„Barwy kobiety” – wystawa malarstwa Joli Placzyńskiej


Posty: 817
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Pn, 24 lutego 2020, 10:43
Zagłębiowska Mediateka serdecznie zaprasza we wtorek 3 marca 2020 o godz. 18.00 do Galerii „Pod świetlikiem” przy ul. Kościelnej 11, na wernisaż wystawy prac malarskich Joli Placzyńskiej „Barwy kobiety”. Oprawa muzyczna: Alicja Kulik i Marta Gabryś. Wystawę będzie można zwiedzać do 31 marca 2020 w godzinach otwarcia Mediateki. Wstęp wolny.

Jola Placzyńska - Urodziła się w Sosnowcu, gdzie mieszka, pracuje i tworzy. Od najmłodszych lat jej pasją jest malarstwo. Absolwentka Instytutu Sztuki w Cieszynie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym olejnym i akrylowym, na porcelanie oraz ikonopisaniem. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą, głównie w Anglii, Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji, Irlandii, Islandii, Stanach Zjednoczonych.

Jej malarstwo rodzi się z fascynacji pięknem natury, kolorów, światła i ulotnych chwil. Kocha przyrodę i świat barw. Inspiracje czerpie z otaczającego ją świata, zawsze tworzy własne obrazy. Maluje pejzaże, martwą naturę, ukochane anioły oraz abstrakcje. Fascynuje ją spontaneous realism, który przejawia się w malowaniu głównie motywów kobiecych na dużych formatach. Eksperymentuje z różnymi technikami. Lubi mocne kolory, choć dla kontrastu używa czasem czerni.

Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe. Jest autorką i organizatorką wielu imprez artystycznych o zasięgu lokalnym (Zagłębie Dąbrowskie), ogólnopolskim i międzynarodowym. Autorka okładki do książki R. Mołdysza „Dziobem do fali” i grafiki do zbioru opowiadań "Podziel się tradycją" Fundacji Arka Bydgoszcz. Laureatka Grand Prix w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Art Passion Festival oraz III miejsca w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pejzaże osobliwe” im. Jana Świderskiego.

Kolejną jej pasją jest fotografia, którą zajęła się w czasie studiów. Interesuje się pejzażem, przyrodą, architekturą, portretami, folklorem oraz fotografią reportażową. Najbardziej jednak lubi fotografować stare często opuszczone budowle i okna.

Chętnie bierze udział w różnych akcjach charytatywnych na rzecz dzieci, ludzi potrzebujących i zwierząt.

Powrót do Domy Kultury, Biblioteki, Muzea, Galerie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron