[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Zagłębie Sosnowiec (hokej)

Zagłębie Sosnowiec (hokej)

PostNapisane: Śr, 11 stycznia 2017, 15:16
Tylko dwa punkty

Zagłębie Sosnowiec dopiero po rzutach karnych pokonało SMS II PZHL Sosnowiec. Dla naszej drużyny jest to kolejny stracony punkt w rozgrywkach ligowych. Decydującego o losach spotkania gola w serii rzutów karnych strzelił Adam Jaskólski.

SMS II PZHL Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 5:6 k. (2:2, 2:2, 1:1)

Bramki Dla Zagłębia: Jaros, Jaskólski A.(trzy), Lacheta, Vrana

Zagłębie: Białek - Kowalówka, Kulik, Jaskólski A., Rutkowski, Jaros - Kafel, Vrana, Kozłowski, Stojek, Bernat - Wądra, Lacheta, Pędraś, Klak, Goździewicz - Gniewek, Ślusarczyk, Woźniak
Było Jest I Zawsze Będzie Zagłębie ;)
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:27
Strzelanina na Zimowym

Dwadzieścia dziewięć bramek przy tylko jednym straconym golu - to wynik dwumeczu z UKH Dębica. Młodzi zawodnicy nie sprostali Zagłębiu, które mogło sobie dzięki temu polepszyć strzeleckie statystyki.

Sobota:

1:0 Jaros Marcin Kulik Łukasz, Kowalówka Adrian

2:0 Kulik Łukasz Jaskólski Adam, Rutkowski Łukasz

3:0 Stojek Andrzej Kozłowski Marcin , Bernat Tobiasz

4:0 Ślusarczyk Artur Gniewek Aleksander, Pędraś Kamil

5:0 Ślusarczyk Artur Klak Kamil, Lacheta Konrad

6:0 Pędraś Kamil Kozłowski Marcin

7:0 Jaskólski Adam Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

8:0 Kozłowski Marcin

9:0 Rutkowski Łukasz Kulik Łukasz, Kowalówka Adrian

10:0 Jaros Marcin Jaskólski Adam

11:0 Kulik Łukasz Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

12:0 Ślusarczyk Artur Pędraś Kamil

13:0 Kulik Łukasz Jaskólski Adam

14:0 Pędraś Kamil Woźniak Damian, Ślusarczyk Artur

15:0 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin, Jaskólski Adam

16:0 Wądra Paweł Jaskólski Adam, Rutkowski Łukasz

17:0 Jaros Marcin Rutkowski Łukasz

18:0 Jaskólski Adam Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

19:0 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin, Kulik Łukasz

Niedziela:

1:0 Bernat Tobiasz Stojek Andrzej

2:0 Woźniak Damian Kowalówka Adrian

3:0 Bernat Tobiasz Kafel Mateusz, Vrana Patrik

4:0 Rutkowski Łukasz Jaskólski Adam, Jaros Marcin

5:0 Woźniak Damian Ślusarczyk Artur

5:1 Barszcz Bartosz Burnat Arkadiusz

6:1 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz

7:1 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin

8:1 Stojek Andrzej Vrana Patrik, Bernat Tobiasz

9:1 Kowalówka Adrian Jaros Marcin

10:1 Gniewek Aleksander Stojek Andrzej, Bernat Tobiasz
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:30
Zaproszenie dla kibiców

Już za tydzień w "Stacji Sosnowiec" przy ulicy Teatralnej 9 odbędzie się spotkanie sympatyków sosnowieckiego hokeja i zawodników, którzy w latach sławy reprezentowali barwy naszej drużyny.

- Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem rozmawiać będziemy o największych sukcesach hokejowego Zagłębia Sosnowiec, które w latach 80. aż pięciokrotnie sięgało po tytuł Mistrza Polski - czytamy w zapowiedzi organizatorów.

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli Andrzej Zabawa, Marek Cholewa i Jarosław Morawiecki.

- Porozmawiamy zarówno o latach sławy naszego klubu, o niebanalnej roli naszych gości w największych jego sukcesach oraz o tym czym zajmują się dziś. Jak zwykle przy okazji naszych spotkań będzie okazja do wspólnego zdjęcia i uzyskania autografu. Będą też inne niespodzianki. Zapraszamy, wstęp wolny - zapraszają organizatorzy.

27 styczeń w godzina: 18:00

Adres: Stacja Sosnowiec Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:30
Wzmocnienia kadry

Siarhiej Mikulczyk w końcu będzie mógł zagrać w ligowym spotkaniu. Widywany już od kilku miesięcy na trybunach "Stadionu Zimowego" zawodnik został zatwierdzony do gry. Drużynę wzmocnił również czeski bramkarz - 34-letni Adam Vrba. Obaj zawodnicy będą mogli zagrać z Naprzodem Janów.
PostNapisane: Pn, 23 stycznia 2017, 01:38
Komplet punktów Zagłębia

Weekendowe spotkania zakończone zwycięstwami. W obu pojedynkach z Naprzodem Janów hokeiści Zagłębia Sosnowiec wywalczyli komplet punktów. W sobotę podopieczni Waldemara Klisiaka wygrali 6:0, a w niedzielę 6:4.

Po sobotnim – jednostronnym pojedynku w niedzielę drużyna z dzielnicy Katowic do ostatnich sekund walczyli o korzystny wynik.

Sobota:

MUKS Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

0:1 Rutkowski Łukasz
0:2 Jaros Marcin Rutkowski Łukasz
0:3 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz, Jaskólski Adam
0:4 Jaskólski Adam Kulik Łukasz
0:5 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz, Kozłowski Marcin
0:6 Kafel Mateusz Stojek Andrzej

Niedziela:

MUKS Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:6 (1:3, 2:0, 1:3)

1:0 Niedźwiedź Łukasz Rajski Adam
1:1 Kozłowski Marcin Vrana Patrik, Bernat Tobiasz
1:2 Vrana Patrik Bernat Tobiasz
1:3 Vrana Patrik Bernat Tobiasz , Jaskólski Jakub
2:3 Elżbieciak Łukasz Stokłosa Michał
3:3 Stokłosa Michał Elżbieciak Łukasz, Pohl Marek
4:3 Parzyszek Adrian Kosakowski Marek
4:4 Bernat Tobiasz Vrana Patrik, Kozłowski Marcin
4:5 Kozłowski Marcin Mikulchyk Siarhei
4:6 Jaros Marcin
PostNapisane: N, 29 stycznia 2017, 00:17
Wspomnień czar, czyli spotkanie z bohaterami sprzed lat

- Chciałbym doczekać chwili, kiedy Zagłębie - przy pełnych trybunach - znów będzie biło się o mistrzostwo Polski :!: - wyznał Andrzej Zabawa, legendarny napastnik Zagłębia i reprezentacji Polski.

Zabawa był jednym z czterech (obok Marka Cholewy, Henryka Pytla i Jarosława Morawieckiego) zawodników, którzy spotkali się w piątek z kibicami i mieszkańcami Sosnowca. Współautorzy największych sukcesów klubu opowiadali o początkach swoich karier, największych sukcesach oraz znanych i mniej znanych anegdotach. Dyskusja odbyła się w ramach cyklu spotkań sympatyków miasta.

- Choć w naszej rodzinie były tradycje hokejowe, to mama robiła wszystko, żebym nie poszedł tą drogą. Uprawiałem więc łyżwiarstwo figurowe, chodziłem do szkoły baletowej, ale w końcu i tak postawiłem na hokej, chyba trochę na złość jej - wspominał Zabawa.

- Uprawiałem wiele sportów, m. in. tenis i piłkę nożną. W końcu zdecydowałem się na karierę hokeisty i nie żałuję tej decyzji. Jako zawodnik, sięgałem nie tylko po złote medale mistrzostw Polski, ale też wicemistrzostwo Niemiec (w 1984 roku, z drużyną EV Landshut - dod. red.) - wspominał Henryk Pytel.

- Jeśli ktoś dorastał na osiedlu Zamkowa, to trudno, żeby nie trenował hokeja. Od początku wiedziałem, kim chcę być, dlatego nie trenowałem wyczynowo żadnej innej dyscypliny - tak o swoich początkach mówił z kolei Marek Cholewa, jeden z najwybitniejszych obrońców w historii polskiego hokeja.

- Na pierwsze zajęcia przyprowadził mnie mój brat. Hokej wciągnął mnie do tego stopnia, że nie mogłem doczekać się następnego treningu. A trenowało się dzień w dzień :!: - mówił Jarosław Morawiecki.

Obrazek

W czasie rozmowy, hokeiści i kibice z nostalgią wspominali czasy wielkiego Zagłębia. - Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zaangażowanie ówczesnego prezesa, Jana Rodzonia. Dziś już nie ma takich ludzi. Zespół budował sukcesywnie już od połowy lat 70. Był taki okres, że w podstawowym składzie grał tylko jeden wychowanek Zagłębia, Henio Pytel. Resztę stanowili zawodnicy sprowadzeni z innych klubów. Dopiero potem, do głosu doszła sosnowiecka młodzież - mówił Zabawa.

Nie obyło bez wątków reprezentacyjnych. Bohaterowie spotkania byli bowiem wiodącymi postaciami kadry narodowej, która w tamtym czasie regularnie mierzyła się z najlepszymi drużynami świata. Nic dziwnego, że zawodnikami mocno interesowały się... służby PRL-u. - W latach 80. na turnieje jeździliśmy z „obstawą”. Pamiętam, że w czasie igrzysk w Sarajewie miałem nocną rozmowę werbunkową z pułkownikiem SB. Złożono mi wówczas propozycję nie do odrzucenia: albo przystaję na współpracę z aparatem bezpieczeństwa, albo pakuję się i wracam do kraju. Powiedziałem, że mi nie zależy i mogę wracać. Pułkownik najwyraźniej się wystraszył i odpuścił - opowiadał Andrzej Zabawa.

W toku rozmów nie pominięto oczywiście wątku najgłośniejszej z reprezentacyjnych afer, czyli słynnego barszczu z krokietem Morawieckiego. - Ta sprawa ciągnie się za mną od prawie trzydziestu lat. Ale mam dobre wiadomości: człowiek, który był wtedy w komisji antydopingowej ujawnił niedawno kilka nieznanych faktów tej sprawy. Jest zatem szansa, że za 2-3 lata dowiem się w końcu, jak to było z tym rzekomym dopingiem - powiedział sam zainteresowany.
PostNapisane: Śr, 1 lutego 2017, 00:04
Wtorkowe pojedynki z "osiemnastką"

Nie w pierwszy weekend, a dwa wtorki lutego zostaną rozegrane pojedynki z SMS U18 PZHL Sosnowiec. Pierwszy z nich zostanie rozegrany 7 lutego, zaś drugi tydzień później tj. 14 lutego. Spotkania nie będą miały charakteru imprezy masowej i wstęp na nie będzie bezpłatny.
PostNapisane: Pt, 3 lutego 2017, 00:35
Zmiana terminu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zmianie uległ termin jednego ze spotkań z SMS U18 PZHL Sosnowiec. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w pierwotnie zakładanym terminie tj. 4 lutego o godzinie 18:30. Drugie natomiast 7-go lutego o godzinie 19:00.
PostNapisane: Wt, 7 lutego 2017, 01:09
Zwycięstwo ze szkółką

Zwycięstwem 8:1 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i SMS U18 PZHL Sosnowiec. Kolejny i ostatni mecz sezonu zasadniczego na własnym lodzie nasi zawodnicy rozegrają już we wtorek o godzinie 19:00.

Zagłębie Sosnowiec - SMS U18 PZHL Sosnowiec 8:1 (1:1, 5:0, 2:0)
1:0 Siarhiej Mikulczyk - Patrik Vrána - Jakub Jaskólski
1:1 Bartosz Wołoszyk - Jan Sołtys
2:1 Adam Jaskólski - Damian Woźniak - Łukasz Rutkowski
3:1 Marcin Kozłowski - Tobiasz Bernat - Siarhiej Mikulczyk
4:1 Kamil Klak - Konrad Lacheta - Paweł Goździewicz
5:1 Marcin Jaros - Łukasz Kulik - Adrian Kowalówka
6:1 Marcin Jaros - Łukasz Rutkowski - Adam Jaskólski
7:1 Adrian Kowalówka - Łukasz Kulik - Łukasz Rutkowski
8:1 Kamil Pędraś - Siarhiej Mikulczyk - Patrik Vrána

Zagłębie: Vrba (Czernik - n/g) - A. Kowalówka, Kulik; A. Jaskólski, Rutkowski, Jaros - J. Jaskólski, Vrana; Kozłowski, Mikulczyk, Bernat - Kafel, Lacheta; Klak, Stojek, Goździewicz - Janus, Wądra; Ślusarczyk, Pędraś, Woźniak.
SMS U18: Prokop (Zawalski - n/g) - Malczewski, Gruszczyk; Worwa, Pajestka, Mazurkiewicz - Bizacki, Urbański; Jóźwik, Bukowski, Zygmunt - Noworyta, Antoni Kot; Wałęga, Sołtys, Wołoszyk - Cieśla, Kołodziej; Krztoń, Szukała, Luszniak.
PostNapisane: Śr, 8 lutego 2017, 22:29
Na styku z SMS

We wtorkowym pojedynku hokeiści Zagłębia Sosnowiec dość szczęśliwie pokonali SMS PZHL Sosnowiec. Decydującą o losach spotkania bramkę na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Siarhiej Mikulczyk. Podopiecznym Waldemara Klisiaka pozostały jeszcze do rozegrania dwa pojedynki z HOKEJ Poznań, które odbędą się już w najbliższy weekend. Po nich drużyna przystąpi do play-off.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kluby sportowe