Przywróćmy pamięć wybitnych postaci związanych z Zagłębiem !

PostNapisane: Pn, 21 marca 2011, 23:40
Artur Żak napisał(a):Nie przesadzajmy. Nie dość że nie potwierdzone to był przejazdem. Każdą znaną osobę która przejazdem będzie w Sosnowcu będziemy wspominać? To chyba lekko chybione.

Po pierwsze: wspominam o Nim bo jest Zagłębiakiem urodził się w Dąbrowie Górniczej

Dwa: zmieniając kolor na czerwony nie chodziło mi o to aby potwierdzać Jego związki z Zagłębiem, tylko oto, że w tak niebezpiecznym dla niego czasie postanowił wrócić do rodzinnego domu. Czy jest to potwierdzone to juz inna sprawa. Ja wierze że był. Od kogoś te zdjęcia jego rodzina musiała dostać.
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Wt, 22 marca 2011, 00:44
Artur Żak napisał(a):
Artur Żak napisał(a):Nie przesadzajmy. Nie dość że nie potwierdzone to był przejazdem. Każdą znaną osobę która przejazdem będzie w Sosnowcu będziemy wspominać? To chyba lekko chybione.

Po pierwsze: wspominam o Nim bo jest Zagłębiakiem urodził się w Dąbrowie Górniczej

Dwa: zmieniając kolor na czerwony nie chodziło mi o to aby potwierdzać Jego związki z Zagłębiem, tylko oto, że w tak niebezpiecznym dla niego czasie postanowił wrócić do rodzinnego domu. Czy jest to potwierdzone to juz inna sprawa. Ja wierze że był. Od kogoś te zdjęcia jego rodzina musiała dostać.

Mój błąd, zwracam honor. Chyba odpuszczę sobie wchodzenie na neta późną nocą bo mi na oczy idzie :D
Obrazek
PostNapisane: Wt, 22 marca 2011, 13:00
Jakby tak popatrzeć na historię naszego regionu to można dojść do wniosku, że dla Zagłębia najwięcej zrobili ludzie, którzy urodzili się poza jego granicami bądź ich rodzice pochodzili z innych stron zaborów lub II RP. Chodzi mi tu na przykład o rodziny Ciechanowskich i Skarbińskich zasłużonych m.in. dla Grodźca.

PostNapisane: N, 20 marca 2016, 08:43
Jakoś bez echa w zagłębiowskich mediach, pożegnaliśmy wczoraj wybitnego montażystę filmowego Zygmunta Dusia, pochodzącego z Niwki, który zmarł w wieku 88 lat. Przydałoby się opracować jego biogram w WikiZagłębie.
Poprzednia strona

Powrót do Tożsamość Zagłębiowska