Klepacz w Ruchu PAlikota

PostNapisane: Cz, 26 kwietnia 2012, 11:16
Klepacz zmienia barwy 26.04.2012

Witold Klepacz, dotychczasowy poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej i do niedawna szef sosnowieckich struktur partii, przeszedł do Ruchu Palikota. Wiadomość została oficjalnie podana na zakończonej przed chwilą konferencji prasowej w Warszawie. -Byłem marginalizowany przez grupę działaczy, którzy szkodzą SLD. Nie mogę na to pozwolić, dlatego zdecydowałem się zmienić partię na Ruch Palikota. W mojej opinii jest ona bowiem dobrą propozycją dla Polski - powiedział sosnowiecki poseł.

W miejskich kuluarach o przejściu Witolda Klepacza do partii Janusza Palikota mówiło się po cichu już od tygodnia. Jeszcze wczoraj w programie „Kropka nad i" Janusz Palikot unikał odpowiedzi na pytanie który z posłów ma zasilić jego partię. Dziś informacja została oficjalnie potwierdzona. -To dla nas wspaniała wiadomość. Zawsze jest to rodzaj święta, kiedy nasze szeregi zasila nowa, wartościowa osoba - powiedział lider ugrupowania Janusz Palikot.

-To była trudna decyzja ponieważ mam w SLD wielu przyjaciół i kolegów. Zamierzam z nimi w dalszym ciągu współpracować. Chcę być czymś w rodzaju pomostu pomiędzy Ruchem Palikota a SLD, który będzie realną alternatywą dla rządów prawicy w Polsce - stwierdził na konferencji Witold Klepacz.

Poseł z Sosnowca stwierdził, że Ruch Palikota jest formacją dynamiczną o bardzo dużym potencjale. -Wiążę z nią spore nadzieje. Niestety SLD od 2004 roku nie jest w stanie wyjść z kryzysu i przezwyciężyć swoich słabości. Ruch Palikota to partia, którą warto zaproponować Polakom - przekonywał Klepacz.

Parlamentarzysta mówił również o innych powodach odejścia z partii. -Od roku grupa działaczy pozaparlamentarnych przyjęła sobie za cel zmarginalizowanie mojej osoby w SLD. To właśnie ta grupa przyczyniła się do słabego wyniku partii, zwyczajnie ją psując - podkreślił Witold Klepacz.

Rozczarowania nie kryją jego dotychczasowi partyjni koledzy. -Jest to wydarzenie, które wystawia polityczną cenzurkę posłowi. Aby zachować resztki honoru i twarzy, powinien zrezygnować z mandatu. Witold Klepacz bowiem swoją karierę polityczną zawdzięcza wyłącznie SLD. Jeszcze miesiąc temu startował na przewodniczącego sosnowieckich struktur partii. Na tej podstawie można wnioskować, że przejście do Ruchu palikota świadczy o kierowaniu się wyłącznie własnym interesem - skomentował Tomasz Niedziela, rzecznik wojewódzkiego SLD.

Głos w sprawie zabrał także przewodniczący SLD Leszek Miller. -Jest mi przykro. Wydarzenie, którego jesteśmy świadkami to kwestia relacji posła Klepacza z jego wyborcami. Pamiętajmy, że wstępuje on do Ruchu Palikota w dniu kiedy zawiązała się koalicja Tusk-Palikot-Pawlak w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. Poseł Klepacz wybrał taką koalicję. Wyborcy będą mu to pamiętać - stwierdził szef SLD w wypowiedzi dla TVP Info.

Po odejściu Witolda Klepacza klub parlamentarny SLD liczyłby 25 posłów.

źródło: e-sosnowiec

PostNapisane: Cz, 26 kwietnia 2012, 20:36
No, niezły numer ;)
Jak to powiedzieli dzisiaj w aktualnościach ? Zagłębie zwane do niedawna często czerwonym nie będzie miało żadnego posła z SLD...
PostNapisane: So, 28 kwietnia 2012, 17:12
Dariusz JUREK napisał(a):No, niezły numer ;)
Jak to powiedzieli dzisiaj w aktualnościach ? Zagłębie zwane do niedawna często czerwonym nie będzie miało żadnego posła z SLD...

Dzisiaj Zagłębie jest czerwone ale ze wstydu
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: So, 28 kwietnia 2012, 19:48
Artur Żak napisał(a):

Raczej nie. Nie ma na szczęście parku, ulicy, pomnika, czy ronda Kaczyńskiego.

PostNapisane: Pn, 30 kwietnia 2012, 22:36
Artur Żak napisał(a):

Myślę że powód do wstydu mają co najwyżej Ci co głosowali na Pana Klepacza :) Nie generalizuj, z PiSu mało ludzi odeszło?
Jeśli się nie mylę to nawet większe ikony dla PiS niż Pan Klepacz dla SLD.
Obrazek

PostNapisane: Wt, 1 maja 2012, 02:14
A ja tam myślę że jednak rację miał Piłsudski wypowiadając się kiedyś na temat polityków ;)
Jak nic pasuje i do dzisiejszych i to bez względu na opcję !
PostNapisane: Wt, 1 maja 2012, 09:13
Klepacz w szeregach SLD niewiele znaczył, przykład gdzie siedział Klepacz w sejmie: http://bi.gazeta.pl/im/3/10609/m10609653.jpg

Najważniejsi politycy zazwyczaj siedzą najbliżej Marszałka sejmu, ile razy Klepacz był w telewizji? miał w ogóle jakiś projekt ustawy?
Nie wiem po co ludzie na niego głosowali (to wszystko się tyczy wszystkich od nas posłów)

PostNapisane: Wt, 1 maja 2012, 11:45
No, to Michał na tej Twojej mapie dużo się nie zmieni ;)
PostNapisane: Wt, 1 maja 2012, 17:00
Radosław Żurek napisał(a):Myślę że powód do wstydu mają co najwyżej Ci co głosowali na Pana Klepacza Nie generalizuj,

Ja na Kepacza nie głosowałem, a też mi jest wstyd z tego powodu że przeszedł do tej, jak to ujął Leszek Miller "naćpanej hołoty".
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Wt, 1 maja 2012, 17:50
Wstyd to kraść i z baby spaść :)

Ja tam się cieszę że przeszedł do drużyny posła Palikota bo może już go nikt w Zagłębiu nie wybierze (tak to był na czołowych miejscach listy SLD i chcąc nie chcąc zgarniał mnóstwo głosów tylko dzięki temu faktowi, oczywiście nie wszystkie, ktoś na niego głosował świadomie). Jakoś ciężko mi przypomnieć sobie zasługi tego Pana dla naszego regionu - pomożecie?.

p.s. jakoś ciężko mi sobie przypomnieć ogromne zasługi dla naszego regionu jakiegokolwiek posła jakiejkolwiek opcji politycznej z Zagłębia ale to już inna sprawa.
Obrazek
Następna strona

Powrót do Samorząd i społeczeństwo