Województwo śląskie, katowickie, śląsko-małopolskie??

Jakie jest najlepsze rozwiązanie dla Zagłębia?

Zmiana nazwa wojewodztwa (na śląsko-małopolskie lub śląsko-dąbrowskie)
5
31%
Stworzenie nowego wojewodztwa (np. z Częstochową)
6
38%
Przyłaczenie się do województwa małopolskiego
5
31%
Zostawić tak jak jest (województwo śląskie jest OK)
0
Brak głosów
Jeszcze inna opcja...
0
Brak głosów

Liczba głosów : 16

PostNapisane: Pt, 6 listopada 2009, 00:14
Witamy serdecznie ! :)
Najwyższa pora aby Zachodnia Małopolska (należąca administracyjnie do tzw woj. "śląskiego") zaczęła mówić jednym głosem, aby zaczęła się upominać o swoje w imię prawdy naturalnej i oczywistej i przeciw panującemu powszechnie zakłamaniu :(
PostNapisane: Pn, 9 listopada 2009, 16:14
Miło powitać na forum użytkownika z Częstochowy, tym bardziej, że (jak już wcześniej pisałem w temacie) w przypadku urzeczywistnienia się idei górnośląskiego, pojawiłaby się realna szansa na powstanie wspólnego województwa- oczywiście przy współpracy środowisk zagłębiowskich i częstochowskich :P
Sosnowiec jest tak złączony z Katowicami różnymi powiązaniami, że nie ma szans na podział województwa.
i tak to nie byłby największy problem przy rozdzielaniu ziem śląskich od małopolskich, patrz Bielsko-Biała :D
PostNapisane: Pn, 9 listopada 2009, 16:19
Sosnowiec jest tak złączony z Katowicami różnymi powiązaniami, że nie ma szans na podział województwa.

tzn jakimi ?

bo ja widzę tylko jeden marny tramwaj nr 15

Z dnia na dzień zmieniają się granice państw na świecie a co dopiero mówić tu o województwie :lol:
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Pn, 9 listopada 2009, 16:43
tzn jakimi ?

który obsługuje linie powstałą właśnie w czasach kiedy Sosnowiec i Katowice należały do dwóch różbych województw :D

PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 00:16
Artur Żak napisał(a):

tzn jakimi ?

Z dnia na dzień zmieniają się granice państw na świecie a co dopiero mówić tu o województwie :lol:

a ile autobusów?
a Uniwersytet Śląski? jakby to w zagłębiowskim województwie taki działał? :)
a Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów?
a Górnośląska Spółka Gazownictwa?

oczywiście da się to pominąć. Taka GSG obejmuje dziś gminy z woj. opolskiego, małopolskiego, śląskiego a nawet łódzkiego i świętokrzyskiego. Ale ludzie nie lubią zmian :) no i jest jeszcze prztyczek że Sławków uciekł z małopolskiego do śląskiego :) nie na odwrót :)
Obrazek
Administrator
PostNapisane: N, 15 listopada 2009, 11:18
zmiana granic województwa to dla mnie utopia...

Zagłębie i Górny Śląsk są zbyt ze sobą powiązane by były w różnych województwach - to żeby były w jednym przemawiają względy praktyczne (np. powiązania gospodarcze)

granica jest jedynie historyczna i kulturowa, gospodarczą i administracyjną granicę bym natomiast zlikwidował - uszanować jednak należy odrębną historię i kulturę obu regionów, bez wciskania wszędzie jedynej prawdziwej kultury (wiadomo której)

jednocześnie tą kłamliwą (pseudo)śląską nazwę województwa trzeba zmienić gdyż jest po prostu nieprawdziwa i wprowadza w błąd
PostNapisane: Śr, 14 kwietnia 2010, 15:35
Lotnisko Katowice leży na granicy gmin Ożarowice i Pyrzowice, historycznie obie gminy są zagłębiowskie (w uproszczeniu, bo najwcześniejsze wzmianki mówią o przynależności do księstwa siewierskiego a potem wiadomo przechodziły z rąk do rąk) to z jakiego powodu Ożarowice w 1996 zostały włączone do powiatu tarnogórskiego?
PostNapisane: Śr, 14 kwietnia 2010, 16:47
Marcin Lora napisał(a):to z jakiego powodu Ożarowice w 1996 zostały włączone do powiatu tarnogórskiego?

Nie od dziś wiadomo że ślązacy lepiej potrafią zadbać o swoje interesy, to było sprytne posunięcie ówczesnych władz, bo teraz lotnisko jest niby na Śląsku :(
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
Administrator
PostNapisane: Pn, 26 kwietnia 2010, 23:13
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... iemie.html

Pasjonauci polecają. Śląskie. Pozytywna energia" - pod takim hasłem rozpoczęła się w poniedziałek druga ogólnopolska kampania promocyjna województwa. - Jej kluczem jest kosmonauta. Dlatego zastosowaliśmy neologizm "pasjonauci", bo tutaj wszystko jest kosmiczne, a Śląsk jest pełen pasjonatów - mówi Mateusz Zmyślony z Eskadry, która przygotowała kampanię

TA NAZWA WOJEWÓDZTWA NIJAK SIĘ MA DO JEGO ZAWARTOŚCI - ciekawe w którą stroną pójdzie promocja?

PostNapisane: Wt, 27 kwietnia 2010, 00:20
http://www.youtube.com/watch?v=xz6YPSsf ... r_embedded

Moja subiektywna opinia:

żal.pl

nie dziwie się że nie można oceniać filmu ani dodawać komentarzy :)
a ludzie pewnie za ten film kasę dostali jakiej ja przez lata nie zarobię :)

stylizowane na Gwiezdne Wojny :D totalnie mi się nie podoba i zalatuje amatorszczyzną i robotą na kolanie

a teraz moi mili dla przykładu coś profesjonalnego czyli promocja Świętokrzyskiego :)
http://www.youtube.com/watch?v=utYv9RIMhek

i dłuższa wersja

http://www.youtube.com/watch?v=whCH0pBgkEc

jest różnica?

ano jest :) miłe dla oka, zachęca do odwiedzin, pokazuje realne atrakcje i walory a nie jakiś KOSMOS :)
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samorząd i społeczeństwo