[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Gala Folkloru i Tradycji Zagłębia.

Gala Folkloru i Tradycji Zagłębia.


Posty: 5231
Dołączył(a): Cz, 5 czerwca 2008, 10:51
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Pn, 10 stycznia 2011, 18:29
Zakładam osobny temat dla tej imprezy bo skoro w nazwie nosi numer 1 to miejmy nadzieję że będzie kontynuowana :)

I Gala Folkloru i Tradycji Zagłębia

"Święto folkloru i tradycji w Siewierzu"
http://www.siewierz.pl/informacje/654/

Najbardziej uznane i uhonorowane w regionie zespoły folklorystyczne i kapele ludowe gościły w niedzielę 12 grudnia br. w siewierskim ośrodku kultury na I Gali Folkloru i Tradycji Zagłębia. Publiczność wypełniająca salę widowiskową do ostatniego miejsca, miała okazję podziwiać i oklaskiwać kunszt i walory śpiewaczo-taneczne artystycznych „perełek” kultury ludowej Ziemi Będzińskiej i Zagłębia. W Gali wystąpiły: Zespół Śpiewaczy „Mierzęcanki”, Kapela Regionalna „Mierzęcice”, Kapela „Od Siewierza”, Zespół Pieśni i Tańca „Bobrowczanie”, Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” z Wojkowic, Zespół „Nasz Gródków” z gminy Psary, Zespół „Echo” z Łaz. W swoim specjalnym programie zaprezentowali się seniorzy kultury ludowej - Państwo Anna i Piotr Olszówkowie z Łubnego gm. Mierzęcice - wieloletni członkowie Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Mierzęcice” oraz duma wokalna Siewierza - młody tenor Grzegorz Biernacki.

W tym szczególnym dniu minęło 30 lat pracy artystycznej Henryka Wysockiego – dyrektora naszej placówki kulturalnej, któremu zespoły jak i licznie przybyłe delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gm. Mierzęcice i gm. Siewierz oraz zaproszeni goście, złożyli gratulacje i życzenia. Pan Henryk Wysocki jest założycielem Kapeli Regionalnej „Mierzęcice” i Kapeli „Od Siewierza”. W latach 80-tych i 90-tych powołał do życia „Teatry przy kawie” oraz „Koła poezji i piosenki zaangażowanej”. Z jego inicjatywy powstał kabaret „Jarmark”, który z powodzeniem występował w latach 1982-1986 na terenie Zagłębia i Jury. W specjalnie przygotowanym jubileuszowym programie razem z przyjaciółmi Krzysiem Olszówką, Andrzejem Czaplą i Krzyśkiem Łukasikiem, zaprezentowali poezję, piosenkę i kabaret z gościnnym udziałem pana Jana Machury - sołtysa Żelisławic, który wiernie wcielił się w rolę „pomnika” rolnika. Retrospektywny występ przyjęty został owacjami na stojąco
.
Na zakończenie Gali, podsumowano projekty w dziedzinie wdrażania lokalnych strategii rozwoju zgłoszone i zrealizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Siewierzu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Symbolicznie przekazano wszystkim Zespołom Śpiewaczych KGW gm. Siewierz chusty ludowe i korale, instruktorom muzycznym orkiestr dętych z Wojkowic Kościelnych i Żelisławic trąbki i saksofony, zaś akompaniatorom zespołów śpiewaczych akordeony. W kuluarach przy herbatce i ciasteczku zgodnie twierdzono, że takie imprezy zbliżają i wnoszą wiele pozytywnej energii do dalszego działania na niwie kultury.

Posty: 1379
Dołączył(a): Cz, 14 sierpnia 2008, 22:31
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze Pekin
PostNapisane: Pn, 10 stycznia 2011, 21:02
Ekstra sprawa, oby to była impreza cykliczna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Posty: 2832
Dołączył(a): Śr, 4 czerwca 2008, 22:20
Lokalizacja: Środula
PostNapisane: Wt, 11 stycznia 2011, 22:36
Bardzo ciekawa impreza, muszę przyznać że jak bym o niej wiedział wcześniej to z pewnośćią bym się na nią wybrał.
Załączniki
654-8[1]_600x450.jpg
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): Pn, 3 listopada 2008, 14:30
Lokalizacja: Czeladź
PostNapisane: Śr, 12 stycznia 2011, 10:49
w październiku w tym samym domu kultury odbyła się Śląska Gala, ale co tam, ważne że zagłębiowska też, tylko nie wiem która dla organizatorów była ważniejsza. Patrząc po zdjęciach, chyba wiem.
Śląska Gala Artystyczna Seniorów 2010

24 października br. na scenie siewierskiego domu kultury rozległy się dźwięki muzyki, śpiewu i „godki ” gawędziarzy. Stało się to za przyczyną Śląskiej Gali Artystycznej Seniorów – przedsięwzięcia realizowanego w ramach Otwartego Konkursu Ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2010r. Gala miała charakter konkursowy z nagrodami w 4 kategoriach: zespoły wokalne i chóry, kabarety i grupy teatralne, gawędziarze i akordeoniści. Na scenie wystąpiło 190 wykonawców z 6 gmin woj. śląskiego, z powiatu będzińskiego, zawierciańskiego i wodzisławskiego. Jury w składzie: Jarosław Świtała – tancerz, choreograf Opery Śląskiej w Bytomiu, Bernard Sołtysik –kompozytor, muzyk, Mieczysław Niedźwiecki – reżyser, scenograf Teatru Młodego Widza w Katowicach nie miało łatwego zadania, gdyż poziom festiwalu był bardzo wysoki. Zespoły prezentowały bogaty wachlarz repertuarowy, począwszy od kanonów polskiej piosenki i własnych opracowań, a skończywszy na przebojach gwiazd muzyki pop i rock takich jak „Doda” z Łaz, która rozbawiła publiczność do łez. Po obradach, jury ogłosiło werdykt. W kategorii chórów i zespołów wokalnych I nagrodę otrzymał Zespół Wokalny Seniorów „Ale Babki” z Siewierza, drugą Zespół „Złota Jesień” z Poręby, trzecią Chór „Echo” z Gołkowic. W kategorii kabaretów zwyciężył „Kabaret 50+” działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytetu III Wieku w Łazach, drugie miejsce zajęło Koło Teatralne przy MOK Łazy, trzecie miejsce Grupa Teatralna Seniorów z Ogrodzieńca. W kategorii gawędziarzy po raz kolejny najlepszy okazał się p. Eugeniusz Tomas z Gołkowic, drugą nagrodę otrzymała p. Donata Łukasik z Psar, a trzecią nasza reprezentantka p. Władysława Góra. Najwspanialszym wśród akordeonistów był p. Rajmund Kubiczek, tuż za nim p. Zbigniew Wójcik, obaj reprezentujący gminę Siewierz, trzecią nagrodę otrzymał p. Jan Gajos z Ogrodzieńca. Podziękowaniom i zachwytom nie było końca. Wszyscy wyrazili chęć i gotowość uczestnictwa w Gali za rok.
http://www.kultura-siewierz.com/wiadomosci.html

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron