[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - W 2014 r. SLD straci władzę w Sosnowcu

W 2014 r. SLD straci władzę w Sosnowcu

PostNapisane: Pn, 7 listopada 2011, 22:14
16:17 - ucieczka członków SLD do Palikota, oczywiście Palikot może blefować ale wg mnie coś jest na rzeczy.

http://www.tvn24.pl/28377,1723377,0,1,f ... omosc.html
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
PostNapisane: Wt, 8 listopada 2011, 10:45
W Sosnowcu przynajmniej coś się dzieje na lewej stronie, w Czeladzi cisz i głuchy beton.

PostNapisane: Wt, 8 listopada 2011, 12:19
Przecież macie lewicową panią burmistrz, nie?
PostNapisane: Śr, 9 listopada 2011, 11:42
Pani Burmistrz ma korzenie PiSowskie, po pewnych sytuacjach została z niej usunięta. Jednak bliżej jej do PiS/ PJN niż do lewicy

PostNapisane: Śr, 9 listopada 2011, 12:13
No wiesz, PiS to też partia lewicowa tak naprawdę - jakby tak pominąć manifestowany przez nich katolicyzm.
PostNapisane: Pn, 14 listopada 2011, 20:04
jeśli spojrzysz na program społeczny to na pewno, jednak bez kombinowania PiS to prawa strona polskiego systemu partyjnego.
Ja niestety patrzę na czeladzkie SLD i widzę rozkład i brak pomysłów. Kolejne zdjęcia przed pomnikami z okazji świąt lewicowych i to wszystko na co ich stać na ten moment. Gdyby nie Pan Malczewski, który został wybrany starostą powiatu będzińskiego, czeladzkie SLD byłoby już bliskie dna.
PostNapisane: Śr, 23 listopada 2011, 22:26
Wyniki ostatnich wyborów parlamentarnych w Sosnowcu powinny dać lokalnym liderom SLD do myślenia. Sojusz nie miał do tej pory godnego rywala po lewej stronie sceny politycznej. Sytuacja zmieniła się wraz z powstaniem Ruchu Palikota. Partia byłego posła PO pokonała w Sosnowcu SLD. Powinien to być sygnał ostrzegawczy dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej w naszym regionie. Czy SLD wyciągnie konstruktywne wnioski z poniesionej porażki?

SLD znalazło się w nowej sytuacji, bowiem nigdy jeszcze żadna inna partia nie miała takiej szansy przejęcia elektoratu Sojuszu jak Ruch Palikota. Nowa sytuacja wymaga nowych rozwiązań, a tych na razie nie widać. Stagnacja, apatia i marazm jest dziś największym problemem SLD i jednocześnie największą szansą dla partii byłego posła PO. Sprawdzianem dla Ruchu Palikota będą bez wątpienia wybory samorządowe, które odbędą się za trzy lata. Jest to czas, w którym bez problemu można zbudować lokalne struktury partii. Wtedy partia Palikota będzie największym rywalem dla obecnej władzy w sosnowieckim magistracie. Nic tutaj nie da zaklinanie rzeczywistości, że wybory samorządowe rządzą się innymi prawami i w związku z tym Ruch Palikota nie ma szans z SLD. Kluczowy tutaj będzie czas potrzebny do budowy lokalnych struktur partii byłego posła PO. Niestety dla Sojuszu Palikot ma na to, aż trzy lata i co gorsza złudne okazać się mogą nadzieje, że Ruch Palikota wystawi kandydatów mało znanych w naszym regionie. Jeśli postawa ignorowania zagrożenia płynącego ze strony partii byłego posła PO utrzyma się to będzie gwóźdź do trumny dla SLD. Ten sam błąd podczas ostatniej kampanii wyborczej popełnił przewodniczący Sojuszu – Grzegorz Napieralski, który do samego końca twierdził, że Ruch Palikota nie zagraża SLD, nie odbiera mu głosów. Rzeczywistość bardzo brutalnie skorygowała hipotezy Napieralskiego. Czy równie brutalnie zostaną skorygowane twierdzenia lokalnych liderów Sojuszu mówiące o tym, że Ruch Palikota nie jest zagrożeniem dla SLD w wyborach samorządowych?

Wbrew pozorom SLD nie jest bez szans. Politycy Sojuszu muszą nastawić się na realizację lewicowych postulatów w większym zakresie niż dotychczas. Sojusze z hierarchami kościoła katolickiego nie są wskazane. Podobnie wspieranie kościelnych inwestycji z budżetu miasta, zwłaszcza w czasie kryzysu finansowego. Trzeba być świadomym, że Ruch Palikota będzie za każdym razem punktował wspieranie przez lokalną władzę hierarchów kościoła katolickiego i ich interesów. Zbliżające się wybory samorządowe będą tylko nasilać tą tendencję. Czy SLD będzie wstanie przedstawić wyborcom rozsądną lewicową alternatywę dla rozwiązań proponowanych przez Ruch Palikota? Od tego będzie zależeć przyszłość SLD nie tylko w Sosnowcu, ale w całej Polsce. Palikot rozpoczął proces budowy lokalnych struktur w naszym regionie. Na razie liczba członków partii byłego posła PO nie jest imponująca – około 130 osób w okręgu, ale to przecież dopiero początek. Dla SLD to już jest jednak ostatni dzwonek, aby dokonać zmian. Potem będzie już tylko gorzej i trudniej.

:arrow: http://faktysosnowiec.pl/news.php?readmore=6925

Wszystko zależy od tego kto będzie budował sosnowieckie struktury Palikota, oraz ile przejmą ludzi z SLD.
PostNapisane: Cz, 24 listopada 2011, 16:13
Pomarańczowe Zagłębie?

Nie mają strony internetowej. Jedyne, na co można się natknąć w sieci, to profil na portalu społecznościowym facebook. Tymczasem pojawiają się opinie, że Ruch Palikota ma być alternatywą dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej i stanowić nową jakość polskiej lewicy. Czy ma na to szansę w Zagłębiu Dąbrowskim? - Obecnie lokalne działania partii Ruch Palikota to przede wszystkim rozbudowa struktur we wszystkich powiatach i miastach okręgu wyborczego oraz spotkania informacyjne z osobami zainteresowanymi wstąpieniem do nas - mówi poseł Jerzy Borkowski. Zapowiada, że w najbliższym czasie odbędzie się również w okręgu forum polityczne i spotkanie z posłami regionu.

Działania partii - według zapowiedzi - mają się w najbliższym czasie skupić na regionalnej służbie zdrowia i gospodarce. - Dla mnie ważną kwestią, której na pewno należy się przyjrzeć, to chociażby ostatnie wydarzenia związane z podziałem środków z funduszu zapasowego Narodowego Funduszu Zdrowia. Niepokojące są działania, których konsekwencją jest niesprawiedliwe i nierówne traktowanie poszczególnych oddziałów Funduszu - uważa poseł. - Drugim ważnym czynnikiem jest eksport wyprodukowanych dóbr. Mamy doskonałą okazję wykorzystać euroterminal w Sławkowie, do którego dobiega szeroki tor, który bezpośrednio łączy nas ze Wschodem. Dlatego też rozbudowa euroterminalu z przedłużeniem torów przykładowo do Gliwic, przy jednoczesnym ujednoliceniu naszej infrastruktury jak dokończenie DTŚ-ki, która miała łączyć śląskie miasta z miastami w Zagłębiu, pozwoli na rozwój eksportu z rynkami wschodnimi. Do tego w naturalny sposób powinniśmy dążyć, ponieważ na dzień dzisiejszy wymiana eksportowa z Rosją jest na bardzo niskim poziomie. Połączenie innowacyjnej i nowoczesnej gospodarki Unii Europejskiej oraz bogactwa surowcowego i taniej wykwalifikowanej siły roboczej Rosji jest szansą nie tylko dla Polski, ale i całej Europy - uważa parlamentarzysta.

Jak wygląda rozbudowa struktur RP w Sosnowcu i regionie? - Już w czerwcu we wszystkich miastach i powiatach okręgu, czyli Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Jaworznie, powiecie zawierciańskim i będzińskim odbyły się wybory zarządów w klubach powiatowych - informuje Konrad Zych, przewodniczący Ruchu Palikota w okręgu sosnowieckim i dodaje: - Na dzień dzisiejszy nasze struktury liczą 130 osób. Liczba jednak się zwiększa, bo nadal odbywają się spotkania z zainteresowanymi. W grudniu uruchomione zostanie również biuro okręgowe partii w Sosnowcu. Uważamy, że Ruch Palikota już stanowi alternatywę dla SLD w regionie. Świadczy o tym wynik wyborczy oraz fakt dużego zainteresowania osób i struktur związanych z lokalną lewicą. Idziemy do wyborów samorządowych, w których mamy zamiar potwierdzić, że Zagłębie Dąbrowskie już nie jest „czerwone", tylko „pomarańczowe".

Jak do sprawy podchodzą polityczni konkurenci Ruchu Palikota? - Myślę, że zarówno w Sosnowcu jak i regionie partia, która jest czymś w rodzaju „wydmuszki" nie ma najmniejszych szans. Tak naprawdę jest to ruch jednego człowieka. Nie zdziwię się, jeśli partia podzieli los Samoobrony - uważa Tomasz Niedziela, radny sosnowieckiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jego zdaniem zapowiedzi dobrych wyników w wyborach samorządowych ze strony Ruchu Palikota są przedwczesne. - Wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami. Tutaj głosuje się bardziej na ludzi a nie na ugrupowania. Dlatego, o ile w wyborach parlamentarnych ludzi da się jeszcze nabrać na marketingową papkę, o tyle na poziomie samorządu jest to niewykonalne, a wręcz niemożliwe - twierdzi Niedziela.

W oczach specjalistów szanse na sukces Ruchu Palikota w mieście i regionie są na razie wielką zagadką. - W okręgu sosnowieckim SLD i RP zdobyły po jednym mandacie. W tej chwili jest świeżo po wyborach, dlatego trudno wypowiadać się co do przyszłości partii. Ja tę przyszłość oceniam ostrożnie, ponieważ teraz ugrupowanie Janusza Palikota stanowi „sezonową nowość". Nie sądzę jednak, aby udało się przez dłuższy czas płynąć na fali obecnej popularności - mówi politolog, dr Tomasz Słupik. W opinii specjalisty wszystko zweryfikują wybory samorządowe. - Po wyborach parlamentarnych przyszedł czas na budowanie struktur. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Póki co, 130 członków na okręg to bardzo mało. Ewentualny sukces będzie warunkowany umiejętnością osadzenia się w lokalnych realiach. Potrzebne jest do tego zdefiniowanie faktycznych problemów, takich jak naprawa stanu dróg, czy usprawnienie komunikacji. Rozwiązanie takich kwestii interesuje bowiem ludzi na poziomie samorządu. Sam antyklerykalizm w tej sytuacji nie wystarczy - uważa dr Tomasz Słupik.

:arrow: http://www.esosnowiec.pl/index.php?dane ... 5710&num=3

Radny Niedziela odpowiada oczywiście jak polityk, ale napewno ma się nad czym zastanawiać.
PostNapisane: Pn, 2 stycznia 2012, 18:37
Spotkanie integracyjne 02.01.2012r

Jakiś czas temu zastanawiałem się co słychać w lokalnych strukturach Ruchu Palikota. Napisałem nawet na tę okoliczność tekst, z którego jednak - biorąc pod uwagę czas w jakim go pisałem - nie płynął przekaz zbyt kompletny, bo oparty wyłącznie o plany i zamierzenia członków nowej partii. Zatem Czytelnikowi (i mnie również) trudno było wnioskować czy mamy do czynienia z efemerydą, czy poważnym projektem politycznym.

Teraz już chyba wiem. A przynajmniej znam odpowiedź w jaki sposób partia zamierza dbać o to, by efemerydą nie być. Sposób jest oczywiście banalny - struktury trzeba zintegrować. Jakież było moje zdziwienie, kiedy na ową integrację dostałem zaproszenie. Tak przynajmniej traktuję maila, którego przysłał na moją prywatną skrzynkę asystent posła Jerzego Borkowskiego. Bardzo sprawnie przekazywał on w nim niezbędne informacje. Miejsce: jedna z będzińskich restauracji, termin: 30 grudnia, godzina: 19:00. Poselski asystent z rozbrajającą bezpośredniością i szczerością zaznaczył również, że alkohol na owy spęd jest we własnym zakresie. Prosił jednocześnie (i tu uwaga!) „skarbników poszczególnych klubów o wygospodarowanie ze składek kwoty na zakup alkoholu na miejscu".

Powiem szczerze, że miałem dylemat czy iść, bo wkład własny w postaci bezbarwnego rozweselacza zawsze się u mnie znajdzie. Gdyby nie to, że Sylwestra miałem już zaplanowanego (a impreza dzień wcześniej mogłaby mnie zmęczyć), to pewnie bym się skusił. Nie odstraszałaby mnie nawet wizja tego, że spotkanie integracyjne mogłoby przybrać postać scenariusza z „Wyjazdu integracyjnego". Ba, dla mnie nawet lepiej, bo byłoby o czym pisać. I może przy okazji dobrze bym zjadł (o jedzeniu w zaproszeniu nie było mowy).

Ostatecznie jednak do Będzina się nie pofatygowałem. Uznałem, że nie wypada. Wypada jednak podzielić się pewnymi wnioskami. Plan integracji struktur ze strony Jerzego Borkowskiego i zarządu okręgu jest w zamyśle słuszny. Ja rozumiem, że po wyborczym sukcesie najwyższa pora tworzyć namiastki organizacji, która ma pomysł na siebie i swój okręg wyborczy. Żeby tak było potrzebny jest dialog - w pierwszej kolejności wewnętrzny.

Ów dialog można uskuteczniać na dwa sposoby - albo organizować nudne spotkania, konwenty i tym podobne, albo integracje, podczas których przy tańcach, hulankach i swawolach można kreślić wizję rozwoju Zagłębia Dąbrowskiego.

Rozumiem, że ten drugi sposób jest właściwszy i bardziej wpisuje się w filozofię charyzmatycznego i specyficznego lidera na poziomie kraju. Wzorce jak widzę płyną z samej góry. Poza tym, radzić nad przyszłością Zagłębia i szukać skutecznych rozwiązań, które zadowolą jego mieszkańców, to tak jakby próbować wbijać głową gwoździe - na trzeźwo jest to niemożliwe.

Dlatego wracając do początku i próbując odpowiedzieć czy Ruch Palikota w Zagłębiu to efemeryda - ja dalej nie wiem. Z jednej strony prowadzenie polityki „na luzaka" jest u nas czymś zupełnie nowym, a z drugiej efektów tej radosnej partyjnej twórczości jeszcze nie widać. Rozumiem, że trzeba od czegoś zacząć. Rozumiem, że jeśli coś jest wątłe, to trzeba to wzmocnić integrując poszczególne elementy. Rozumiem, że można to robić w dowolny sposób - z alkoholem lub bez. Rozumiem, że można się bawić lub poważnie dyskutować. Ale po co zapraszać na to dziennikarzy? Tego już nie rozumiem.

:arrow: http://www.esosnowiec.pl/index.php?dane ... 1684&num=1

Jeśli tak palikotowcy będą przejmować członków SLD, to SLD rozpadnie się szybciej niż myślałem ;)
PostNapisane: Wt, 10 stycznia 2012, 00:26
:arrow: :arrow: :arrow: http://wpolityce.pl/wydarzenia/21201-ru ... -z-mlodymi

Ucieczka z SLD ?. Zagłębie już nie będzie czerwone.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samorząd i społeczeństwo