[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Barwy i Herby Zagłębia

Barwy i Herby Zagłębia

Administrator
PostNapisane: N, 27 września 2009, 21:58
http://www.tvs.pl/informacje/16415/

Może nie o barwach do końca... ale czymś tożsamym czyli herbie

co do uwagi, że nie odnosi się do górnictwa i hutnictwa...

Czerwona barwa pasa górnego pola tarczy wskazuje także przynależność regionalną (kulturową, etnograficzną) Zagłębia Dąbrowskiego, które w istocie stanowi cześć Zachodniej Małopolski. W nawiązaniu do współczesności kolor czerwony dodatkowo symbolizuje obszary uprzemysłowione regionu.

jest takowe odniesienie gdyż mówiąc przemysł w Zagłębiu rozumie się głównie górnictwo i hutnictwo
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 16:48
W Sosnowcu :)
Załączniki
herb.jpg
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 17:22
mało chlubne wykorzystanie Herbu Zagłębia Dąbrowskiego
Obrazek

PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 18:17
Dlaczego mało chlubne ? Sam nasz herb nie jest nośnikiem takiej czy innej ideologii, a jest tylko symbolem identyfikacji z naszym regionem. Używanie go przez tak różne środowiska (nie miejsce na ich ocenę, bo w tym temacie nie o to chodzi) świadczy jednak o szerokiej potrzebie identyfikacji z Zagłębiem Dąbrowskim.
Patrząc tylko z tego punktu widzenia herb Zagłębia na tym transparencie jest wg mnie pozytywnym zjawiskiem. To nie może być symbol elitarny, prawdziwym herbem zostanie wtedy kiedy będzie akceptowalny przez CAŁE spektrum polityczno-społeczne naszego regionu :)
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 18:46
Herb jest społeczny i należy do wszystkich mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego, a to czy ta lub inna grupa ludzi go wykorzysta to już ich wola.

Ja osobiście wolę takie obrazki
Załączniki
fotki 010.jpg
fotki 007.jpg
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 20:26
W wykorzystaniu herbu Zagłębia przez ONR moim zdaniem nie ma nic pozytywnego. Wręcz przeciwnie. Herb w tym przypadku to coś w rodzaju marki. A przyzwolenie na jego używanie przez ONR to utożsamianie herbu z ideologią, którą kieruje się ta organizacja. Jeśli na nazistowskich flagach byłby herb Zagłębia też uznalibyście, że to pozytywne zjawisko bo go(tj. herb) promuje ?! Herb Zagłębia ma być utożsamiany z tym co pozytywne a nie tylko promowany gdzie się da i za wszelką cenę. Jeśli się zgadzacie żeby ONR używało herbu Zagłębia to po cholerę walka i starania wielu ludzi o pozytywny wizerunek regionu ?!
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 21:11
No tak w pewnym sensie masz racje...
ale... czy można w tym, przypadku coś komuś zabronić?
Jak ONR będzie chciał używać godło Polski to też je doda na swoje transparenty , jak będą chcieli to dodadzą także orła śląskiego czy małopolskiego ..... tak samo jest z zagłębiowskim

Jak jutro przyjdą geje i też będą mieli herb (bo utożsamiają się z pewnym regionem) to im też powinni zakazywać ?

zresztą To nie pierwsza manifestacja ONRowców czy młodzieży wszechpolskiej (zwał jak zwał) pod szyldami Zagłębia Dąbrowskiego tutaj manifestacja podobnej grupy tyle tylko że na grobie Dmowskiego i bez orła (dokładnie o czasie 3:10) jest transparent ZD :)

http://www.youtube.com/watch?v=82NhTUUs ... re=related

miałem z tego zdjęcie ale teraz nie wiem gdzie jest
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 21:54
Wiesz, jestem dumny z tego, że jestem Zagłębiakiem, mieszkam w tym regionie i mogę pisać o jego historii. Wyjątkowo niekomfortowo czułbym się gdyby Zagłębie i jego mieszkańców utożsamiano w Polsce i poza jej granicami z organizacjami typu ONR. To nie moja bajka, to nie mój świat. Jasne, że nie da się zabronić(w sensie praktycznym) pewnym środowisko posługiwania się tym czy innym symbolem(bo takich zakazów szanować nigdy nie będą) ale można dać wyraźny sygnał, że nie daje się na to pozwolenia, że jest to sprzeczne z tym co ma symbolizować w tym przypadku herb Zagłębia. Bierność to najgorsze z możliwych rozwiązań. Jesli chcecie żeby herb Zagłębia był w przyszłości szanowanym symbolem musicie sami nauczyć się go szanować.
Nie mam zamiaru was pouczać. Nie to jest moim celem. Zależy mi jednak, żeby to co zagłębiowskie kojarzyło się pozytywnie i było wykorzystywane w słusznych sprawach, które mogą pomóc regionowi a także go wypromować.
PostNapisane: Cz, 12 listopada 2009, 22:19
Cezar masz oczywiście rację i w pełni Cię popieram, jednak wydaj mi się że ONR jest tak niszową organizacją że raczej nam nie zaszkodzą - praktycznie w ogóle o nich nie słychać.
Teraz gdy nie mają politycznego zaplecza w postaci Ligi Polskich Rodzin i Libertasu skazani są na wymarcie jak dinozaury
No może jeszcze TV Trwam im została :lol:
Administrator
PostNapisane: Pt, 13 listopada 2009, 13:08
jasne, że ONR jest organizacją mocno kontrowersyjną jednak nie mozna sobie wybierać tego, kto go użyje - jesli onrowcy, lesbijki czy ktokolwiek inny chcac podkreslic przy pomocy herbu skąd pochodzi nie mozna mu tego bronić - symbol ten ma wg mnie byc atrybutem ponad wszelkimi podzialami ideologicznymi (bez wgledu na poglady) Zagłębiaków...

Akurat uzyli go onrowcy - wpawdzie dowiedzielismy sie o tym juz po fakcie... ale innym razem go użyje PO...

Jedni powiedzą, że ONR jeśli go użył to jest hańba... drudzy powiedzą, że jeśli PO to też hańba. Zależy jakie sie ma poglądy

wszystkich od lewa do prawa mieszkancow Zagłębia ma właśnie łączyć ten symbol i nie mozna moim zdaniem ograniczac go do tego kto ma jakie poglady, bo Zagłębiacy są różni - lewicowi, prawicowi, centrowi

tak samo mozna napisac, że jedni oburzą się jeśli herbu użyją kibice, inni jeśli politycy, a jeszcze inni kiedy np. lekarze
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska