Szafa gra! – seanse filmowe z muzyką w tle


Posty: 810
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Cz, 5 grudnia 2019, 09:21
W poniedziałek 16 grudnia 2019 o godz. 18.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza do Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 na projekcję legendarnego, grunge’owego koncertu akustycznego, zarejestrowanego w Nowym Jorku i wydanego na płycie 25 lat temu. Koncertowi towarzyszyć będzie krótka prezentacja multimedialna na temat zespołu. Wstęp wolny.

Prezentowany koncert był zorganizowany przez jedną z telewizyjnych stacji muzycznych, jako jeden z serii występów, w których popularni wykonawcy grali na instrumentach akustycznych. Koncert odbył się w listopadzie 1993 roku, a płyta została wydana 1 listopada 1994, ponad pół roku po samobójczej śmierci lidera grupy i rozpadzie zespołu. Jest to trzecia najlepiej sprzedająca się płyta kapeli. Jej sprzedaż na całym świecie wyniosła ok. 16 mln egzemplarzy.

Koncert jest bardzo stonowany i spokojny, w odróżnieniu od standardowych koncertów grupy. Zarejestrowany został w studiu, gdzie wszyscy fani siedzieli na krzesłach ustawionych dookoła zespołu. Kapela grała głównie swoje spokojne utwory, a także covery piosenek The Vaselines, Davida Bowiego, Meat Puppets oraz Leadbelly.

„Ten występ miał być katastrofą. Nie ćwiczyliśmy, ani nie grywaliśmy wcześniej na gitarach akustycznych. Zrobiliśmy kilka prób i były straszne. Wszyscy tak sądzili, nawet ludzie z telewizji. Ale potem usiedliśmy, kamery poszły i nagle coś zaskoczyło. Ten występ stał się jednym z najbardziej pamiętnych w naszej karierze.” – perkusista grupy.

Powrót do Domy Kultury, Biblioteki, Muzea, Galerie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości