[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

PROPOZYCJE I ZAPOWIEDZI WYCIECZEK

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: N, 10 maja 2009, 17:25
I jak wyszła próba? Będzie rowerem wokół Pogorii?

Kiedy następna wycieczka?
Obrazek
PostNapisane: N, 10 maja 2009, 23:33
Będzie.
Jutro pojawi się więcej info:)
PostNapisane: Pn, 11 maja 2009, 22:56
http://zaglebiedabrowskie.org/?q=node/683
Oby tylko nie padało:)

PostNapisane: Śr, 15 lipca 2009, 02:11
Zwiedzaj Zagłębie z FdZD - Przełom Białej Przemszy „Szwajcaria Zagłębiowska”

Stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego, oraz PTTK Sosnowiec zapraszają na kolejną wycieczkę w ramach projektu "Zwiedzaj Zagłębie ", która odbędzie się 18 lipca, czyli już w najbliższą sobotę.

Tym razem wybieramy się na pieszą wędrówkę z Błędowa przez Okradzionów do Sławkowa.

Program wycieczki:

- Kościół w Błędowie
- Ścieżka przyrodniczo-krajobrazowa po rozlewiskach Białej Przemszy
- Pomnik Przyrody „Lipy Dobieckie”
- Zabytkowe młyny w Okradzionowie (za którymi jako stowarzyszenie lobbujemy, aby się znalazły na Szlaku Zabytków Techniki)
- Malowniczy przełom Białej Przemszy tzw „Szwajcaria Zagłębiowska”
- Sławków – zabytkowy rynek (ratusz, austeria)

Informacje organizacyjne:

-Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 8.40 na przystanku autobusowym w centrum Dąbrowy Górniczej (na przeciw Pałacu Kultury Zagłębia, w kierunku Gołonoga)
-Przejazd autobusem miejskim nr 806 (wyjazd 8.49) pod kościół w Błędowie
- Zakończenie wycieczki odbędzie się w Sławkowie, skąd uczestniczy wycieczki wrócą do domów już indywidualnie.

Przypominamy o zabraniu obuwia dostosowanego do wędrówek pieszych.
Wycieczka jest bezpłatna !!!
Koszty komunikacyjne (bilety na autobus) ponoszą indywidualnie uczestnicy wycieczki.

W przypadku znacznego pogorszenia pogody organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania imprezy.

Telefon kontaktowy do organizatorów:
Dariusz Jurek 696 902 844

Serdecznie Zapraszamy !!!

Zdjęcia są tu:

viewtopic.php?f=65&t=736
PostNapisane: Śr, 15 lipca 2009, 14:34
No nie.. ja to mam jakiegoś pecha.. ilekroć jest wycieczka forumowa, ja albo nie mogę na niej być, albo gdzieś wyjeżdżam na kilka dni.. tak jak teraz.
A były takie weekendy, że siedziałam w domu i mi się nudziło. Wtedy wycieczka byłaby w sam raz, to akurat nic nie było... To jakaś klątwa "zagłębiowska" chyba. :( No nic, może kiedyś wreszcie mi się uda..
Pocieszam się, że planowane obiekty i trasę już w tym roku właściwie 2-3 razy 'obleciałam' przy różnych okazjach. :lol: No może poza tymi rozlewiskami Przemszy.. bo to nijak było zwiedzać na rowerze. ;) W Sławkowie polecam jeszcze oprócz pięknej Austerii i Rynku, także kościół Podwyższenia Krzyża Świętego z XIII w., jest niedaleko od Rynku.
Życzę Wam wspaniałej pogody, może ktoś wrzuci zdjęcia, to chociaż sobie pooglądam. :)

P.S. Czy możnaby ułożyć taki plan wycieczkowy na 2-3 miesiące naprzód? Byłoby łatwiej sobie w takim wypadku zaplanowac imprezy. A tak, to .. nadal będę musiała liczyć na łut szczęścia. :( Bardzo ładnie proszę o wzięcie pod uwagę mojej prośby. ;)
Obrazek

PostNapisane: Śr, 15 lipca 2009, 17:15
mam kilka pytań :)
jaki jest przewidywalny czas trwania wycieczki?
ile mniej więcej trasa liczy sobie kilometrów?
jak wygląda dojazd ze Sławkowa do Dąbrowy Górniczej? linia 49?
z góry dzięki za odpowiedzi :)

PostNapisane: Śr, 15 lipca 2009, 17:34
Na moje oko ;) będzie to ok 12 km
Wycieczka będzie trwała na pewno kilka godzin, ale trudno to wymierzyć, gdyż nie wiemy kto się wybiera, a tempo będzie dostosowane do najmniej wytrawnych turystów.
Ze Sławkowa jest kilka możliwości dotarcia do DG. Najszybsze są busy.
Wycieczkę kończymy w Sławkowie na bazie doświadczenia takiego, że niektóre osoby zechcą wracać jak najszybciej, a inne będą chciały jeszcze miło spędzić czas np w starej karczmie. :)

PS.
Ktoś, kto ma w tym dniu mniej czasu może ograniczyć się do 1 części wycieczki, czyli Błędów - Okradzionów i z Okradzionowa wrócić autobusem do DG

PostNapisane: Śr, 15 lipca 2009, 19:42
dziękuję za informację
PostNapisane: Cz, 16 lipca 2009, 09:09
Marta Szczęśnik napisał(a):P.S. Czy możnaby ułożyć taki plan wycieczkowy na 2-3 miesiące naprzód? Byłoby łatwiej sobie w takim wypadku zaplanowac imprezy. A tak, to .. nadal będę musiała liczyć na łut szczęścia. :( Bardzo ładnie proszę o wzięcie pod uwagę mojej prośby. ;)

Póki co często te wycieczki organizawane są dość szybko i dlatego zostaje mało czasu na poinformowanie

na przyszłość myślę, że warto rzeczywiście zastanowić się nad "optymalizacją"

wiem, że planowana jest następna wycieczka na początek sierpnia - po Pustyni Błędowskiej - na razie brak jest dokładnego terminu

PostNapisane: Pt, 24 lipca 2009, 12:41
Poznaj Pustynię Błędowską
Piotr Bielecki, pt., 24/07/2009 - 07:41

W niedzielę 2 sierpnia w ramach projektu "Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" odbędzie się wycieczka na pustynię błędowską. Wkrótce na stronie pojawi się więcej informacji oraz dokładny plan wycieczki. Już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie czasu by móc uczestniczyć w poznawaniu tego nietypowego zakątka naszego regionu.

W końcu jakaś wycieczka zaplanowana na niedzielę :) :) ja już na 99% rezerwuję czas, czekam na więcej informacji
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zwiedzaj Zagłębie z FdZD