[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Promocja miast Zagłębia

Promocja miast Zagłębia

Administrator
PostNapisane: N, 22 marca 2009, 14:42
http://www.sosnowiec.info.pl/informacje ... ,1,4,14028

Trzydniowy sondaż sosnowiec.info.pl pt. „Jak oceniasz promocję Sosnowca?” zakończył się rezultatem, którego nie można zlekceważyć. Jeszcze się nigdy nie zdarzyło, żeby nasza sonda przyniosła tak jednoznaczny wynik. Zdecydował o tym przypadek? Złośliwość? Tendencyjne pytania? Nic z tego, taka jest smutna prawda o promocji Sosnowca.

Na postawione pytanie „Jak oceniasz promocję Sosnowca” 293 osoby odpowiedziały, że promocja Sosnowca nie istnieje, a 163, że jest fatalna. W sumie - negatywnie oceniło promocję Sosnowca aż 87,5 proc. uczestników sondy! Pozytywnie wypowiedziały się tylko 32 osoby t.j. 6,1 proc., natomiast 29 osób - 5,6 proc. uważa, że na lepszą (kosztowniejszą) promocję Miasta po prostu nie stać.

Z naszymi respondentami całkowicie zgadza się Maciej Adamiec, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Sosnowcu. - Takie wyniki sondażu mnie nie dziwią i chyba nie dziwią nikogo, kto żyje Sosnowcem. Od dłuższego czasu przy każdej okazji poruszam problem braku promocji naszego miasta lub jego żenującego poziomu. Mam nadzieję, że prezydent Sosnowca, Kazimierz Górski w końcu przejrzy na oczy i coś z tym zrobi.Chciałbym podkreślić jedną, moim zdaniem kluczową sprawę. Stosunki niektórych urzędników UM z mediami, które przecież mają ogromny wpływ na promocję miasta, są fatalne. Poprawa relacji między Miastem a mediami jest sprawą priorytetową - powiedział dla sosnowiec.info.pl Adamiec.

Karol Winiarski, wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Miasta uważa, że dziś nie mniej ważną od promocji zewnętrznej Sosnowca jest jego promocja wewnętrzna: - Problemem Sosnowca jest słaba identyfikacja mieszkańców z własnym miastem. Efektem tego jest nasilająca się emigracja - w ubiegłym roku z Sosnowca wyjechało aż 6 tys. osób. Być może należy opracować program kampanii promocyjnej skierowanej zwłaszcza do młodych sosnowiczan, której celem byłoby przekonanie ich, że warto związać ich dorosłe życie z naszym miastem. Tyle, że oczywiście sam PR w tym przypadku nie wystarczy - zauważył Winiarski.

Komentarz:
Naszym skromnym zdaniem - powodem słabiutkiej promocji Sosnowca jest... upolitycznienie Urzędu Miejskiego. Na niektórych stanowiskach obsadzonych z klucza politycznego nie ma żadnej odpowiedzialności za popełnione błędy, zaniechania czy pospolite nieróbstwo.

Nie wiem jak Wy... ale poza paroma gadżetami promocyjnymi miasta... w kontekście słowa "promocja" nic mi na myśl nie przychodzi..

Jednym z promotorów Sosnowca mogą być sportowcy, ale w chwili obecnej w najwyżej lidze grają tylko hokeiści... no i są jeszcze szermierze

A są rzeczy, które są unikatowe i można promować...

- Trójkąt Trzech Cesarzy
- wielokulturowa historia Sosnowca i Zagłębia

i przede wszystkim warto promować Zagłębie jako region!
PostNapisane: Pn, 23 marca 2009, 12:48
Było minęło...

15.03.2009 r. W Muzeum w Sosnowcu odbyło się otwarcie wystawy "Sztuka Indonezji", nad którą patronat honorowy objął Ambasador Indonezji w Polsce. Składała się ona z kilkuset eksponatów takich, jak np drewniane rzeźby z Bali, kolorowe lalki w strojach regionalnych, lalki "teatru cieni",batiki, broń oraz instrumenty i fotografie, a pochodzących ze zbiorów Ambasady w Warszawie. Wystawę otworzył Ambasador Abdul Salam Gani,a następnie uczestniczył w zwołanej konferencji prasowej dla dziennikarzy prasy, radia i telewizji. Na zakończenie odbyła się przygotowana wspólnie przez Ambasadę i Muzeum degustacja potraw kuchni indonezyjskich, wśród których były m.in. omletowe zawijance, kilka rodzajów krokietów oraz ciasteczek.Następnie udał się od do Katowic na spotkanie z władzami wojewódzkimi oraz zwiedził Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Nie ma to jak promocja :)
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Cz, 2 kwietnia 2009, 00:01
Media Markt gratuluje pomysłu , czyżby moda na Zagłębie ?
Załączniki
Obraz 006_800x600.jpg
Obraz 011_800x600.jpg
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Śr, 8 kwietnia 2009, 21:54
bardzo dobry pomysł
myslę że szefostwo FdZD powinno wysłać gratulacje :D
Obrazek

PostNapisane: Śr, 8 kwietnia 2009, 22:49
Radosław Żurek napisał(a):myslę że szefostwo FdZD powinno wysłać gratulacje :D

Zainspirowało mnie to.
Mam konkretną propozycję: STWORZENIE ODZNAKI FdZD W RÓŻNYCH KATEGORIACH (np. osobowość, promocja etc.) DLA OSÓB I INSTYTUCJI PROMUJĄCYCH SIĘ POPRZEZ ZAGŁĘBIE (przy okazji promujących świadomość, że Zagłębie jednak istnieje). W turystyce jest to na porządku dzienny, są znaki, odznaczenia, które często choć mało istotne (nie wierzę, że odznaka FdZD z miejsca stanie się odznaczeniem prestiżowym) to dają coś więcej niż satysfakcję wręczającym oraz obdarowywanym (m.in. obie strony szczycą się: 'dałem', 'dostałem' /to drugie to dodatkowy plus dla wręczających/). Nie mówię, że od razu trzeba urządzać gale, to nie o to chodzi.
Zgodzę się, że może to być wykorzystywane przez zachodnie instytucje (te ze śląskie ;) ), ale skoro chciałyby się tu promować wiedząc gdzie i dla kogo to robią to przecież też sprzyjają wtedy świadomości, że coś takiego jak Zagłębie istnieje.

Mam nadzieję, ze w miarę jasno się wysłowiłem. :) Czekam na odzew.
Administrator
PostNapisane: Cz, 9 kwietnia 2009, 00:14
Pomysł dobry tyle tylko, że w chwili obecnej mamy wiele innych spraw na głowie i jak się nie znajdą nowe osoby chcące pociagnąć pomysł do przodu to trzeba go odłożyć w przyszłość...

Cechami idealnego pomysłu w naszym przypadku jest to, że pomysł odpowiada na wszystkie pytania:
1) Co on da ?
2) Kto go poprowadzi?
3) Jak go zrealizować?

Jest już 1), 3) jest do dopracowania.... ale z 2) jest problem bo doba niestety trwa 24 h, ale gdyby znalazła się osoba chcąca zrobic w tym zakresie to osobiście zapraszam :)
PostNapisane: Cz, 9 kwietnia 2009, 01:19
pytajcie a znajdziecie :mrgreen:
PostNapisane: Cz, 9 kwietnia 2009, 02:10
Przemek, Adrian zapraszamy na najbliższe spotkanie stowarzyszenia:)szczegóły na PW
PostNapisane: Śr, 19 sierpnia 2009, 19:37
woj śląskie ogłosiło zgłaszanie kandydatur na Zaplanowanie i przeprowadzenie kampanii promocyjnych Województwa Śląskiego w 2010 roku

ja proszę i błagam - tylko niech to nie będzie eskadra....
PostNapisane: Śr, 19 sierpnia 2009, 21:06
Tym razem to będzie FdZD :D
Następna strona

Powrót do Samorząd i społeczeństwo