"Jesteśmy w Zagłębiu" - pozytywne przykłady

PostNapisane: N, 17 maja 2009, 00:42
Mamy osobny temat gdzie pokazujemy urzędnicze, polityczne, medialne (i wszystkie inne) przykłady ignorancji, arogancji, fałszu, zakłamania, czy braku minimalnej wiedzy historycznej, a nawet zwykłej głupoty przejawiające się tym, że Zagłębie przedstawiane jest jako część Śląska (Silesi).

Uważam jednak, że powinien też być temat w którym będziemy prezentować te instytucje i tych ludzi którzy potrafią rozróżnić to że Zagłębie nie jest Śląskiem, to że Zagłębie jest częścią Zachodniej Małopolski, to że jest to region o swojej własnej bogatej historii. Te pozytywne przykłady powinny być także pokazywane, tak jak negatywne piętnowane.

Dlatego jeżeli gdzieś spotkacie się z takimi pozytywnymi przypadkami, to proszę zamieszczajcie je także tutaj, niech świecą dla innych przykładem :)
PostNapisane: Pn, 18 maja 2009, 20:19
Czyż by nie było pozytywnych przykładów ?
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
Administrator
PostNapisane: Pn, 18 maja 2009, 20:46
Artur Żak napisał(a):Czyż by nie było pozytywnych przykładów ?

Są ale w innych tematach...

np. reklama MediaMarkt przy drodze szybkiego ruchu w stronę Zagłębia
np. reklama Plejady na starym Sosnowcu...

wkrótce dokumenty fotkowe ;)

poza tym w radio Złote Przeboje można cały czas usłyszeć "na Śląsku i Zagłębiu"
PostNapisane: Pn, 18 maja 2009, 22:28
Piotr Bielecki napisał(a):np. reklama MediaMarkt przy drodze szybkiego ruchu w stronę Zagłębia

Piotr Bielecki napisał(a):wkrótce dokumenty fotkowe ;)

Moje foto wykonane 1,5 miesiąca temu

viewtopic.php?f=45&t=588 i dodane przez Michała na NK http://nasza-klasa.pl/profile/7377974/g ... lbum/2/176

+ twoja fota reklamy Plejady robiona z tramwaju przez porysowane szyby (nie wiem gdzie teraz jest)

Chodziło mi o przykłady których jeszcze nie było na forum .
Administrator
PostNapisane: Wt, 19 maja 2009, 09:15
plejada.jpg
Stary Sosnowiec
DSC00008.JPG
Dąbrowa Górnicza

Poza tym pozytywem jest Radio Złote Przeboje, które prawie, że przy każdej okazji podkreśla - Śląska i Zagłębia
Czasami Esce jakby niechcąco się powie "w Zagłębiu" - ale ta rozgłośni jest zdecydowanie do poprawy w tym zakresie :?
PostNapisane: Wt, 19 maja 2009, 11:21
hehe- marketingowcy.
Plejada nie jest największym Centrum Handlowym w Zagłębiu, zagłębiowskie Media Markt reklamuje się także ze śląskimi uzywając jednego słowa- "na Śląsku".
PostNapisane: Wt, 19 maja 2009, 21:56
Jak na razie najlepsze przykłady nie marketingowe wg. mnie to :
Zagłębiowska Organizacja Turystyczna i Instytut Zagłębiowski

Im więcej instytucji z tą nazwą tym lepiej .
PostNapisane: Wt, 19 maja 2009, 22:51
To ja dodam to:
Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Koło Terenowe Zagłębia Dąbrowskiego w Kazimierzu Górniczym.
Pierwsze koło Akowskie w naszym regionie. Jak widać kombatanci potrafili w odpowiedni sposób zadbać o promocję ZD.
:)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: Pt, 22 maja 2009, 18:52
Dziś był kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej w TVP 2. Prowadzący określił nas jako z Zagłębia. ;)
Obrazek

PostNapisane: N, 24 maja 2009, 21:42
Michał Nowak napisał(a):Dziś był kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej w TVP 2. Prowadzący określił nas jako z Zagłębia. ;)

No to ładnie, bo sami w programie porannym dzień wcześniej nie sprostowali prowadzącego kiedy powiedział, że są ze Śląska. Miałem później wymianę mejli z Tomkiem z tegoż kabaretu i powiedzmy, że zachowam to jako korespondencję prywatną... No może jeden kwiatek:
Ale w sumie, teraz to juz nie wazne, przeciez od kilku tygodniu jestesmy oficjalnie Silesia

Później już było trochę bardziej "zagłębiowsko", ale raczej ze stwierdzeniem w klimacie: pracujmy na rzecz Silesii bo to teraz nasz region. Częściowo się zgadzam (jeśli chodzi o pracę u podstaw), ale niestety marginalizacji Zagłębia nie zauważono. Dostałem linka: http://prostujemyobrazslaska.pl
Następna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska