ZBIERAMY PAMIĄTKI! APEL DO MIESZKAŃCÓW ZAGŁĘBIA

PostNapisane: Pn, 30 września 2013, 13:51
W związku z przypadającą w 2014 roku 100. rocznicą wybuchu I wojny światowej, Muzeum w Sosnowcu organizuje wystawę poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Ekspozycja prezentować będzie szeroko postać Józefa Piłsudskiego i jego rolę w odzyskaniu niepodległości Polski.
Zwracamy się do Państwa z apelem o wypożyczenie pamiątek historycznych związanych z udziałem Zagłębiaków w Legionach Piłsudskiego. Zależy nam na pozyskaniu fotografii, dokumentów osobistych, listów, a także elementów ubioru, umundurowania, odznaczeń i innych przedmiotów. Uzupełnienie mogą stanowić wyroby pamiątkarskie związane z kultem Marszałka.
Wszystkie materiały wypożyczone na wystawę zostaną opisane z zaznaczeniem czyją własność stanowią i zwrócone właścicielowi po zakończeniu ekspozycji.
Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość przekazania lub sprzedaży pamiątek do zbiorów Muzeum. Zostaną one przez nas należycie zabezpieczone i zewidencjonowane, z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach.
Osoby zainteresowane wypożyczeniem, przekazaniem bądź sprzedażą pamiątek prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny: (32) 363 45 17; (32) 363 16 70, listowny na adres: Muzeum w Sosnowcu, ul. Chemiczna 12, 41-200 Sosnowiec, lub mailowy: historia@muzeum.org.pl; muzeum@muzeum.org.pl
Planowany czas trwania wystawy: kwiecień – lipiec 2014 r.

Powrót do Kultura i rozrywka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość