchomiło technikum w Łazach k. Zawiercia (Śląskie). Inicjatywę wspierają Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) oraz Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej.
W poniedziałek podpisano umowę patronacką między Zespołem Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach i Starostwem Powiatowym w Zawierciu a GTL (zarządza portem lotniczym Katowice) oraz działającym w ramach Politechniki Śląskiej centrum kształcenia lotniczych kadr.

"Naszą ambicją jest, aby proces dydaktyczny w tej dziedzinie układał się w spójną całość - od kształcenia w klasie profilowanej na poziomie ponadgimnazjalnym, poprzez studia wyższe i zdobywanie potrzebnych w tym zawodzie licencji, po staże i zatrudnienie u pracodawcy" - powiedział PAP dyrektor szkoły Michał Brzozowski.

Pierwsza klasa "lotnicza", uruchomiona na podstawie autorskiego programu nauczania, ruszyła w Łazach przed rokiem, w tym roku naukę rozpoczął kolejny rocznik uczniów. Współpraca z GTL i politechniką da im możliwość odbywania praktyk oraz przygotowania do zdobycia niezbędnych licencji i certyfikatów.

Zespół szkół w Łazach od dawna stara się dostosować profil kształcenia do potrzeb rynku pracy, w ścisłej współpracy z przyszłymi pracodawcami. W tamtejszym liceum działa już m.in. tzw. klasa wojskowa, policyjna, dziennikarska oraz GOPR-owska, prowadzona z pomocą ratowników jurajskiej grupy GOPR.

Kształcenie kadr dla lotnictwa już w szkole średniej wpisuje się w projekt działającego w ramach Politechniki Śląskiej Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. Docelowo jego program kształcenia ma objąć niemal wszystkie specjalności związane z obsługą lotnisk i ruchu powietrznego....

PostNapisane: Pn, 1 listopada 2010, 20:06
Ostatnio natknąłem się w EMPIK-u na książkę chyba również dla Zagłębiaków, ale mogę się mylić ... ;)
Załączniki
Książka.jpg
Książka pt. "Ślonsko godka"
PostNapisane: Wt, 9 sierpnia 2016, 09:25
śląska gwara jest jedna z piękniejszych gwar i warto się uczyć , aby zachować dziedzictwo.

PostNapisane: Pt, 7 października 2016, 13:15
@kasik śląska gwara nie zniknie, zwłaszcza po tym jak co roku widzę i uczestniczę w konkursach Gwary Śląskiej w Muzeum Górnośląskim.
W zagłębiu mieszkam od 2 lat. Planuję otworzyć biuro rachunkowe Jelenia Góra to miasto, z którego pochodzę.

PostNapisane: Pt, 14 października 2016, 13:43
kasik napisał(a):śląska gwara jest jedna z piękniejszych gwar i warto się uczyć , aby zachować dziedzictwo.

A są jakieś kursy uczące śląskiej gwary? Tak po prostu z ciekawości pytam :D
Od wielu lat pracuję w naszym mieście jako księgowa Jelenia Góra ma naprawdę deficyt biur rachunkowych.

PostNapisane: Śr, 2 listopada 2016, 11:22
O dziwo takie kursy są, ale tylko dla osób pracujących na pogotowiu. Ew. jak zapłacisz odpowiednią kwotę to każdy Ślązak cię jej nauczy :P
Finansista, pomagam również w problemach z pytaniami typu do kiedy PIT 37 itp.

PostNapisane: Pt, 2 grudnia 2016, 16:35
Ja pracując 2 lata ze Ślązakami, nauczyłam się prawie całej ich gwary :D Nieraz sama się łapie na tym, że mówię jak oni.
Od 3 lat pracuje jako księgowa. Jastrzębie-zdrój to miasto, z którego pochodzę.

PostNapisane: Pt, 7 kwietnia 2017, 10:34
Ostatnio ich akcent stał się bardzo popularny :D
Si Deus pro no­bis, quis con­tra nos? (łac.) - księgowa Warszawa

PostNapisane: Śr, 9 sierpnia 2017, 09:38
Ja dużo uczyłam się od dziadków, bo rodzice nie chcieli rozmawiać tą gwarą.
Czyż życie nie jest Mat­ri­xem, a śmierć je­dynym, os­ta­tecznym i de­fini­tyw­nym wyjściem z niego!? księgowa Wałbrzych

PostNapisane: Śr, 9 sierpnia 2017, 15:19
Ja byłam nauczona od małego, bo tak się w domu i w szkole mówiło. Dopiero mając jakieś 10 lat ogarnęłam, że mówimy gwarą.
Nie sztuką jest przejść przez życie gdy wszys­tko sprzy­ja- Sztuką jest iść przed siebie i nie ugiąć się na­wet jeśli ciągle jest pod wiatr. księgowa Wałbrzych
Następna strona

Powrót do Nauka i edukacja