Smród z wysypiska śmieci.


Posty: 1236
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Wt, 2 października 2018, 20:23
Portal gazeta.pl pisze, że " ...Mieszkańcy Klimontowa i okolic mają dość smrodu. Przyszli protestować pod urząd miejski...." Na Klimontowie mieszkam od ponad 12 lat i niestety to co ostatnio dzieje się w temacie smrodu to jest tragedia. Szczególnie latem, gdy jest ciepło oraz pojawiają się wschodnie wiatry to smród jest nie do zniesienia. Przy innych kierunkach wiatru cierpią mieszkańcy innych okolicznych dzielnic. Moja żona myślała, że ten smród to pochodzi z kanalizacji, ale dopiero sąsiedzi uświadomili nas, że to niestety z wysypiska.

Ja rozumiem, że można popełniać błędy, ale tkwić w błędzie to dopiero jest błąd... :oops:

Posty: 1236
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Cz, 29 sierpnia 2019, 21:12
W Katowicach władze miasta Katowice wspólnie z firmą komunalną znalazły sposób na zapanowanie nad smrodem pochodzącym z zakładu przetwarzającego odpady. Smród ten męczył również mieszkańców sosnowieckiej dzielnicy Milowice.

Ciekawe co władze Sosnowca wymyślą na podobny problem, a generowany przez sosnowieckie składowisko odpadów, które z kolei daje się we znaki mieszkańcom wielu dzielnic Sosnowca (m.in. Klimontów, Juliusz, Dańdówka, Maczki, Porąbka).

Problem wcale nie jest mniejszy od tego w Katowicach i również wymaga działania ... :oops:

http://twojezaglebie.pl/mieszkancy-odet ... owietrzem/

Posty: 1236
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Pt, 13 września 2019, 10:19
Od jakiegoś czasu funkcjonuje strona FB poświęcona smrodowi na wysypisku śmieci w Sosnowcu (Juliuszu/ Maczki-Bór).

Warto wesprzeć działania społeczników w tym temacie (strona FB Sosnowiec śmierdzi ) :P :
https://www.facebook.com/Sosnowiec-%C5% ... 494647616/

Wczoraj pojawiła się informacja na ten temat w telewizji Polsat, poza tym tematem zainteresowały się dotychczas telewizja TVS, Radio Eska, czy Dziennik Zachodni.
https://tvs.pl/informacje/sosnowiec-kaz ... kna-wideo/
https://www.se.pl/slask/smrod-nie-daje- ... -x4Fq.html
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater

Temat smrodu z wysypiska/ kompostowni odpadów jest już dosyć stary, bo pierwsze artykuły na ten temat pochodzą sprzed 4 lat i do dnia dzisiejszego praktycznie nic z tym nie zrobiono :oops: :
https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... -tego.html
Załączniki
facebook.jpg
Artykuł w telewizji Polsat

Posty: 152
Dołączył(a): So, 21 lutego 2009, 14:54
PostNapisane: N, 15 września 2019, 12:40
Dla mnie to cała inwestycja ze Składowiskiem Odpadów na Juliuszu to jedna wielka afera, podobna do tej w Warszawie z oczyszczalnią ścieków, ale tylko troszkę mniejsza.

Inwestycja w składowisko odpadów została zakończona w 2014 roku, tak więc około 5 lat temu. Wsparta została z dotacji unijnej w wysokości 54.000.000 złotych, a cała inwestycja kosztowała ponad 100.000.000 złotych. Inwestycja miała spełniać wszystkie normy i wymagania europejski w tym zakresie, a tu się okazuje,że takich norm niestety nie spełnia od samego początku.

Pojawia się pytanie co tam kosztowało te ponad 100 mln złotych? Kto wybierał technologię składowania i dlaczego wybrał taką jaką wybrał?

Przecież mieszkańcy Sosnowca już od 2015 roku alarmują o złym stanie powietrza wokół składowiska, ale urzędnicy albo nabierają wody w usta, albo zgrywają głupa. Dlaczego tak się dzieje?

Odpowiedź jest prosta, bo przecież nie mogą się przyznać,że to był błąd urzędnika przy wyborze technologii. Jeśli by się przyznano to pewnie trzeba by było oddawać dotacje, a tak lepiej jest udawać głupa, jak to ostatnio robił jeden z urzędników Magistratu, stwierdzając, że na Maczkach jest wiele firm które mogą odpowiadać za ten fetor. Tam jest logistyka i wszystkie hale są zamknięte, a poza tym jeśli wydano by zgodę na działalność zagrażającą środowisku czy też otoczeniu,to też była by wina urzędników.

Powrót do Samorząd i społeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość