Europosłanka PO - Handzlik to oszustka?

PostNapisane: Pn, 10 września 2012, 23:03
Europosłanka PO Małgorzata Handzlik podejrzana o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu

To już oficjalna informacja - Małgorzata Handzlik, europosłanka Platofrmy Obywatelskiej i jednocześnie skarbnik PO i PSL w europarlamencie - jest podejrzana o wyłudzenie pieniędzy z kasy Parlamentu Europejskiego - poinformowało radio RMF.FM.

Polska prokuratura już wystąpiła o odebranie jej immunitetu europosłanki.

Według informacji radia, Małgorzata Handzlik miała wziąć pieniądze na kurs językowy, na którym się nie pojawiła. Nieoficjalnie chodzi o kwotę niespełna tysiąca pięciuset euro.

Oszustwo wykryła unijna instytucja kontrolna - odpowiednik polskiego NIK-u. Po wstępnej analizie przekazała dokumentację do prokuratury w Warszawie, a ta zdecydowała się wszcząć śledztwo.

Aby postawić europosłance zarzut wyłudzenia pieniędzy, potrzebne jest odebranie immunitetu. Wnioskiem warszawskiej prokuratury zajmie się teraz komisja prawna europarlamentu, która zapozna się ze sprawą i wysłucha wyjaśnień Małgorzaty Handzlik.

Parlamentarzyści podejmą ostateczną decyzję w sprawie immunitetu europosłanki podczas sesji plenarnej. Z informacji dziennikarki RMF.FM wynika, że Małgorzata Handzlik zrzekła się już funkcji skarbnika klubu PO i PSL i zawiesiła członkostwo w Platformie.

:arrow: http://wpolityce.pl/wydarzenia/35937-eu ... opejskiego

Brak słów...
Ostatnio edytowano So, 15 września 2012, 19:38 przez Artur Żak, łącznie edytowano 1 raz
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: So, 15 września 2012, 12:50
Nie przepadam za tą partią ale każdemu należy się domniemanie niewinności póki się mu czegoś nie udowodni.
Masz już jakieś dowody że jest oszustką że dałeś taką nazwę tematu?
Przedstaw je prokuraturze.
Ja w cytowanym przez Ciebie artykule widzę że jest podejrzana a nie skazana.
Obrazek
PostNapisane: So, 15 września 2012, 19:53
Radosław Żurek napisał(a):Nie przepadam za tą partią ale każdemu należy się domniemanie niewinności póki się mu czegoś nie udowodni.

Dobra dobra. Jeśli europosłanka która wyciąga 40 000 miesięcznie miała by honor to sama by się tego immunitetu zrzekła, aby się jak najszybciej sądzić i ewentualnie dobrowolnie poddać karze.

A słyszymy: zawieszone członkostwo w partii - śmiech na sali i ta cała parodia za 1500 euro - jedna wielka żenada, szkoda gadać...
PostNapisane: N, 16 września 2012, 13:30
Artur Żak napisał(a):
Radosław Żurek napisał(a):Nie przepadam za tą partią ale każdemu należy się domniemanie niewinności póki się mu czegoś nie udowodni.

Dobra dobra. Jeśli europosłanka która wyciąga 40 000 miesięcznie miała by honor to sama by się tego immunitetu zrzekła, aby się jak najszybciej sądzić i ewentualnie dobrowolnie poddać karze.

A słyszymy: zawieszone członkostwo w partii - śmiech na sali i ta cała parodia za 1500 euro - jedna wielka żenada, szkoda gadać...

Arturo podejście godne Pana Ziobry albo Kaczyńskiego. Na szczęście od sądzenia ludzi są odpowiednie instytucje. Wrzuciłeś jeden link, gdzie indziej czytałem iż bohaterka tematu sama chce sprawę jak najszybciej wyjaśnić, a do tego czasu poprosi o zniesienie jej immunitetu. Nie znam dokładnie tej Pani, ale wydaję mi się że mając jak to napisałeś 40 tysięcy miesięcznie nie zarykowałaby za 6 tysięcy.
PostNapisane: N, 16 września 2012, 20:11
Kamil Wnuk napisał(a):Arturo podejście godne Pana Ziobry albo Kaczyńskiego.

Prawnicze :)

Kamil Wnuk napisał(a):Na szczęście od sądzenia ludzi są odpowiednie instytucje.

Szczególnie takie jak Sąd w Gdańsku.

Kamil Wnuk napisał(a):Wrzuciłeś jeden link,

Jak dotąd najlepsze źródło informacji.

Kamil Wnuk napisał(a):gdzie indziej czytałem iż bohaterka tematu sama chce sprawę jak najszybciej wyjaśnić, a do tego czasu poprosi o zniesienie jej immunitetu.

No tak, tylko czekała aż prokuratura sie tym najpierw zajmie.

Kamil Wnuk napisał(a):Nie znam dokładnie tej Pani, ale wydaję mi się że mając jak to napisałeś 40 tysięcy miesięcznie nie zarykowałaby za 6 tysięcy.

Ja też jej nie znam, ale pisząc pracę mgr o wyborach do Parlamentu Europejskiego dokładnie się jej przyglądałem w kampanii, szczególnie gdy bywała w Sosnowcu, czytałem jej wywiady itp (wiadomo do pracy wszystko w temacie może się przydać). Suma sumarum obraz tej Pani wychodzi nijaki

PostNapisane: Cz, 20 września 2012, 20:40
Artur Żak napisał(a):

Arturo kwestia klasy politycznej i etyki to inna sprawa :) Tutaj moja zgoda :)
Poczekajmy jednak na zakończenie tej sprawy :)
Obrazek

PostNapisane: So, 1 grudnia 2012, 17:17
To aż tak mało tam zarabiają że muszą jeszcze podkradać pieniądze z kasy?
Specjalista SEO Sosnowiec
Darmowe konsultacje SEO dla użytkowników forum.zaglebiedabrowskie.org
Audyt, optymalizacja, pozycjonowanie.
Pozdrawiam, Mariusz
PostNapisane: N, 2 grudnia 2012, 05:33
Artur Żak napisał(a):

i z punktu "prawniczego" Artur podejrzana to odrazu wiinna?
prawo mówi dopóki nie zapadnie wyrok jestes NIEWINY
KREW JEST POTRZEBNA CODZIENNIE, W DUŻYCH ILOŚCIACH, PONIEWAŻ JEST BEZCENNYM LEKIEM, KTÓREGO NIE DA SIĘ WYTWORZYĆ SYNTETYCZNIE. TY TEZ MOŻESZ POMÓĆ!!! ODDAJ KREW!!!
PostNapisane: Pn, 3 grudnia 2012, 01:30
Mateusz Muskała napisał(a):
Artur Żak napisał(a):

i z punktu "prawniczego" Artur podejrzana to odrazu wiinna?
prawo mówi dopóki nie zapadnie wyrok jestes NIEWINY

Nigdzie nie napisałem że jest winna, dlaczego więc przypisujesz mi te słowa?

Powrót do Samorząd i społeczeństwo