[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - "Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

"Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

PostNapisane: Cz, 28 maja 2009, 23:01
w nazwach dwóch "organizacji":
Kod: Zaznacz cały
1) związek zawodowy Solidarność Region Śląsko-Dąbrowski
2) firma PKP Cargo Zakład Śląsko-Dąbrowski (obejmujący lokomotywownie: Katowice, Czechowice-Dziedzice, Łazy i Jaworzno)

źródła:
http://www.solidarnosc-kat.pl/index.php ... a_terenowe
http://www.pkp-cargo.pl/Reorganizacja_P ... 1,j,1.html
co ciekawe obie mają swoje siedziby w Katowicach a część 'Dąbrowską' dostrzeżono :-)
Administrator
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 20:36
Strona główna Onetu - wiadomości:

Zagłębie: pijani kierowcy chcieli przekupić policję

http://wiadomosci.onet.pl/2699,1985780, ... kalne.html

NIESAMOWITE :shock: :shock: :shock:

szkoda tylko, że akurat wiadomość jest negatywna

wysłałem nawet im maila pochwalnego, żeby nie było że tylko się czepiamy...
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 20:39
przypomina mi się dobór faktów przez krakowskie media

jak coś się zdarzyło w Nowej Hucie i jest to pozytywne - to czytamy, że w Krakowie to i to...
a jak ktoś kogoś na Nowej Hucie pobił, okradł itp - no to news brzmi: znowu w Nowej Hucie biją ;)

od lat tam tak mają - w dzielnicy w której momentami dzieje się więcej pozytywnych rzeczy niż w reszcie Krakowa

PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 20:56
Piotr Bielecki napisał(a):Strona główna Onetu - wiadomości:

Zagłębie: pijani kierowcy chcieli przekupić policję

http://wiadomosci.onet.pl/2699,1985780, ... kalne.html

NIESAMOWITE :shock: :shock: :shock:

szkoda tylko, że akurat wiadomość jest negatywna

wysłałem nawet im maila pochwalnego, żeby nie było że tylko się czepiamy...

Mnie się wydaje nawet, że już sukcesywnie używają określenia "śląskie" na to co się dzieje województwie, a jeszcze niedawno było zawsze "Śląsk", "na Śląsku" - czyżby akcja z PAP-em dała takie owoce ? :) Kropla drąży skałę - tą petycję należy co jakiś czas odgrzewać :!:
Administrator
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 21:29
Sam pracując przy obsłudze klienta wiem, że pochwały są rzadkie, ale jeśli już są to często zdarza się, że są one rozsyłane do reszty osób z zespołu i podawane jako przykład mający zmotywować innych do pracy - myślę, że tak mogło też być w tym przypadku... więc możliwe, że mail pochwalny trafił do większej liczby pracowników onetu ;)

Oto odpowiedz onetu
Dziękuje za maila. Rzadko nam sie takie zdarzaja :). Staramy sie zawsze rozróżniać geograficzno-historyczne regiony – wiemy, jak ważne jest to dla naszych użytkowników,

Pozdrawiam serdecznie i proszę śledzić wyniki eurowyborów na Onet.pl. Dyżurujemy całą noc.

Piotr Kozanecki

Wiadomosci.onet.pl
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 21:47
Piotru, nie ciesz się tak, bo i tak na górze napisane: "Śląsk". To i o to możesz zawalczyć. ;)
Obrazek
Administrator
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 21:58
Michał Nowak napisał(a):Piotru, nie ciesz się tak, bo i tak na górze napisane: "Śląsk". To i o to możesz zawalczyć. ;)

Wiem... ale na szczęście to tylko małym szarym drukiem... ale co nie zmienia faktu, że jest to kolejny dowód, ze jest postęp w kwestii dostrrzegania istnienia Zagłębia...

Nie od razu Rzym zbudowano ;)
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 22:13
także uważam, że trzeba przede wszystkim ludzi doceniać jak wyjdą ponad przeciętność - zbyt wiele jest zwracania uwagi tylko na błędy - jak dobrze, to też trzeba zauważyć

PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 22:43
Też byłem zaskoczony tym Onetem. Nawet pisałem do znajomych z innych części Polski, żeby upewnić się, że nie jest to jakiś skrypt, który wyświetla "Zagłębie" tylko u nas. Ot takie podejrzenia, które się nie potwierdziły. ;) Trzeba przyznać, że mimo wszystko taka informacja pogłębia myślenie reszty kraju: "Jakie Zagłębie? Aaaaa, to na Śląsku". Może jednak kiedyś usuną słowo "Śląsk" i będzie lepiej.
Póki co też napiszę mejla pochwalnego.

No i właśnie premier Buzek mnie zaskoczył. Mówiąc dużo powiedział za pierwszym razem "na Śląsku"-skrzywiłem się, później "w woj. śląskim"-już lepiej", na koniec "wyborcy na Śląsku, w Zagłębiu, Ziemi Częstochowskiej i na Podbeskidziu". I co ważne nie przed, a już po wyborach.
PostNapisane: N, 7 czerwca 2009, 22:55
też chciałem o tym napisać - dokładnie to o tym ,że w kontekście Buzka Tusk mówił o Śląsku i Zagłębiu - ale to jeszcze przed wyborami (nie chciałem łamać ciszy, ale już można)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska