Było jest i będzie

Avatar użytkownika
Posty: 2710
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2008, 11:57
Lokalizacja: ZAGLęBIE DĄBROWSKIE ZAGÓRZE
PostNapisane: Pn, 4 lipca 2011, 07:01
Co sądzicie o inicjatywie, która narodziła się w Warce?
Czy jest to mądre rozwiązanie dające szansę na odbudowę Zagłębia, czy raczej gwóźdź do trumny klubu regionu?

Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pn, 4 lipca 2011, 23:07
Pomysł zasadniczo dobry ale zły sposób jego realizacji.
Wyjście awaryjne na "czarną godzinę" jak najbardziej i bardzo dobry sposób na promocję i marketing w regionie a więc to czego brakowało dotąd także jak najbardziej.

Zrobienie jednak tego w opozycji do istniejącego klubu to wielki błąd prowadzący do rozłamu wśród kibiców co już widać po wpisach na forach. Bluzgi zwolenników i przeciwników tego pomysłu osłabiają i tak już słabe środowisko i dzielą je coraz większym rowem który nie łatwo będzie zasypać. Zło już się stało a z tak gorącymi głowami trudno będzie o kompromis.

Moim zdaniem ten pomysł powinno się faktycznie realizować ale wyłącznie równolegle (a nie jako alternatywa, czyli wybór ten albo tamten klub), przynajmniej przez najbliższy sezon. Robić swoje, także po to aby się nauczyć w realnym działaniu już jako formalny podmiot. Kibicować jednocześnie nowemu i staremu klubowi i temu ostatniemu patrzeć uważnie na ręce, co się będzie działo i dokąd to zmierza. Po roku wyciągnąć wnioski i zdecydować co dalej.
Przez ten rok nie podzielone środowisko oswajałoby się z tą myślą a w razie gdyby faktycznie przyszła ta "czarna godzina" byłoby przygotowane i już w pewnym sensie sprawdzone w działaniu "koło ratunkowe". Teraz to eksperyment który nie wiadomo jak się powiedzie.
Teraz to nawet nie wiadomo czy ten projekt w ogóle wystartuje bo czy starczy czasu na załatwienie formalności a pewnie ich nie mało? A wtedy co, czy ktoś o takiej sytuacji całkiem przecież możliwej pomyślał?
Avatar użytkownika
Posty: 696
Dołączył(a): Cz, 14 sierpnia 2008, 22:30
PostNapisane: Wt, 5 lipca 2011, 14:31
Sponsorzy idą z reguły tam gdzie są ludzie. Zupełne odcięcie się od zespołu w 3 lidze to już zupełne skazanie go na odstrzał. Czy stać Zagłębie na kolejne odbijanie się od dna gdy tu potrzeba sukcesu jakiegokolwiek teraz? Od B klasy za 5 lat będziemy tu gdzie teraz jesteśmy i nikt żadnych gwarancji nie da czy wtedy będzie lepiej.
Avatar użytkownika
Administrator
Posty: 5899
Dołączył(a): Wt, 3 czerwca 2008, 22:42
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Śr, 6 lipca 2011, 10:51
Uważam podobnie jak Darek - przekaz poszedł, że wspomniana grupa osób wypina się na Zagłębie, co zantagonizowało środowisko.

Lepiej gdyby powiedzieli: "zakładamy klub na czarną godzinę, ale dopingować będziemy obydwa"

PS
Mam wątpliwośc czy nazwę Zagłębie 1906 Sosnowiec uda się zarejestrować do gry...

Powrót do Kluby sportowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości