Obiekty geoturystyczne w Zagłębiu Dąbrowskim

PostNapisane: N, 4 stycznia 2009, 23:09
chodzi o to że nie ma innego sposobu na wyziew jak drugi otwór, coś na zasadzie przeciągu w domu. A nawdychać się mogli bo może ktoś tam "utylizował" różne materiały. Ciort wie po co ta sztolnia była wydrążona. tzn ja nie wiem.

PostNapisane: Pn, 5 stycznia 2009, 13:16
O mój temat odżył:) Ja cały czas czekam na decyzję wszechwładnej Rady Wydziału i inicjatywę mojego Promotora bo bez tego ani rusz, najwyżej hobbistycznie sobie pracę napiszę...
Może ktoś polecić jakąś literaturę nt. Pogorii IV (Kuźnicy Warężyńskiej)? Raczej kwestie techniczno-geologiczne niż użytkowo-rekreacyjne.

PostNapisane: Pn, 5 stycznia 2009, 15:44
Temat ciekawy, więc odżył :) . Mam nadzieję, że będzie się dalej rozwijał bo jest tu naprawdę wiele ciekawych miejsc zarówno dla turystów, krajoznawców jak i profesjonalistów. Przemek, jak dobrze pamiętam Ty nauki w Krakowie pobierasz ? Więc jeśli nie znasz ,to może jeszcze w "Żylecie", w bibliotece dla studentów coś fachowego będzie ? Może w muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej ? Mają tam ekspozycję geologiczną, a Pogoria to w końcu ich teren.

PostNapisane: Pn, 5 stycznia 2009, 21:10
W Sztygarce byłem, jako jeden z obiektów chciałem sztolnię ćwiczebną dać do pracy, ale była nieczynna. Do muzeum muszę się wybrać. Jeśli chodzi o Żyletę to mam tam specjalną wysłanniczkę, próbuje dowiadywać się jakichś ciekawych rzeczy. ;)

PostNapisane: Pn, 5 stycznia 2009, 22:31
A Bukownie byłeś w sztolni ćwiczebnej ? Jeśli chodzi o Sztygarkę to są szanse na jej rewitalizacje i miejmy nadzieję że w końcu to nastąpi :)

PostNapisane: Wt, 6 stycznia 2009, 10:58
Nie byłem-poza terenem jest.

PostNapisane: Wt, 6 stycznia 2009, 11:18
Przemysław Serafin napisał(a):Nie byłem-poza terenem jest.

Wiem, że to jest już poza obszarem Twojej zaplanowanej pracy, ale polecam ją dla naszych forumowiczów jako bardzo fajny obiekt do zwiedzania, wraz z istniejącym zaraz obok muzeum.

PostNapisane: Śr, 7 stycznia 2009, 17:43
Podaję linka http://www.zs-skalka.edu.pl/index.php?id=muzeum Krótki opis historii muzeum i kilka zdjęć.
PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 16:02
Widzę, że w zapytaniu są wywierzyska. Otóż w Dąbrowie Górniczej, konkretnie w Strzemieszycach są wywierzyska, i to pomnik przyrody.
Tu parę zdjęc:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 9e632.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 163ec.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d9389.html
I lokalizacja w Google Maps: Wywierzyska
Wywierzyska mają czystą wodę - nawet żyją w niej pstrągi!
Obrazek

PostNapisane: Cz, 26 lutego 2009, 19:17
Marta Szczęśnik napisał(a):Widzę, że w zapytaniu są wywierzyska. Otóż w Dąbrowie Górniczej, konkretnie w Strzemieszycach są wywierzyska, i to pomnik przyrody.

Dzięki wielkie. Temat na czasie; na dniach mi zatwierdzono temat i zbieram się do pisania. Wybrałem kilka obiektów:
Srocza Góra
Góra Św. Doroty
Wzgórze Gołonoskie
Zbiornik retencyjny ‘Kuźnica Warężyńska’
Pustynia Błędowska
Góra Zamkowa
Kamieniołom (Ząbkowice)

Brakuje mi czegoś z Sosnowca i Czeladzi. Najlepiej, żeby literatura do tego też była. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Turystyka i rekreacja