Górka Narciarska na Środuli

Avatar użytkownika
Posty: 2832
Dołączył(a): Śr, 4 czerwca 2008, 22:20
Lokalizacja: Środula
PostNapisane: Pn, 22 grudnia 2008, 14:39
Chiało by sie poszusowac na nartach w Sosnowcu ale brakuje śniegu ? i to jeszcze za darmo ? Tak to się robi w Warszawie :

Na narty za darmo w środku stolicy

Na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie pojeździsz na nartach za darmo
Miłośnicy jazdy na dwóch lub jednej desce z Warszawy nie muszą wyjeżdżać w góry. Ruszyły już wyciągi na Górce Szczęśliwickiej. W dzielnicy Ochota do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest kolejka krzesełkowa i wyciąg talerzykowy. Wszystko za darmo do końca roku.
Stok na Ochocie ma wysokość 75 metrów. Na jego szczyt w ciągu godziny wjechać może około dwóch tysięcy narciarzy. Górka jest własnością warszawskiego ratusza, który odkupił ją od firmy Energopol.
W tym miejscu można cieszyć się jazdą na nartach nawet bez śniegu. Całe zbocze jest bowiem pokryte matami igielitowymi obficie zraszanymi wodą. Oczywiście, kiedy spadnie śnieg, igielit stanie się zbędny.
Zarządzający stokiem Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji obiecuje do końca tego roku uruchomić wypożyczalnię sprzętu naraciarskiego. Dużym felerem jest brak punktów gastronomicznych, a przecież każdy narciarz wie, że szaleństwo na dwóch deskach bardzo pobudza apetyt. Dopóki nie zostanie wyremontowany budynek, w którym ma się znaleźć bar, na stoku mają stanąć automaty z gorącymi i zimnymi napojami.
W czasie ferii szkolnych, które na Mazowszu rozpoczynają się 19 stycznia, na Górce Szczęśliwickiej będzie można nauczyć się jeździć na nartach i snowboardzie, bo na stoku będzie funkcjonowała szkółka narciarska.http://www.dziennik.pl/podroze/narty/po ... olicy.html
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

Powrót do Turystyka i rekreacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron