[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - odśnieżanie dachów

odśnieżanie dachów

Tematy typu kupię, sprzedam, oddam, wynajmę, zamienię. Możesz tu też zwrócić się o pomoc
PostNapisane: Cz, 19 lutego 2009, 23:17
Jako że zima w pełni i kupę śniegu zalega na dachach, być może ktoś z was pracuje w firmie gdzie trzeba zrzucić kilka ton śniegu z dachu. Bez kwitu można to zrobić za około 3zł/metr kw. (zależy od dachu) a jeśli potrzeba papier za usługę mogę dać namiar ale to już trzeba się dogadywać osobno co do terminu i ceny. Robią to osoby przeszkolone w pracach alpinistycznych.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: Pt, 20 lutego 2009, 19:07
Wiesz Szymku, ja myślę, że z taką propozycją powinieneś wyjść do spółdzielni, centr handlowych itp. bo nigdzie jeszcze nie widziałem, aby ktoś odśnieżał dachy, wszędzie leży kupa śniegu. A w domach z dachami ukośnymi raczej nie jest to potrzebne.
Obrazek
PostNapisane: So, 21 lutego 2009, 14:28
oj mylisz się, np właścieciele prywatnych kamienic też zobligowani są do usunięcia nawisów śnieżnych, sopli a nawet do odśnieżenia chodnika. Ostatnio głośny temat w mediach. Co do dachów spadzistych, tam też potrafi zalegać góra śniegu, dokładnie tak jak na zboczach gór, a i sople wydaje mi się że większe się przez to tworzą. Właśnie tak patrzę sobie przez okno na blok sąsiedni, pół metrowe czapy śniegu sobie wiszą i z metr grubości na samym dachu. Oj gdyby tak ludziki z nadzoru budowlanego to zobaczyły ....

PostNapisane: So, 21 lutego 2009, 17:13
Szymek Hnatów napisał(a):oj mylisz się, np właścieciele prywatnych kamienic też zobligowani są do usunięcia nawisów śnieżnych, sopli a nawet do odśnieżenia chodnika. Ostatnio głośny temat w mediach. Co do dachów spadzistych, tam też potrafi zalegać góra śniegu, dokładnie tak jak na zboczach gór, a i sople wydaje mi się że większe się przez to tworzą. Właśnie tak patrzę sobie przez okno na blok sąsiedni, pół metrowe czapy śniegu sobie wiszą i z metr grubości na samym dachu. Oj gdyby tak ludziki z nadzoru budowlanego to zobaczyły ....

Dokładnie. Ja się bardzo dziwię, że u nas nie jest to nadzorowane (przynajmniej nie uświadczyłem, a śnieg i sople są). 2 dni temu w Krakowie byłem świadkiem ograniczenia dostępu do kamienicy przez policję za pomocą użycia taśmy policyjnej - z dachu zwisały kilkunastocentymetrowe sople. Praktycznie każda kamienica (ta z soplami) podczas mojego spaceru była też ogrodzona taśmą biało czerwoną, a na górze pracowali ludzie. Nie wspominam o chodnikach, to podstawa.
Z tego punktu widzenia wydaje mi się, że bez zgłaszania tego odpowiednim organom lub do pierwszego poważnego wypadku nikt nie będzie tego od właścicieli kamienic egzekwował.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: So, 21 lutego 2009, 21:25
Moim zdaniem trzeba zainteresować tym media na tyle poważnie, aby zobligować ludzi do usuwania śniegu. Czasami naprawdę strach przechodzić pod budynkami, sople przepotężne, a jakby taki spadł na kogoś...
Obrazek

Powrót do Tablica ogłoszeń