[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Wybory Samorządowe 2018

Wybory Samorządowe 2018

PostNapisane: N, 23 września 2018, 16:55
Coraz bliżej do kolejnych Wyborów Samorządowych.
Nawet kilka komitetów wyborczych przeprowadziło już Konwencje wyborcze, z których można dowiedzieć się o ich planach.

Czego mi brakuje, to na pewno bardziej widocznych kandydatów PiS, w szczególności startujących w wyborach na Prezydenta Miasta. W sumie widząc co się dzieje w innych miastach, w których PiS wystawił swoich kandydatów na prezydentów )Warszawa, Kraków, czy nawet Olsztyn), w Sosnowcu jakoś ci kandydaci są bardzo słabo widoczni. Czasami słyszy się a mieście, że PiS ma w Sosnowcu nieformalną koalicję z PO, ale ja nie rozumiem dlaczego?
Przecież obecnie panujący Prezydent w wielu sprawach nie zgadza się z polityką PiS ("Mieszkanie +", przeprowadzona przez PiS reforma edukacji, czy na szczeblu lokalnym projekt Parku Sportowego). W wielu miejscach krytykował PiS za swoje pomysły polityczne, dlatego nie bardzo rozumiem postawy PiS-u? A nowa kandydatka PiS miała ogłosić program po 17 września i nic. Przecież jeden baner z posłanką z Sosnowca nie wystarczy do wygrania wyborów na urząd Prezydenta. A wydawało by się, że jako osoba pracująca w US powinna rozumieć problemy związane z pomysłami budowy Parku Sportowego.

Tak więc chyba będę musiał postawić na kandydatów K. Winiarskiego, bo jak na razie to chyba jedyna rozsądna propozycja na horyzoncie.

PostNapisane: Pt, 19 października 2018, 20:39
Byłem na Debacie Prezydenckiej i to co usłyszałem z ust p. Chęcińskiego to jest jedna wielka tragedia. Na pytanie o przychody i koszty generowane przez Park Sportowy stwierdził, że zdaje sobie sprawę z faktu, że będzie to obiekt deficytowy, a mimo to dąży do jego powstania. To znaczy, że jego działania są świadome i ta sytuacja przypomina mi aferę radomską związaną z lotniskiem (praktycznie upadło) i gdyby nie Rząd to był by to wielki upadek inwestycji finansowanej z UE. P. Chęciński coś tam wspomniał o kosztach (8 mln rocznie, ja uważam, że będą dużo wyższe), natomiast nic nie powiedział o przychodach. Jedynie coś tam wspomniał o jakimś menadżerze, który będzie organizował w Parku Sportowym jakieś igrzyska, czy też koncerty lub inne imprezy (ZERO konkretów, a pytanie było jasno sformułowane, wielkość przychodów i kosztów).
Obawiam się, że prędzej czy później z tego Parku Sportowego w Sosnowcu będzie jedna wielka afera, no chyba, że p. Chęciński przegra wybory na prezydenta.

W sumie najlepiej wypadli w tej Debacie p. K. Winiarski, oraz T. Niedziela, od których usłyszałem najwięcej konkretów odnośnie realnej sytuacji występującej w Mieście Sosnowiec.

Na temat p. Welon nie ma się co rozpisywać, bo dla mnie PiS w Sosnowcu praktycznie nie istnieje (kampania bilboardowa w wykonaniu PiS to jest jedna wielka lipa).

PostNapisane: So, 27 października 2018, 08:37
Zakończyły się wybory, które można określić jako bardzo dziwne.

Po pierwsze dlatego, że PiS w Sosnowcu prawie nie brał w nich udziału (poza trzema kandydatami do Rady Miasta). W zasadzie kampania PiS-u była realizowana w Warszawie i w TVP (telewizji publicznej). Czy taka metoda jest dobra? Może na małe miasta tak, ale na większe raczej nie, bo efekty widać w całej Polsce.
Można powiedzieć, że PiS w Sosnowcu wybory przegrał i kto wie, czy właśnie tych głosów nie brakło do wygrania Sejmiku. Ja osobiście nie spotkałem się z plakatami PiS-u na kandydatów do Sejmiku. Podobnie stało się w Będzinie, gdzie metoda z Sosnowca również zawiodła. Inaczej wygląda sytuacja w Dąbrowie Górniczej, gdzie kandydat PiS-u naprawdę zaszalał jeśli chodzi o plakaty i banery (ale też uzyskał zupełnie inny wynik niż w Sosnowcu, czy w Będzinie).

Z drugiej strony PO z Nowoczesną na tydzień przed datą wyborów zarzucił cały Sosnowiec plakatami, banerami i chyba to była metoda na zdobycie Sosnowca. Drugim kluczem do bram Sosnowca były środki uzyskiwane przez PO z kasy z Katowic (za pośrednictwem Marszałka Województwa). Tak więc dalej możemy liczyć się z utrudnieniami transportowymi w Sosnowcu i miejmy nadzieję, że tym razem zostaną wyciągnięte jakieś sensowne wnioski w zakresie planowania i realizacji inwestycji.

A jeśli chodzi z Park Sportowy to z niecierpliwością oczekuję rozliczenia finansowego tej inwestycji. Mogę nawet się założyć, że całość kosztów to min. 350 mln PLN plus koszty finansowe. A gdy dodamy infrastrukturę wokół Parku to może będzie to nawet 500 mln PLN. Czy opozycja będzie patrzyła koalicji rządzącej miastem na ręce to zobaczymy. Z pierwszych głosowań wynika, że chyba nie do końca, no ale pożyjemy to zobaczymy.

Powrót do Samorząd i społeczeństwo