Przemsza Siewierz (PB)


Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 28 marca 2009, 10:28
Przemsza Siewierz
Rok założenia: 1946
Barwy: biało-czerwono-zielone
Adres: Sportowa 1, Siewierz
telefon: (32) 674-18-73
www: http://www.przemsza.siewierz.pl/ (oficj.)
Stadion: Stadion Miejski
pojemność - 1.000 miejsc / oświetlenie - brak / boisko - brak danych
Załączniki
przemsza_siewierz.gif
przemsza_siewierz.gif (5.3 KiB) Przeglądane 6817 razy

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: So, 11 grudnia 2010, 12:17
Powstaje najpiękniejszy stadion w A-klasie

źródło: http://www.sportowezaglebie.pl/pilka-no ... e,1,4,3410

W ostatnich latach popularność budowy stadionów piłkarskich w Polsce stale rośnie. Powstały już nowoczesne obiekty w Poznaniu, Kielcach czy Lubinie. Za jakiś czas do użytku oddane zostaną ich odpowiedniki w Białymstoku czy Gliwicach. Nie inaczej będzie w Siewierzu, gdzie władze tego miasta przez cały czas czuwają nad przebiegiem renowacji tamtejszej wizytówki futbolu.

Choć siewierska arena będzie zdecydowanie uboższa niż te w wyżej wymienionych miastach, to i tak kibice miejscowej Przemszy mogą już zacierać ręce.

Kiedy fani piłki nożnej zasiądą na trybunach nowego stadionu? - Planowane otwarcie przewidziane jest na marzec 2012 roku, jednak firmy prowadzące modernizację podjęły się zakończenia remontu wraz z końcem roku 2011 - ujawnił prezes Przemszy, Tadeusz Korusiewicz. - Z jednej strony zostanie wybudowana główna trybuna kryta, na której zostanie zamontowanych dokładnie 430 miejsc siedzących. Natomiast naprzeciw niej powstaną sektory niekryte, mogące pomieścić ponad 300 osób - uzupełnił sternik zespołu z Siewierza.

- Główna płyta boiska wynosić będzie wymiary 98x75 metrów. To właśnie na niej swoje mecze rozgrywać będą zarówno seniorzy jak i juniorzy naszego klubu - kontynuuje działacz Przemszy. - Dodatkowo piłkarze będą mieć do swej dyspozycji trawiaste boisko treningowe o wielkości 72x40 metrów - dodał Korusiewicz.

Jaką nazwę przyjmie nowy obiekt? - Póki co nie ma żadnej sprecyzowanej nazwy. Obecnie jest to „Stadion LKS Przemsza Siewierz”. Władze miasta planują stworzenie tutejszego OSiR-u, w skład którego wchodziłby oczywiście nasz stadion - zdradził prezes.

- Obok niego powstanie całkiem nowy budynek techniczno-socjalny. W jego wnętrzu znajdą się m.in., szatnie dla piłkarzy, a także pomieszczenie dla sędziów ,sanitariaty, pokój biurowy czy magazyn. Ponadto wybudowany zostanie parking samochodowy - zakończył.

Niespodzianka czeka także na miłośników tenisa ziemnego, dla których przygotowane zostaną dwa korty. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych.

Od autora: Budowa piłkarskich obiektów w Zagłębiu Dąbrowskim jest niesłychanie rzadkim zjawiskiem. Miejmy nadzieję, iż przedstawiciele innych naszych miast wezmą przykład z Siewierza i już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli się pochwalić większą ilością przyjaznych, a co najważniejsze bezpiecznych obiektów sportowych.

Autor: (Łukasz Dytko) / sportowezaglebie.pl
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): N, 28 września 2008, 15:47
Lokalizacja: Czeladź- Piaski
PostNapisane: Pt, 17 grudnia 2010, 12:06
Całkiem ładny obiekt już posiadają A - klasowe Trzy Korony Żarnowiec viewtopic.php?f=66&t=680

A tak ogólnie: czytając powyższy artykuł tylko utwierdzam się w przekonaniu, że Siewierz powinien stać się przykładem dla reszty zagłębiowskich miast jeśli chodzi o inwestycje: kilkukilometrowa obwodnica miasta, rekonstrukcja zamku, rozpoczęcie przebudowy rynku i budowy stadionu, plany postawienia nowego osiedla nad Zalewem Przeczyckim. Zmiany jakie się dokonały w ciągu paru ostatnich lat widoczne są gołym okiem i naprawdę, nawet nie biorąc pod uwagę ogromnych różnic liczby mieszkańców, największe miasta Zagłębiu pod tym względem wypadają bardzo słabo przy Siewierzu.

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pn, 10 stycznia 2011, 18:17
Jak XXI wiek dotarł do drużyny A-klasy z Siewierza

źródło: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... ierza.html

W zagłębiowskim mieście powstaje obiekt z zadaszoną trybuną i oświetloną murawą. A wszystko to za ponad cztery miliony złotych.

Tadeusz Korusiewicz wciąż nie dowierza, gdy patrzy, jak zmienia się stadion Ludowego Klubu Sportowego Przemsza Siewierz. - Jestem związany z tym klubem od ponad trzydziestu lat. Prezesem jestem od lat ośmiu. Przez ten czas to za wiele się u nas nie działo. Klubowy budynek, szatnie - jak ze średniowiecza. Zimą znosiło się różne "farelki" i kaloryfery, żeby to wszystko jakoś dogrzać. Woda była, ale już kanalizację to mieliśmy własną. Dziura w ziemi, czyli klubowe szambo - mówi prezes A-klasowego klubu.

Nowy budynek klubowy i zadaszona trybuna już stoją. Wiosną pod dachem zostanie zamontowanych ponad 400 krzesełek. Po drugiej stronie boiska powstanie trybuna otwarta.

- Plan budowy obiektu zrodził się ponad trzy lata temu. Biednego klubu nie było stać na taką inwestycję. Z pomocą przyszło miasto, ale wcześniej musieliśmy przekazać grunty, na których stoi obiekt - wspomina Korusiewicz.

W Siewierzu, który liczy niespełna sześć tysięcy mieszkańców, nigdy nie było wielkiej piłki. Miejscowi cieszą się, gdy ich zespół gra w okręgówce. - Tak jak kibice w ekstraklasie chcieliby jednak siedzieć na czystych krzesełkach, pod dachem i nie obawiać się, że złapią katar, gdy zacznie padać deszcz - podkreśla działacz.

Okazało się, że potrzeba na to 4,3 miliona złotych. Włodarze Siewierza postarały się m.in. o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Pieniędzy wystarczyło nie tylko na stadion, ale i boisko treningowe, parking oraz dwa korty tenisowe.

Z powodu budowy piłkarze Przemszy musieli na jakiś czas opuścić swój stadion. Jesienią mecze w roli gospodarza drużyna z Siewierza rozgrywała m.in. w pobliskich Żelisławicach. - Zawiesiliśmy też szkolenie dzieci i młodzieży. Na placu budowy to nie miałoby sensu. Już jednak odliczamy dni do powrotu - podkreśla Korusiewicz.

Plan zakładał, że stadion zostanie oddany do użytku na początku 2012 roku. Wykonawca zadeklarował jednak, że obiekt będzie służył piłkarzom już pod koniec tego roku. - Gdy patrzę, jak postępują prace, to wierzę, że pierwszy mecz na nowym stadionie zagramy już jesienią - uśmiecha się prezes. Może w okręgówce, bo klub z Siewierza - chociaż bez stadionu - jest wiceliderem rozgrywek A-klasy.

Przemszy kibicuje Józef Grząba, prezes sosnowieckiego podokręgu piłki nożnej, który reprezentuje siewierski klub. - Powstaje kameralny, piękny obiekt. Z dobrym zapleczem, murawą, a do tego jeszcze malowniczo położony. System licencyjny sięga coraz niżej. Na razie wymogi dla A czy B-klasy nie są zbyt rygorystyczne. Wystarczy trawiaste boisko, szatnia, toaleta i wydzielone miejsca dla widzów. Z czasem jednak PZPN będzie patrzeć na małe stadiony i kluby bardziej krytycznie. Dobrze więc, że są takie miasta jak Siewierz, które nie czekają na to z założonymi rękami - mówi Grząba, który liczy, że w przyszłości na obiekcie Przemszy będzie się organizować międzypaństwowe mecze młodzieżowych reprezentacji kobiet. Z tym może być jednak problem, bo wymiary murawy (98x57 metrów) są za małe jak na wymogi UEFA. Boisko jeszcze nie powstało, więc może uda się temu zaradzić.

- Chcielibyśmy, żeby obiekt żył na co dzień i służył mieszkańcom miasta. Stąd m.in. budowa kortów tenisowych, świetlicy. Liczę, że oświetlenie będzie na tyle mocne, że niektóre mecze będzie można rozgrywać po zmroku - kończy Korusiewicz.

- Bogatsze kluby i miasta powinny brać przykład z tych mniejszych. W naszym podokręgu piękne obiekty powstają też w Kroczycach czy Gieble. XXI wiek w końcu dotarł do A-klasy - uśmiecha się Grząba.

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pt, 30 września 2011, 23:23
Jak na A klasę, a pewnie i nie tylko jest to perełka o której wiele klubów może tylko pomarzyć:)
Załączniki
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG

Powrót do Kluby sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron