"Kobiety na trzech kontynentach" Spotkanie z podróżnikiem


Posty: 817
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Pn, 9 marca 2020, 14:20
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na wyjątkowe, zorganizowane z okazji Dnia Kobiet, spotkanie z podróżnikiem, fotografem, publicystą – Piotrem Kowalczykiem, który opowie o trzech kobietach spotkanych podczas trzech podróży na trzy kontynenty. Spotkanie połączone z pokazem slajdów odbędzie się w piątek 13 marca 2020 o godz. 18.00 w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11. Wstęp wolny.

Historie trzech kobiet, z trzech odmiennych kulturowo rejonów świata spotkanych podczas podróży. Trzy reportaże: świat islamu, kambodżańska dżungla i osady na środku Sahary. Będziemy z wizytą w Pakistanie, gdzie poznamy obrosłą mitami islamską rzeczywistość z pierwszej ręki. Odwiedzimy saharyjskie miasteczko w Mauretanii - państwie tranzytowym w drodze do Czarnej Afryki, gdzie jednak warto się zatrzymać, bo znaleźć można tam wiele niespodzianek. W Kambodży odwiedzimy rodzinę, która zajmuje się łapaniem i sprzedażą ptaszników z pobliskiej dżungli.

Piotr Kowalczyk - podróżnik, fotograf, publicysta. Z wykształcenia geograf i geolog. Pracuje jako pilot wycieczek i przewodnik. Miłośnik kultury Azji i podróży poza utartymi szlakami. Pomysłodawca festiwalu "Tydzień Ziemi" w Szczecinie oraz twórca portalu 'Globtroterzy.net'. Organizuje prelekcje w całej Polsce, specjalizuję się w opisie świata i prowadzi wyprawy do miejsc, o których opowiada.

Powrót do Domy Kultury, Biblioteki, Muzea, Galerie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron