Referendum miejskie


Posty: 151
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: N, 8 lipca 2018, 17:57
W związku z faktem, że wydatki na pseudo sport w Sosnowcu cały czas rosną, proponuję, aby władze miasta przeprowadziły referendum w Sosnowcu (na przykład przy okazji najbliższych Wyborów Samorządowych), czy mieszkańcy chcą pokrywać utrzymywanie kosztów klubu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec.
Jeszcze w ubiegłym roku budżet Zagłębia Sosnowiec był na poziomie 6 mln złotych. Grając w Ekstraklasie budżet ten będzie musiał ulec podwojeniu do 17 mln złotych. Nie było by z tym problemu, jeśli pieniądze te pochodziły od sponsorów, ale pomimo pojawiania się ciągle nowych sponsorów, wydatki Miasta Sosnowiec będą przekraczały 10 mln rocznie. Dlatego spytanie mieszkańców o to, czy chcą aby Miast Sosnowiec było sponsorem klubu piłkarskiego jest zasadne, tym bardziej, że kolejne 10 - 20 milionów rocznie pochłonie budowa parku sportowego.

Okazuje się, że niestety najwięcej w Polsce z budżetu miejskiego na klub piłkarski wydaje miasto Zabrze (w ubiegłym roku była to suma 34 mln złotych) i zapewne dlatego ośrodki opiniotwórcze uznały, że z powodu złych kierunków rozwoju miasta będzie się najbardziej wyludniało i uznano go za najbardziej zagrożone w Polsce "cyt. Alarmujące prognozy Polskiej Akademii Nauk dotyczące liczebności ponad 60 największych miast w Polsce. Jak wynika z raportu przygotowanego przez Prof. Przemysława Śleszyńskiego z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, w ciągu najbliższych 30 lat we wszystkich tych miastach będzie ubywało mieszkańców. .."

http://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/z ... m,zid.html

Powrót do Samorząd i społeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron