[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Barwy i Herby Zagłębia

Barwy i Herby Zagłębia

PostNapisane: Pt, 13 listopada 2009, 20:22
Szanuję panowie wasze zdanie, ale pozwólcie, że pozostanę przy swoim. Przyzwolenie na używanie przez ONR(i organizacjom im podobnym) herbu Zagłębia może w przyszłości bardziej dzielić niż łączyć... ale to moja prywatna, subiektywna opinia.

PostNapisane: So, 14 listopada 2009, 23:51
Przecież z tyłu jest ONR i śląski orzeł na tym zdjęciu.
O wiele bardziej byśmy psioczyli jakby ONR na transparencie oddziału z ZD miał ślunskiego orzełka.
To ma być symbol regionu, taki który na swoich sztandarach bedą mieli ludzie od skrajnej lewicy po skrajną prawicę z oddziałów z ZD, czyli wszyscy Zagłębiacy bez względu na płeć, orientację polityczną czy seksualną, kolor skóry, wyznawaną religię itp. itd. To ma być symbol obszaru geograficzno-historycznego. A to czy jest on obok ONR czy PPP to dla mnie mały pikuś. Byle szedł w świat i zaczęły go stosować oddziały większych i znaczących ugrupowań.
Obrazek

PostNapisane: So, 14 listopada 2009, 23:51
a jak wyprze z urzędów w Zagłębiu śląskiego rzełka a przynajmniej stanie obok to cel zostanie osiągnięty :)
Obrazek
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 15:56
to, że uważam za mniej udany przykład używania herbu Zagłębia przez ONRowców to nie znaczy że jestem temu przeciwny. To była moja opinia odnośnie samej organizacji ONR, zawsze zwalczałem tego typu organizacje i wcale się tego nie wstydzę, każdy po prostu ma inne poglądy. Oczywiście, że nie można zabronić używania herbu przez wszystkich Zagłębiaków, ale ja dziękuje- nie będę identyfikował się z Zagłębiakami spod znaku ONR.
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 16:54
Musimy być przygotowani na to że prędzej czy później, także inne grupy polityczne czy społeczne będą wkrótce używać herbu ZD, bo dla każdej z tych grup będzie to identyfikacja z własnym regionem.
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 18:13
Z takim podejściem nie będziecie też protestować kiedy herb Zagłębia pojawi się także na jednym sztandarze obok swastyki... Być może moje podejście do tej kwestii jest radykalne i nie wszystkim może się podobać ale jak tak tą sprawę widzę.
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 18:39
cezar borgia napisał(a):Z takim podejściem nie będziecie też protestować kiedy herb Zagłębia pojawi się także na jednym sztandarze obok swastyki...

Będziemy oczywiście protestować tylko czy to coś pomoże :?

Dla mnie natomiast nadal nie pojęte jest, że w Polsce można legalnie używać znaku sierpa i młota i to że u nas są produkowane wszystkie naszywki i emblematy nazistowskie - to jest prawdziwy problem :evil:
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 20:24
Sprzeciw przeciwko umieszczaniu herbu Zagłębia obok symboli nazistowskich będzie wyraźnym sygnałem, że nie ma przyzwolenia na takie sytuacje. Milczenie oznacza w tym przypadku niestety przyzwolenie na coś takiego.

Co do sierpa i młota itp. to trafiłem w sieci na artykuł poświęcony temu tematowi. pod artykułem dyskusja.

http://histmag.org/?id=1996
PostNapisane: So, 6 lutego 2010, 01:40
A takie coś widzieliście
Załączniki
DSC00073.JPG
Administrator
PostNapisane: Pn, 19 kwietnia 2010, 23:06
http://www.sosnowiec.info.pl/kultura-i- ... ,1,4,17036

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska