[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - "Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

"Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

Administrator
PostNapisane: So, 5 czerwca 2010, 11:40
chodziło mi o to, że rozróżnili tutaj pojęcia Śląska od województwa śląskiego - nawet wyszczególnili ziemie wchodżace w skład wqojewództwa

A co do zawartości szlaku... niestety większość obiektów leży poza naszym regionem...

PostNapisane: N, 6 czerwca 2010, 13:09
Dąbrowa Górnicza i Zawiercie nawet nie są na SZLAKU jeszcze chyba.
Z ZD jest tylko Dworzec w Sosnowcu.
Obrazek
Administrator
PostNapisane: Pn, 21 czerwca 2010, 18:14
http://wiadomosci.onet.pl/2699,2187531, ... kalne.html

Napisali ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE :szok:

Kandydat lewicy Grzegorz Napieralski najwyższe poparcie w niedzielnych wyborach uzyskał w Sosnowcu (Śląskie), gdzie poparło go 22,2 proc. głosujących - wynika ze wstępnych, nieoficjalnych wyników głosowania w większości obwodów.
Sosnowiec, podobnie jak inne miejscowości Zagłębia Dąbrowskiego, od wielu lat znany był z lewicowych sympatii. Jednak w poprzednich wyborach parlamentarnych w 2007 r. zdecydowanie zwyciężyła tam Platforma Obywatelska (5 mandatów), dystansując PiS oraz Lewicę i Demokratów (po 2 mandaty poselskie).
Administrator
PostNapisane: Pt, 25 czerwca 2010, 23:32
Polskie Forum Edukacji Europejskiej zaprasza młodych ludzi do wzięcia udziału w projekcie: "Śląsko-Zagłębiowska Bitwa Fotograficzna". Projekt rozpocznie w lipcu, a zakończy w październiku 2010 roku.

Mieszkasz na terenach Zagłębia lub Śląska? Interesujesz się fotografowaniem?
Chcesz podzielić się swoją wiedzą lub poznać ciekawe miejsca w Zagłębiu i na Śląsku?
Dowiedzieć się więcej o swoim regionie, jego historii, teraźniejszości i ludziach, którzy go tworzą?

Projekt "Śląsko - Zagłębiowska Bitwa Fotograficzna" potrwa od lipca do października (01.07.2010 – 25.10.2010) i będzie składał się z 4 tematycznych plenerów na terenach tradycyjnie rozumianych jako tereny Zagłębia i Śląska.

Każdy z plenerów będzie poświęcony innemu tematowi, a 20 młodych uczestników będzie samodzielnie wybierać miejsca, które chcieliby sfotografować. Projekt ma także na celu nawiązanie do różnic i podobieństw Zagłębia i Śląska, historii i teraźniejszości naszego regionu. Uczestnicy poprzez dzielenie się wiedzą o miejscach sobie bliskich i ciekawych będą mogli lepiej poznać region i poczuć się bardziej odpowiedzialnymi za jego kształtowanie. Uczestnicy będą także mogli poznać bliżej program Młodzież w Działaniu i możliwości jakie oferuje. Końcowym etapem będzie wystawa zwycięskich bitew fotograficznych w galeriach na terenie Katowic i Sosnowca. Ponadto zostanie wydany kolorowy przewodnik po projekcie.

Nie trzeba być profesjonalistą ani posiadać profesjonalnego aparatu! W ramach projektu przedstawimy podstawy kompozycji i obróbki zdjęć, pokażemy jak zrobić najlepsze ujęcie i wybrać dobry temat. Będziemy zwiedzać nasz region, poznawać nowych ludzi i miejsca, uczyć się, fotografować, ale przede wszystkim – dobrze się bawić!

W ramach projektu zapewniamy opiekę doświadczonych liderów młodzieżowych, warsztaty kompozycji i obróbki zdjęć, spotkania z fotografikami, koszty wyżywienia oraz transportu do miejsc plenerów.

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o zgłoszenia na adres: biuro@pfee.org.pl, z dopiskiem Bitwa w temacie wiadomości.

Kontakt:
Polskie Forum Edukacji Europejskiej
ul. Iłłakowiczówny 11c, Katowice
tel. 32/ 251 40 99
e-mail: buro@pfee.org.pl
http://www.pfee.org.pl
Administrator
PostNapisane: Cz, 1 lipca 2010, 20:58
http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010 ... lnosc.html

Unia Pracy, z którą związany jest Gierek, udzieliła niedawno poparcia w drugiej turze wyborów kontrkandydatowi Kaczyńskiego, Bronisławowi Komorowskiemu. W podobnym tonie wypowiadali się też niektórzy przedstawiciele zagłębiowskiej lewicy. - Lewica w Zagłębiu wyraźnie uważa, że liberalny program jest dobry. To jest jej decyzja, jej sprawa - skomentował Kaczyński.

Po raz drugi z newsa z stronie głównej onetu przebiła się nazwa naszego regionu ;)

+

http://www.tvn24.pl/fakty.html

Fakty TVN - wyraźnie, kilkakrotnie w pierwszej informacji pada słowo "Zagłębie"...
...ciekawe ile w tym zasługi Kamila Durczoka z Katowic ;)

PostNapisane: Pt, 2 lipca 2010, 00:07
oj to Lewica dużo traci :) takim gadaniem.
jestem więcej niż pewien że większość głosujących na Napieralskiego w Sosnowcu zagłosuje teraz na Kaczyńskiego.
Obrazek

PostNapisane: Cz, 8 lipca 2010, 13:44
Jak widać nie trafiłeś :) Niby dlaczego lewicowi wyborcy mieliby głosować na nagle przemienionego pisowca? Mieli uwierzyć w koniunkturalną zmianę retoryki i włażenie w d4 SLD?

PostNapisane: Cz, 8 lipca 2010, 22:14
Widać się pomyliłem :) u mnie w rodzinie było inaczej :)
Kaczyński nie musiał włazić nikomu w nic :)
ot PiS ma poglądy gospodarcze bliższe SLD niż ma PO ale wystarczyło że lewica zagłębiowska poparła PO :) strach przed IV RP przysłonił merytoryczne dysputy :)
Obrazek

PostNapisane: So, 10 lipca 2010, 11:35
Radosław Żurek napisał(a):Kaczyński nie musiał włazić nikomu w nic :)
ot PiS ma poglądy gospodarcze bliższe SLD niż ma PO ale wystarczyło że lewica zagłębiowska poparła PO :) strach przed IV RP przysłonił merytoryczne dysputy :)

Nie musiał, ale właził. Gospodarcze poglądy i owszem (PiS nie jest partią prawicową, a socjalistyczną jak w mordę strzelił. Z odchyłem narodowym), ale polityczne? Jakby ktoś przez 20 lat mówił o Tobie, że jesteś zbrodniarzem i przestępcą, a potem nagle całował, tulił i zapewniał, że zawsze Cię lubił - uwierzyłbyś mu?

PostNapisane: So, 10 lipca 2010, 15:44
A czy ja gdzieś napisałem że mu uwierzyłem :)
Zagłosowałem jak większość Polaków w 2 turze nie za tylko przeciw konkretnemu kandydatowi.
Mój kandydat odpadł w I turze.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska