Szósty seans z Christopherem Nolanem


Posty: 810
Dołączył(a): Cz, 15 grudnia 2011, 12:39
PostNapisane: Wt, 3 grudnia 2019, 11:02
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkich stałych bywalców Kina w Bibliotece oraz osoby, które dotąd nie miały okazji uczestniczyć w darmowych środowych seansach, na kolejne projekcje - wartych uwagi - filmowych perełek. Listopadowe i grudniowe wieczory, tym razem, wypełnią nam thrillery, filmy scince fiction i dramaty psychologiczne w reżyserii jednego najwyżej cenionych twórców kina XXI wieku – Christophera Nolana. Na ekranie pojawią się m.in. Leonardo DiCaprio, Michael Caine, Cillian Murphy, Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Tom Hardy, Christian Bale, Hugh Jackman. Wstęp wolny.
Seanse odbywać się będą w Auli Zagłębiowskiej Mediateki przy ul. Kościelnej 11 w środy (30.10;6.11;13.11;20.11;27.11;4.12;11.12;18.12) o godz. 18.00.
Christopher Nolan – brytyjski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Jeden z najbardziej dochodowych reżyserów w historii, a także jeden z najbardziej cenionych filmowców XXI wieku. Filmy Nolana zakorzenione są w filozoficznych, socjologicznych i etycznych koncepcjach, w badaniu ludzkiej moralności, związku przyczynowo-skutkowego, budowie czasu i trwałości pamięci oraz tożsamości osobistej. Jego prace charakteryzują: nielinearne opowieści, efekty specjalne powstające w scenografiach i dekoracjach budowanych na potrzeby filmów (a nie tylko cyfrowo, na ekranie komputera), podniosła muzyka (najczęściej tworzona przez Hansa Zimmera), scenariusze współtworzone z bratem reżysera – Jonathanem. Twórca lubi również angażować do kolejnych projektów sprawdzonych i ulubionych aktorów, tj. Michael Caine, Christian Bale, Tom Hardy.
Gdzie można sprawdzić repertuar Kina w Bibliotece?
• Na plakatach i ulotkach w Zagłębiowskiej Mediatece (ul. Kościelna 11).
• Poprzez wysyłany regularnie newsletter (zapisy za pośrednictwem czerwono-białej grafiki po prawej stronie witryny).
• Poprzez wpisanie aktualnego hasła po kliknięciu na plakat lub slider reklamujący Kino w Bibliotece na www.biblioteka.sosnowiec.pl. Pytania o hasło prosimy kierować na adres: kinga.baranowska@biblioteka.sosnowiec.pl, pod numer telefonu 693 266 411 lub do dyżurujących bibliotekarzy we wszystkich placówkach MBP. Podane hasło obowiązuje przez cały rok!
Tytuły poszczególnych filmów nie są reklamowane w mediach ze względu na wymogi umowy licencyjnej.
Uprzejmie informujemy, że wejście do Auli będzie możliwe na pół godziny przed seansem i kwadrans po jego rozpoczęciu. Prosimy o punktualność!
Przypominamy, że w Auli Zagłębiowskiej Mediateki obowiązuje całkowity zakaz jedzenia i picia.

4 grudnia 2019 - Nagrodzony czterema Oscarami (efekty specjalne, zdjęcia, dźwięk, montaż dźwięku) film akcji z pogranicza science fiction z rewelacyjną muzyką Hansa Zimmera. Na ekranie: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy i Joseph Gordon-Levitt.

Dom to utalentowany złodziej, który do perfekcji opanował kradzież najcenniejszych sekretów z głębokich czeluści podświadomości śniących ofiar. Nietypowa umiejętność uczyniła mężczyznę pożądanym graczem na rynku korporacyjnego wywiadu. Jego talent stał się również jego zgubą i kosztował wszystko, co kiedykolwiek kochał. Jedyną szansą, dzięki której Dom będzie mógł odzyskać wolność i wrócić do życia sprzed lat, będzie ostatnie w karierze zlecenie – zaszczepienie konkretnego pomysłu w umyśle potężnego biznesmena.

Czas projekcji – 2:28:00

Powrót do Domy Kultury, Biblioteki, Muzea, Galerie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron