[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Tropimy Absurdy czyli o myleniu Zagłębia ze Śląskiem

Tropimy Absurdy czyli o myleniu Zagłębia ze Śląskiem

PostNapisane: Cz, 21 marca 2013, 09:50
Tym razem troszkę z innej beczki, dzieciaki z klas pierwszych SP46 z Sosnowca mają dziś wycieczkę do Żorskiego Centrum Regionalizmu.
http://www.zcr.zory.pl/o-nas.html
Wszystko ok, tylko co ma to wspólnego z naszym regionem.

PostNapisane: N, 19 maja 2013, 22:50
A nieuki dalej swoje :!:

To o próbach zamachów w Zagórzu:

Śląsk z pewnością nie kojarzył się komunistom najlepiej. W przeciągu dwóch lat ktoś dwukrotnie przygotował tam zamach na najwyższych przedstawicieli władzy. Jak się później okazało, był to ten sam mężczyzna.

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/wysadzi ... omosc.html
PostNapisane: Wt, 21 maja 2013, 09:09
Projekt ŚKUP - oficjalna wewnętrzna prezentacja projektu u mnie w pracy i co czytam?:

"Organizacja projektu i prowadzenie obsługi klienta na obszarze Górnego Śląska"... Brak słów
Zagórze - Rycerskie tradycje - osiedlowa rzeczywistość
1906 powodów, by kibicować Zagłębiu

https://www.facebook.com/PilkarzeZaglebia/
https://www.facebook.com/SkaSosnowiec/
PostNapisane: Wt, 21 maja 2013, 10:14
no przeca jak śląska ta KUPa to przede wszystkim gó.nośląska
Administrator
PostNapisane: Pn, 24 czerwca 2013, 11:09
czy na Śląsku było powstanie styczniowe?

http://www.wiadomoscizaglebia.pl/archiw ... l/563.html
Administrator
PostNapisane: Śr, 10 lipca 2013, 10:26
http://www.slask.sport.pl/sport-slask/1 ... l#TRrelSST

alpinista z Czeladzi, który podbija szczyty z flagą Ruchu Chorzów ;)

troche inny absurd

PostNapisane: Cz, 11 lipca 2013, 17:51
Mieszkaniec Czeladzi kibicujący klubowi z Górnego Śląska nie jest wyjątkiem. Znam sporo fanów GKS Katowice z Będzina, Siewierza, Mydlic czy Gródkowa. Znam kibiców bytomskiej Polonii z Wojkowic, Bobrownik czy Rogoźnika. Mam liczną rodzinę w Zawierciu gdzie dominują Ruch i Górnik Zabrze. Niedawno zmarł mój wujek z Siemonii, wielki kibic Górnika, podobnie jak jego dwaj bracia mieszkający w Dobieszowicach. Nie mówiąc o tym że kojarzę grupkę osób z Sosnowca która wspiera chorzowski Ruch. Jedna z nich to nauczycielka sosnowieckiego liceum Korczaka, która jeżdzi na mecze z mężem i jego kolegami. Kiedyś włożyła niebieską koszulkę Ruchu na lekcje i było wesoło jak przekomarzała się z uczniami, kibicami Zagłębia. Nie jest powiedziane że każdy mieszkaniec Zagłębia musi kibicować sosnowiczanom. Osobiście nie przeszkadza mi to że niektórzy Zagłębiacy kibicują górnośląskim czy krakowskim drużynom. Ważne tylko aby pamiętali że mieszkają w Zagłębiu Dąbrowskim.
PostNapisane: Cz, 11 lipca 2013, 22:31
tiaaaa
szczególnie takim, które wypisują oberszajsen na stadionach...
PostNapisane: Pt, 12 lipca 2013, 15:53
Piotr Szpórnóg napisał(a):Mieszkaniec Czeladzi kibicujący klubowi z Górnego Śląska nie jest wyjątkiem. Znam sporo fanów GKS Katowice z Będzina, Siewierza, Mydlic czy Gródkowa. Znam kibiców bytomskiej Polonii z Wojkowic, Bobrownik czy Rogoźnika. Mam liczną rodzinę w Zawierciu gdzie dominują Ruch i Górnik Zabrze. Niedawno zmarł mój wujek z Siemonii, wielki kibic Górnika, podobnie jak jego dwaj bracia mieszkający w Dobieszowicach. Nie mówiąc o tym że kojarzę grupkę osób z Sosnowca która wspiera chorzowski Ruch. Jedna z nich to nauczycielka sosnowieckiego liceum Korczaka, która jeżdzi na mecze z mężem i jego kolegami. Kiedyś włożyła niebieską koszulkę Ruchu na lekcje i było wesoło jak przekomarzała się z uczniami, kibicami Zagłębia. Nie jest powiedziane że każdy mieszkaniec Zagłębia musi kibicować sosnowiczanom. Osobiście nie przeszkadza mi to że niektórzy Zagłębiacy kibicują górnośląskim czy krakowskim drużynom. Ważne tylko aby pamiętali że mieszkają w Zagłębiu Dąbrowskim.

Wśród moich znajomych mam mieszkańców Czeladzi, Będzina, Siewierza, Siemonii, Dobieszowic i wszyscy są kibicami Zagłębia Sosnowiec albo lokalnych drużyn jak na przykład Sarmacja Będzin, czy Przemsza Siewierz. Nie mam rodziny w Zawierciu, ale mam tam wielu znajomych, którzy także są kibicami Zagłębia Sosnowiec lub Warty Zawiercie. Może wśród Pana rodziny dominują kibice Ruchu i Górnika, wśród mieszkańców głównie Zagłębie i Ruch. Oczywiście można spotkać także Wisłę czy Widzew, ale Górnik jest już rzadkością. Obecnie przez różne czynniki wiele osób mieszkających m.in. w Katowicach, Chorzowie, Gliwicach czy Tychach jest kibicami Zagłębia Sosnowiec czy innych klubów sportowych związanych z naszym regionem.
PostNapisane: Pt, 12 lipca 2013, 22:17
Zagłębiaków kibicującym śląskim drużynom można porównać do Sikorskiego i Ukrainy :twisted: Narobiło się dziadostwa gdy Zagłębie tułało się po niskich ligach... Zagłębiakiem się jest albo nie... Najgorsze gdy miłość takiego 'Zagłębiaka' do śląskiego klubu podyktowana jest np. akceptacją wśród kolegów w pracy lub podlizaniem się do szefa. Może ci zagłębiowscy (jeśli tacy istnieją bo pewnie są to przybysze z drugiej strony rzeki) kibice np. Ruchu gwizdają na polski hymn ? Przyjedzie taki na mecz śląskiego klubu powie skąd jest odpowiedzą mu 'Fajnie, fajnie' (pierwsze co pomyślą, że tak mogą dopiec Zagłębiakom) a za plecami zwyzywają go od Goroli. Trybuny zweryfikują wszystko. Być kibicem a sympatyzować z jakimś klubem (tylko dlatego, że zdobył kilkunastokrotnie mistrzostwo kraju) to dwie całkiem różne kwestie.
'Jesteśmy ludźmi z pasją , nie ma takiej opcji żeby zapał nasz miał zgasnąć'
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska