Zagłębie Sosnowiec (hokej)

PostNapisane: Śr, 11 stycznia 2017, 15:16
Tylko dwa punkty

Zagłębie Sosnowiec dopiero po rzutach karnych pokonało SMS II PZHL Sosnowiec. Dla naszej drużyny jest to kolejny stracony punkt w rozgrywkach ligowych. Decydującego o losach spotkania gola w serii rzutów karnych strzelił Adam Jaskólski.

SMS II PZHL Sosnowiec - Zagłębie Sosnowiec 5:6 k. (2:2, 2:2, 1:1)

Bramki Dla Zagłębia: Jaros, Jaskólski A.(trzy), Lacheta, Vrana

Zagłębie: Białek - Kowalówka, Kulik, Jaskólski A., Rutkowski, Jaros - Kafel, Vrana, Kozłowski, Stojek, Bernat - Wądra, Lacheta, Pędraś, Klak, Goździewicz - Gniewek, Ślusarczyk, Woźniak
Było Jest I Zawsze Będzie Zagłębie ;)
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:27
Strzelanina na Zimowym

Dwadzieścia dziewięć bramek przy tylko jednym straconym golu - to wynik dwumeczu z UKH Dębica. Młodzi zawodnicy nie sprostali Zagłębiu, które mogło sobie dzięki temu polepszyć strzeleckie statystyki.

Sobota:

1:0 Jaros Marcin Kulik Łukasz, Kowalówka Adrian

2:0 Kulik Łukasz Jaskólski Adam, Rutkowski Łukasz

3:0 Stojek Andrzej Kozłowski Marcin , Bernat Tobiasz

4:0 Ślusarczyk Artur Gniewek Aleksander, Pędraś Kamil

5:0 Ślusarczyk Artur Klak Kamil, Lacheta Konrad

6:0 Pędraś Kamil Kozłowski Marcin

7:0 Jaskólski Adam Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

8:0 Kozłowski Marcin

9:0 Rutkowski Łukasz Kulik Łukasz, Kowalówka Adrian

10:0 Jaros Marcin Jaskólski Adam

11:0 Kulik Łukasz Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

12:0 Ślusarczyk Artur Pędraś Kamil

13:0 Kulik Łukasz Jaskólski Adam

14:0 Pędraś Kamil Woźniak Damian, Ślusarczyk Artur

15:0 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin, Jaskólski Adam

16:0 Wądra Paweł Jaskólski Adam, Rutkowski Łukasz

17:0 Jaros Marcin Rutkowski Łukasz

18:0 Jaskólski Adam Rutkowski Łukasz, Jaros Marcin

19:0 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin, Kulik Łukasz

Niedziela:

1:0 Bernat Tobiasz Stojek Andrzej

2:0 Woźniak Damian Kowalówka Adrian

3:0 Bernat Tobiasz Kafel Mateusz, Vrana Patrik

4:0 Rutkowski Łukasz Jaskólski Adam, Jaros Marcin

5:0 Woźniak Damian Ślusarczyk Artur

5:1 Barszcz Bartosz Burnat Arkadiusz

6:1 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz

7:1 Rutkowski Łukasz Jaros Marcin

8:1 Stojek Andrzej Vrana Patrik, Bernat Tobiasz

9:1 Kowalówka Adrian Jaros Marcin

10:1 Gniewek Aleksander Stojek Andrzej, Bernat Tobiasz
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:30
Zaproszenie dla kibiców

Już za tydzień w "Stacji Sosnowiec" przy ulicy Teatralnej 9 odbędzie się spotkanie sympatyków sosnowieckiego hokeja i zawodników, którzy w latach sławy reprezentowali barwy naszej drużyny.

- Serdecznie zapraszamy na kolejne Spotkanie Sympatyków Sosnowca. Tym razem rozmawiać będziemy o największych sukcesach hokejowego Zagłębia Sosnowiec, które w latach 80. aż pięciokrotnie sięgało po tytuł Mistrza Polski - czytamy w zapowiedzi organizatorów.

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli Andrzej Zabawa, Marek Cholewa i Jarosław Morawiecki.

- Porozmawiamy zarówno o latach sławy naszego klubu, o niebanalnej roli naszych gości w największych jego sukcesach oraz o tym czym zajmują się dziś. Jak zwykle przy okazji naszych spotkań będzie okazja do wspólnego zdjęcia i uzyskania autografu. Będą też inne niespodzianki. Zapraszamy, wstęp wolny - zapraszają organizatorzy.

27 styczeń w godzina: 18:00

Adres: Stacja Sosnowiec Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec
PostNapisane: So, 21 stycznia 2017, 21:30
Wzmocnienia kadry

Siarhiej Mikulczyk w końcu będzie mógł zagrać w ligowym spotkaniu. Widywany już od kilku miesięcy na trybunach "Stadionu Zimowego" zawodnik został zatwierdzony do gry. Drużynę wzmocnił również czeski bramkarz - 34-letni Adam Vrba. Obaj zawodnicy będą mogli zagrać z Naprzodem Janów.
PostNapisane: Pn, 23 stycznia 2017, 01:38
Komplet punktów Zagłębia

Weekendowe spotkania zakończone zwycięstwami. W obu pojedynkach z Naprzodem Janów hokeiści Zagłębia Sosnowiec wywalczyli komplet punktów. W sobotę podopieczni Waldemara Klisiaka wygrali 6:0, a w niedzielę 6:4.

Po sobotnim – jednostronnym pojedynku w niedzielę drużyna z dzielnicy Katowic do ostatnich sekund walczyli o korzystny wynik.

Sobota:

MUKS Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)

0:1 Rutkowski Łukasz
0:2 Jaros Marcin Rutkowski Łukasz
0:3 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz, Jaskólski Adam
0:4 Jaskólski Adam Kulik Łukasz
0:5 Kowalówka Adrian Rutkowski Łukasz, Kozłowski Marcin
0:6 Kafel Mateusz Stojek Andrzej

Niedziela:

MUKS Naprzód Janów - Zagłębie Sosnowiec 4:6 (1:3, 2:0, 1:3)

1:0 Niedźwiedź Łukasz Rajski Adam
1:1 Kozłowski Marcin Vrana Patrik, Bernat Tobiasz
1:2 Vrana Patrik Bernat Tobiasz
1:3 Vrana Patrik Bernat Tobiasz , Jaskólski Jakub
2:3 Elżbieciak Łukasz Stokłosa Michał
3:3 Stokłosa Michał Elżbieciak Łukasz, Pohl Marek
4:3 Parzyszek Adrian Kosakowski Marek
4:4 Bernat Tobiasz Vrana Patrik, Kozłowski Marcin
4:5 Kozłowski Marcin Mikulchyk Siarhei
4:6 Jaros Marcin
PostNapisane: N, 29 stycznia 2017, 00:17
Wspomnień czar, czyli spotkanie z bohaterami sprzed lat

- Chciałbym doczekać chwili, kiedy Zagłębie - przy pełnych trybunach - znów będzie biło się o mistrzostwo Polski :!: - wyznał Andrzej Zabawa, legendarny napastnik Zagłębia i reprezentacji Polski.

Zabawa był jednym z czterech (obok Marka Cholewy, Henryka Pytla i Jarosława Morawieckiego) zawodników, którzy spotkali się w piątek z kibicami i mieszkańcami Sosnowca. Współautorzy największych sukcesów klubu opowiadali o początkach swoich karier, największych sukcesach oraz znanych i mniej znanych anegdotach. Dyskusja odbyła się w ramach cyklu spotkań sympatyków miasta.

- Choć w naszej rodzinie były tradycje hokejowe, to mama robiła wszystko, żebym nie poszedł tą drogą. Uprawiałem więc łyżwiarstwo figurowe, chodziłem do szkoły baletowej, ale w końcu i tak postawiłem na hokej, chyba trochę na złość jej - wspominał Zabawa.

- Uprawiałem wiele sportów, m. in. tenis i piłkę nożną. W końcu zdecydowałem się na karierę hokeisty i nie żałuję tej decyzji. Jako zawodnik, sięgałem nie tylko po złote medale mistrzostw Polski, ale też wicemistrzostwo Niemiec (w 1984 roku, z drużyną EV Landshut - dod. red.) - wspominał Henryk Pytel.

- Jeśli ktoś dorastał na osiedlu Zamkowa, to trudno, żeby nie trenował hokeja. Od początku wiedziałem, kim chcę być, dlatego nie trenowałem wyczynowo żadnej innej dyscypliny - tak o swoich początkach mówił z kolei Marek Cholewa, jeden z najwybitniejszych obrońców w historii polskiego hokeja.

- Na pierwsze zajęcia przyprowadził mnie mój brat. Hokej wciągnął mnie do tego stopnia, że nie mogłem doczekać się następnego treningu. A trenowało się dzień w dzień :!: - mówił Jarosław Morawiecki.

Obrazek

W czasie rozmowy, hokeiści i kibice z nostalgią wspominali czasy wielkiego Zagłębia. - Nie byłoby tych sukcesów, gdyby nie zaangażowanie ówczesnego prezesa, Jana Rodzonia. Dziś już nie ma takich ludzi. Zespół budował sukcesywnie już od połowy lat 70. Był taki okres, że w podstawowym składzie grał tylko jeden wychowanek Zagłębia, Henio Pytel. Resztę stanowili zawodnicy sprowadzeni z innych klubów. Dopiero potem, do głosu doszła sosnowiecka młodzież - mówił Zabawa.

Nie obyło bez wątków reprezentacyjnych. Bohaterowie spotkania byli bowiem wiodącymi postaciami kadry narodowej, która w tamtym czasie regularnie mierzyła się z najlepszymi drużynami świata. Nic dziwnego, że zawodnikami mocno interesowały się... służby PRL-u. - W latach 80. na turnieje jeździliśmy z „obstawą”. Pamiętam, że w czasie igrzysk w Sarajewie miałem nocną rozmowę werbunkową z pułkownikiem SB. Złożono mi wówczas propozycję nie do odrzucenia: albo przystaję na współpracę z aparatem bezpieczeństwa, albo pakuję się i wracam do kraju. Powiedziałem, że mi nie zależy i mogę wracać. Pułkownik najwyraźniej się wystraszył i odpuścił - opowiadał Andrzej Zabawa.

W toku rozmów nie pominięto oczywiście wątku najgłośniejszej z reprezentacyjnych afer, czyli słynnego barszczu z krokietem Morawieckiego. - Ta sprawa ciągnie się za mną od prawie trzydziestu lat. Ale mam dobre wiadomości: człowiek, który był wtedy w komisji antydopingowej ujawnił niedawno kilka nieznanych faktów tej sprawy. Jest zatem szansa, że za 2-3 lata dowiem się w końcu, jak to było z tym rzekomym dopingiem - powiedział sam zainteresowany.
PostNapisane: Śr, 1 lutego 2017, 00:04
Wtorkowe pojedynki z "osiemnastką"

Nie w pierwszy weekend, a dwa wtorki lutego zostaną rozegrane pojedynki z SMS U18 PZHL Sosnowiec. Pierwszy z nich zostanie rozegrany 7 lutego, zaś drugi tydzień później tj. 14 lutego. Spotkania nie będą miały charakteru imprezy masowej i wstęp na nie będzie bezpłatny.
PostNapisane: Pt, 3 lutego 2017, 00:35
Zmiana terminu

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zmianie uległ termin jednego ze spotkań z SMS U18 PZHL Sosnowiec. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane w pierwotnie zakładanym terminie tj. 4 lutego o godzinie 18:30. Drugie natomiast 7-go lutego o godzinie 19:00.
PostNapisane: Wt, 7 lutego 2017, 01:09
Zwycięstwo ze szkółką

Zwycięstwem 8:1 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i SMS U18 PZHL Sosnowiec. Kolejny i ostatni mecz sezonu zasadniczego na własnym lodzie nasi zawodnicy rozegrają już we wtorek o godzinie 19:00.

Zagłębie Sosnowiec - SMS U18 PZHL Sosnowiec 8:1 (1:1, 5:0, 2:0)
1:0 Siarhiej Mikulczyk - Patrik Vrána - Jakub Jaskólski
1:1 Bartosz Wołoszyk - Jan Sołtys
2:1 Adam Jaskólski - Damian Woźniak - Łukasz Rutkowski
3:1 Marcin Kozłowski - Tobiasz Bernat - Siarhiej Mikulczyk
4:1 Kamil Klak - Konrad Lacheta - Paweł Goździewicz
5:1 Marcin Jaros - Łukasz Kulik - Adrian Kowalówka
6:1 Marcin Jaros - Łukasz Rutkowski - Adam Jaskólski
7:1 Adrian Kowalówka - Łukasz Kulik - Łukasz Rutkowski
8:1 Kamil Pędraś - Siarhiej Mikulczyk - Patrik Vrána

Zagłębie: Vrba (Czernik - n/g) - A. Kowalówka, Kulik; A. Jaskólski, Rutkowski, Jaros - J. Jaskólski, Vrana; Kozłowski, Mikulczyk, Bernat - Kafel, Lacheta; Klak, Stojek, Goździewicz - Janus, Wądra; Ślusarczyk, Pędraś, Woźniak.
SMS U18: Prokop (Zawalski - n/g) - Malczewski, Gruszczyk; Worwa, Pajestka, Mazurkiewicz - Bizacki, Urbański; Jóźwik, Bukowski, Zygmunt - Noworyta, Antoni Kot; Wałęga, Sołtys, Wołoszyk - Cieśla, Kołodziej; Krztoń, Szukała, Luszniak.
PostNapisane: Śr, 8 lutego 2017, 22:29
Na styku z SMS

We wtorkowym pojedynku hokeiści Zagłębia Sosnowiec dość szczęśliwie pokonali SMS PZHL Sosnowiec. Decydującą o losach spotkania bramkę na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zdobył Siarhiej Mikulczyk. Podopiecznym Waldemara Klisiaka pozostały jeszcze do rozegrania dwa pojedynki z HOKEJ Poznań, które odbędą się już w najbliższy weekend. Po nich drużyna przystąpi do play-off.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kluby sportowe