Wybory Samorządowe 2018

PostNapisane: N, 23 września 2018, 16:55
Coraz bliżej do kolejnych Wyborów Samorządowych.
Nawet kilka komitetów wyborczych przeprowadziło już Konwencje wyborcze, z których można dowiedzieć się o ich planach.

Czego mi brakuje, to na pewno bardziej widocznych kandydatów PiS, w szczególności startujących w wyborach na Prezydenta Miasta. W sumie widząc co się dzieje w innych miastach, w których PiS wystawił swoich kandydatów na prezydentów )Warszawa, Kraków, czy nawet Olsztyn), w Sosnowcu jakoś ci kandydaci są bardzo słabo widoczni. Czasami słyszy się a mieście, że PiS ma w Sosnowcu nieformalną koalicję z PO, ale ja nie rozumiem dlaczego?
Przecież obecnie panujący Prezydent w wielu sprawach nie zgadza się z polityką PiS ("Mieszkanie +", przeprowadzona przez PiS reforma edukacji, czy na szczeblu lokalnym projekt Parku Sportowego). W wielu miejscach krytykował PiS za swoje pomysły polityczne, dlatego nie bardzo rozumiem postawy PiS-u? A nowa kandydatka PiS miała ogłosić program po 17 września i nic. Przecież jeden baner z posłanką z Sosnowca nie wystarczy do wygrania wyborów na urząd Prezydenta. A wydawało by się, że jako osoba pracująca w US powinna rozumieć problemy związane z pomysłami budowy Parku Sportowego.

Tak więc chyba będę musiał postawić na kandydatów K. Winiarskiego, bo jak na razie to chyba jedyna rozsądna propozycja na horyzoncie.

PostNapisane: Pt, 19 października 2018, 20:39
Byłem na Debacie Prezydenckiej i to co usłyszałem z ust p. Chęcińskiego to jest jedna wielka tragedia. Na pytanie o przychody i koszty generowane przez Park Sportowy stwierdził, że zdaje sobie sprawę z faktu, że będzie to obiekt deficytowy, a mimo to dąży do jego powstania. To znaczy, że jego działania są świadome i ta sytuacja przypomina mi aferę radomską związaną z lotniskiem (praktycznie upadło) i gdyby nie Rząd to był by to wielki upadek inwestycji finansowanej z UE. P. Chęciński coś tam wspomniał o kosztach (8 mln rocznie, ja uważam, że będą dużo wyższe), natomiast nic nie powiedział o przychodach. Jedynie coś tam wspomniał o jakimś menadżerze, który będzie organizował w Parku Sportowym jakieś igrzyska, czy też koncerty lub inne imprezy (ZERO konkretów, a pytanie było jasno sformułowane, wielkość przychodów i kosztów).
Obawiam się, że prędzej czy później z tego Parku Sportowego w Sosnowcu będzie jedna wielka afera, no chyba, że p. Chęciński przegra wybory na prezydenta.

W sumie najlepiej wypadli w tej Debacie p. K. Winiarski, oraz T. Niedziela, od których usłyszałem najwięcej konkretów odnośnie realnej sytuacji występującej w Mieście Sosnowiec.

Na temat p. Welon nie ma się co rozpisywać, bo dla mnie PiS w Sosnowcu praktycznie nie istnieje (kampania bilboardowa w wykonaniu PiS to jest jedna wielka lipa).

PostNapisane: So, 27 października 2018, 08:37
Zakończyły się wybory, które można określić jako bardzo dziwne.

Po pierwsze dlatego, że PiS w Sosnowcu prawie nie brał w nich udziału (poza trzema kandydatami do Rady Miasta). W zasadzie kampania PiS-u była realizowana w Warszawie i w TVP (telewizji publicznej). Czy taka metoda jest dobra? Może na małe miasta tak, ale na większe raczej nie, bo efekty widać w całej Polsce.
Można powiedzieć, że PiS w Sosnowcu wybory przegrał i kto wie, czy właśnie tych głosów nie brakło do wygrania Sejmiku. Ja osobiście nie spotkałem się z plakatami PiS-u na kandydatów do Sejmiku. Podobnie stało się w Będzinie, gdzie metoda z Sosnowca również zawiodła. Inaczej wygląda sytuacja w Dąbrowie Górniczej, gdzie kandydat PiS-u naprawdę zaszalał jeśli chodzi o plakaty i banery (ale też uzyskał zupełnie inny wynik niż w Sosnowcu, czy w Będzinie).

Z drugiej strony PO z Nowoczesną na tydzień przed datą wyborów zarzucił cały Sosnowiec plakatami, banerami i chyba to była metoda na zdobycie Sosnowca. Drugim kluczem do bram Sosnowca były środki uzyskiwane przez PO z kasy z Katowic (za pośrednictwem Marszałka Województwa). Tak więc dalej możemy liczyć się z utrudnieniami transportowymi w Sosnowcu i miejmy nadzieję, że tym razem zostaną wyciągnięte jakieś sensowne wnioski w zakresie planowania i realizacji inwestycji.

A jeśli chodzi z Park Sportowy to z niecierpliwością oczekuję rozliczenia finansowego tej inwestycji. Mogę nawet się założyć, że całość kosztów to min. 350 mln PLN plus koszty finansowe. A gdy dodamy infrastrukturę wokół Parku to może będzie to nawet 500 mln PLN. Czy opozycja będzie patrzyła koalicji rządzącej miastem na ręce to zobaczymy. Z pierwszych głosowań wynika, że chyba nie do końca, no ale pożyjemy to zobaczymy.

Powrót do Samorząd i społeczeństwo