"Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

Administrator
PostNapisane: So, 5 czerwca 2010, 11:40
chodziło mi o to, że rozróżnili tutaj pojęcia Śląska od województwa śląskiego - nawet wyszczególnili ziemie wchodżace w skład wqojewództwa

A co do zawartości szlaku... niestety większość obiektów leży poza naszym regionem...

PostNapisane: N, 6 czerwca 2010, 13:09
Dąbrowa Górnicza i Zawiercie nawet nie są na SZLAKU jeszcze chyba.
Z ZD jest tylko Dworzec w Sosnowcu.
Obrazek
Administrator
PostNapisane: Pn, 21 czerwca 2010, 18:14
http://wiadomosci.onet.pl/2699,2187531, ... kalne.html

Napisali ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE :szok:

Kandydat lewicy Grzegorz Napieralski najwyższe poparcie w niedzielnych wyborach uzyskał w Sosnowcu (Śląskie), gdzie poparło go 22,2 proc. głosujących - wynika ze wstępnych, nieoficjalnych wyników głosowania w większości obwodów.
Sosnowiec, podobnie jak inne miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego, od wielu lat znany był z lewicowych sympatii. Jednak w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2007 r. zdecydowanie zwyciężyła tam Platforma Obywatelska (5 mandatów), dystansując PiS oraz Lewicę i Demokratów (po 2 mandaty poselskie).
Administrator
PostNapisane: Pt, 25 czerwca 2010, 23:32
Polskie Forum Edukacji Europejskiej zaprasza młodych ludzi do wzięcia udziału w projekcie: "Śląsko-Zagłębiowska Bitwa Fotograficzna". Projekt rozpocznie w lipcu, a zakończy w październiku 2010 roku.

Mieszkasz na terenach Zagłębia lub Śląska? Interesujesz się fotografowaniem?
Chcesz podzielić się swoją wiedzą lub poznać ciekawe miejsca w Zagłębiu i na Śląsku?
Dowiedzieć się więcej o swoim regionie, jego historii, teraźniejszości i ludziach, którzy go tworzą?

Projekt "Śląsko - Zagłębiowska Bitwa Fotograficzna" potrwa od lipca do października (01.07.2010 – 25.10.2010) i będzie składał się z 4 tematycznych plenerów na terenach tradycyjnie rozumianych jako tereny Zagłębia i Śląska.

Każdy z plenerów będzie poświęcony innemu tematowi, a 20 młodych uczestników będzie samodzielnie wybierać miejsca, które chcieliby sfotografować. Projekt ma także na celu nawiązanie do różnic i podobieństw Zagłębia i Śląska, historii i teraźniejszości naszego regionu. Uczestnicy poprzez dzielenie się wiedzą o miejscach sobie bliskich i ciekawych będą mogli lepiej poznać region i poczuć się bardziej odpowiedzialnymi za jego kształtowanie. Uczestnicy będą także mogli poznać bliżej program Młodzież w Działaniu i możliwości jakie oferuje. Końcowym etapem będzie wystawa zwycięskich bitew fotograficznych w galeriach na terenie Katowic i Sosnowca. Ponadto zostanie wydany kolorowy przewodnik po projekcie.

Nie trzeba być profesjonalistą ani posiadać profesjonalnego aparatu! W ramach projektu przedstawimy podstawy kompozycji i obróbki zdjęć, pokażemy jak zrobić najlepsze ujęcie i wybrać dobry temat. Będziemy zwiedzać nasz region, poznawać nowych ludzi i miejsca, uczyć się, fotografować, ale przede wszystkim – dobrze się bawić!

W ramach projektu zapewniamy opiekę doświadczonych liderów młodzieżowych, warsztaty kompozycji i obróbki zdjęć, spotkania z fotografikami, koszty wyżywienia oraz transportu do miejsc plenerów.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia na adres: biuro@pfee.org.pl, z dopiskiem Bitwa w temacie wiadomości.

Kontakt:
Polskie Forum Edukacji Europejskiej
ul. Iłłakowiczówny 11c, Katowice
tel. 32/ 251 40 99
e-mail: buro@pfee.org.pl
http://www.pfee.org.pl
Administrator
PostNapisane: Cz, 1 lipca 2010, 20:58
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010 ... lnosc.html

Unia Pracy, z którą związany jest Gierek, udzieliła niedawno poparcia w drugiej turze wyborów kontrkandydatowi Kaczyńskiego, Bronisławowi Komorowskiemu. W podobnym tonie wypowiadali się też niektórzy przedstawiciele zagłębiowskiej lewicy. - Lewica w Zagłębiu wyraźnie uważa, że liberalny program jest dobry. To jest jej decyzja, jej sprawa - skomentował Kaczyński.

Po raz drugi z newsa z stronie głównej onetu przebiła się nazwa naszego regionu ;)

+

http://www.tvn24.pl/fakty.html

Fakty TVN - wyraźnie, kilkakrotnie w pierwszej informacji pada słowo "Zagłębie"...
...ciekawe ile w tym zasługi Kamila Durczoka z Katowic ;)

PostNapisane: Pt, 2 lipca 2010, 00:07
oj to Lewica dużo traci :) takim gadaniem.
jestem więcej niż pewien że większość głosujących na Napieralskiego w Sosnowcu zagłosuje teraz na Kaczyńskiego.
Obrazek

PostNapisane: Cz, 8 lipca 2010, 13:44
Jak widać nie trafiłeś :) Niby dlaczego lewicowi wyborcy mieliby głosować na nagle przemienionego pisowca? Mieli uwierzyć w koniunkturalną zmianę retoryki i włażenie w d4 SLD?

PostNapisane: Cz, 8 lipca 2010, 22:14
Widać się pomyliłem :) u mnie w rodzinie było inaczej :)
Kaczyński nie musiał włazić nikomu w nic :)
ot PiS ma poglądy gospodarcze bliższe SLD niż ma PO ale wystarczyło że lewica zagłębiowska poparła PO :) strach przed IV RP przysłonił merytoryczne dysputy :)
Obrazek

PostNapisane: So, 10 lipca 2010, 11:35
Radosław Żurek napisał(a):Kaczyński nie musiał włazić nikomu w nic :)
ot PiS ma poglądy gospodarcze bliższe SLD niż ma PO ale wystarczyło że lewica zagłębiowska poparła PO :) strach przed IV RP przysłonił merytoryczne dysputy :)

Nie musiał, ale właził. Gospodarcze poglądy i owszem (PiS nie jest partią prawicową, a socjalistyczną jak w mordę strzelił. Z odchyłem narodowym), ale polityczne? Jakby ktoś przez 20 lat mówił o Tobie, że jesteś zbrodniarzem i przestępcą, a potem nagle całował, tulił i zapewniał, że zawsze Cię lubił - uwierzyłbyś mu?

PostNapisane: So, 10 lipca 2010, 15:44
A czy ja gdzieś napisałem że mu uwierzyłem :)
Zagłosowałem jak większość Polaków w 2 turze nie za tylko przeciw konkretnemu kandydatowi.
Mój kandydat odpadł w I turze.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska