O nauce języków obcych i szkołach językowych

Administrator
PostNapisane: Cz, 10 września 2009, 22:42
... jak wiadomo warto się uczyć za granicą lub na jakiś korkach ;)

bo w samej szkole nie ma szans sie nauczyć ;)

Jakie szkoły językowe polecacie?

a konkretnie - czy ktoś uczył się w SPEAK UP? Jakie wrażenia?

PostNapisane: Pt, 11 września 2009, 21:27
Jeśli masz trochę samozaparcia i chęci to poziom podstawowy z łatwością możesz opanować w domu w czasie krótszym (dużo) niż w szkole językowej. Na rynku jest teraz wiele samouczków jednak trzeba trafić na dobry :gramatyka, słownictwo zamiast zwroty tak jak w rozmówkach (chyba, ze zależy Ci na szybkiej nauce bez jakości). Najlepszym rozwiązaniem jest dobry samouczek, podręcznik + jakieś rozmówki żeby wychwycić pewne rzeczy, mobilizuje to też do poszukiwań i przyjemniejszej nauki;) Najlepiej wybrać taki z płytą, ale niekoniecznie.
Motywacja do nauki samodzielnej nauki dość szybko mija (przy pierwszych trudnościach, ale wtedy już potrafisz względnie się dogadać) więc pasuje sobie znaleźć partnera językowego (np. kumpla, który będzie się z Tobą uczył równocześnie). Zagraniczne portale oferują również kontakt z osobami chcącymi się uczyć innych języków (w tym polskiego) więc możliwy jest także kontakt z native speaker'em.
Dodatkowo polecam zagraniczną telewizję przez neta i uzupełnianie codziennych lekcji czytaniem zagranicznych portali informacyjnych ze słownikiem w ręku (z czasem zasady wchodzą do głowy, słówka też). Do nauki słówek karteczki po każdej lekcji (1-3 słówek na karteczkę, z jednej strony po polsku, a z drugiej w drugim języku-można czytać prawie wszędzie).
Chyba tyle z własnego doświadczenia i opinii, których zasięgnowałem jakiś czas temu sporo.
Jakiego języka planujesz się uczyć?
PostNapisane: So, 12 września 2009, 12:54
U mnie na osiedlu jest szkoła "Right Now" (ale mają też oddziały w innych miastach). Uczyłam się tam 2 lata angielskiego. Niezła szkoła, trafiłam na świetnego nauczyciela, który genialnie tłumaczył gramatykę - objaśniał wszystko tak, że przychodziło na myśl "jakie to logiczne i łatwe!". :lol: Niestety, nie wiem, czy nadal tam uczy, nazwiska też nie pomnę.
Są też zajęcia z native speakerami, całkiem OK. Ogółem, szkołę uważam za dobrą, nie wiem jak jest teraz, ale jak ja się tam uczyłam (chyba 3 lata temu jakoś), było naprawdę porządnie. Tam właśnie przemogłam niechęć do mówienia w obcym języku - na zajęciach z native'm po prostu nie dało się śmigać po polsku.. :mrgreen: No i ceny były znośne - nie przesadzone, ani nie za wysokie, ani niskie (często te niskie są takie tylko teoretycznie).

Strona szkoły: Right Now

A co do angielskiego, to pomocne jest też oglądanie filmów w oryginalnej wersji językowej (wiadomo, większość jest amerykańskich i brytyjskich). Można załapać nie tyle akcent (to już chyba wyższa szkoła jazdy), co słówka, wyrażenia potoczne.
Obrazek

PostNapisane: Wt, 2 lipca 2019, 11:42
Warto uczyć się jezyków ale także rozwijać swoje zainteresowania. Polecam Artyz szkoła muzyczna Szczecin.

Powrót do Nauka i edukacja