[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - "Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

"Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

PostNapisane: Pt, 4 maja 2012, 20:36
http://zabytkigornegoslaska.com.pl/ - nie jest to może super pozytywny przykład, bo biorąc pod uwagę całość strony opisy itd. mam wrażenie, że dopisali Zagłębie Dąbrowskie trochę z przymusu.
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: So, 5 maja 2012, 11:16
I znowu Zagłębie Górą, może mało kto wie ale Słynna piosenka Koko Euro Spoko ma korzenie Zagłębiowskie :)

Pierwowzór piosenki napisał Wojciech Kilar, a opierał się na utworze ludowym pochodzącym z Zagłębia Dąbrowskiego :D

Żródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... l?cookie=1
PostNapisane: Wt, 8 maja 2012, 12:29
w niedziele oglądałem na TVN 24 "Szkło kontaktowe" w którym pan Mecugow i pani Czubaszek stwierdzili że "KOKO EURO SPOKO" a dokładnie muzyka powstała w Zagłębiu a pani Czubaszek dodała ze stworzył to pan Kilar z Zagłębia
KREW JEST POTRZEBNA CODZIENNIE, W DUŻYCH ILOŚCIACH, PONIEWAŻ JEST BEZCENNYM LEKIEM, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYTWORZYĆ SYNTETYCZNIE. TY TEZ MOŻESZ POMÓĆ!!! ODDAJ KREW!!!
PostNapisane: Wt, 8 maja 2012, 13:45
Akurat Kilar z Zagłębia nie jest, ale ten "utwór" podobno tAK :D

PostNapisane: Wt, 8 maja 2012, 14:38
W wersji ludowej utwór ten nosi tytuł "Kogut". Jest to pieśń ludowa znana po obu stronach Brynicy. Zarówno na terenie ziemi siewierskiej, jak i bytomskiej wieśniacy znali ten utwór. Na potrzeby zespołu "Śląsk" zaaranżował go słynny kompozytor Wojciech Kilar (pochodzący ze Lwowa, mieszkający w Katowicach) i wykonywany jest do dzisiaj. Moja siostra pisała pracę magisterską na temat muzyki pogranicza śląsko-małopolskiego i oświeciła mnie w tym temacie. Dzięki temu wiem również, że słowa "Koguta" po raz pierwszy zapisał sławny muzykolog Adolf Dygacz w okolicach Radzionkowa a następnie w naszych Bobrownikach. W zagłębiowskiej wersji niektóre słowa pieśni są inne. Zresztą na Śląsku ten utwór znany jest również pod gwarową nazwą "Kokot". W sumie możemy mieć powód do dumy, pod warunkiem że komuś się podoba oficjalny hit Euro 2012. ;) Przynajmniej Polska, po raz kolejny dowiedziała się o istnieniu Zagłębia Dąbrowskiego.

PostNapisane: So, 12 maja 2012, 17:11
Jak rzadko kiedy ten fragment Smolorzowi się akurat udał :D :

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
"W chwili, gdy zagłębiowski futbol kuleje, zagłębiowskie nutki będą rozbrzmiewały na stadionach Euro 2012.

I choćby cały RAŚ na rzęsach stawał, to w Warszawie i w Kijowie nikt nie zanuci ani "Karolinki", ani "Szła dzieweczka", ani żadnych "hajmatów", jeno właśnie "Koguta". Feldmarszałkowi Gorzelikowi pozostaje wysłać tam silną delegację, by w chwili występu "Jarzębinek" zaczęła skandować: "Górny Ślónsk, Górny Ślónsk...".
PostNapisane: So, 30 czerwca 2012, 21:56
Siewierz w Zagłębiu, a nawet w Małopolsce według DZ :)
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Urokliwe małopolskie miasteczko ma wiele do zaoferowania turystom. Swoje miejsce znajdą tu zarówno miłośnicy historii, jak i fani aktywnego wypoczynku. Do dawnej stolicy Księstwa Siewierskiego zaprasza Tomasz Szymczyk

Siewierz to jedno z tych urokliwych miasteczek, które do dziś zachowały układ urbanistyczny pochodzący ze średniowiecza. To jednocześnie jedna z najstarszych miejscowości w Zagłębiu Dąbrowskim, której trudno nie zauważyć jadąc z Katowic do Warszawy czy z Tarnowskich Gór do Kielc...
Administrator
PostNapisane: N, 8 lipca 2012, 22:13
na rmfie dzis w wiadomosciach o 22 - w "Dąbrowie w Zagłębiu" o ulewach

wyslalem im maila z pochwałą
redakcja@rmf.fm
PostNapisane: Śr, 22 sierpnia 2012, 22:39
Ewa Farna
DZ: Przyjaźń zaolziańsko-sosnowiecka kwitnie. Najpierw "Intermuza", potem osiemnastka. Casting do "Bitwy na głosy" to już Twój kolejny pobyt w naszym mieście.

Ewa Farna: Dokładnie tak. Do trzech razy sztuka. Jest wiele powodów, dla których wybrałam Sosnowiec. Tutaj, w Zagłębiu, rozpoczęła się moja kariera. Na Europejskim Festiwalu Piosenki "Intermuza", gdzie w jury siedział Jacek Cygan, zaśpiewałam przed nim i wygrałam ten konkurs. Potem, również w Sosnowcu, odbył się mój koncert urodzinowy. Ważny jest też oczywiście cel charytatywny, który wybrałam w razie wygranej. To Zespół Szkół Specjalnych nr 4. Chciałabym wspierać jego projekt powstania ogrodu polisensorycznego.

więcej na: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Administrator
PostNapisane: Cz, 23 sierpnia 2012, 17:37
jak sie jedzie do fashion house jets jakas reklama -bilboard na zakręcie już na terenie marketu:

Pierre Cardin
Najtaniej w Zagłębiu
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska