EXPO ;) - Targi turystyki - wczoraj dziś i jutro :)

PostNapisane: So, 19 lutego 2011, 07:49
wybiera się kto może dziś? :)
PostNapisane: So, 19 lutego 2011, 09:30
Ja się mam ochotę wybrać dziś :)
Wojtek jak coś wyślij sms
PostNapisane: So, 19 lutego 2011, 11:02
Rok temu była porażka totalna.
W tym roku myśle że też się wybiorę.

PostNapisane: So, 19 lutego 2011, 14:16
Jeśli się nie mylę rok temu był darmowe, teraz są płatne.
akurat w przypadku targów turystycznych (zwiedzającymi są głównie zwykli mieszkańcy a nie przedstawiciele firm) to chyba nie jest dobry pomysł.
Byłem co roku - w tym nie idę.
Wolę sobie dwa piwka kupić.
Obrazek
PostNapisane: So, 19 lutego 2011, 18:22
Właśnie wróciłem z targów i tak jak myślałem, co roku coraz gorzej one wyglądają mniej stoisk. Te same ulotki co rok temu. Praktycznie od nas prezentowało się stoisko PTTK Sosnowiec i Stoisko miasta Sosnowca z innych miast nic nie widziałem, mżoe nie za uwarzyłem, ale raczej nic nie było nawet żadnego z Dg stoiska.
Porażka miast :(

PostNapisane: N, 20 lutego 2011, 19:11
Wejście z jednej strony płatne 5 PLN, a z drugiej strony parking również ... 10 PLN. No ale skoro jest mało wystawiających się to trzeba zapełnić jakoś tą powstałą lukę .. i niestety jest to droga donikąd. Za rok może się okazać, że już zupełnie te targi turystyczne się nie odbędą, bo jak w tym roku będzie mniejsza frekwencja to wystawcy zaczną się zastanawiać, czy to ma w ogóle sens?
Targi co roku coraz gorsze, ale niestety osobiście dostrzegam duże braki organizacyjne . Dwa lata temu byłem z dużą ekipą na targach spawalniczych i byliśmy bardzo zawiedzeni (firm spawalniczych było wtedy łącznie 3). Jak zgłosiłem reklamację to mi powiedziano, że zaproszą nas za rok za darmo .. i oczywiście nas olano... :(

Radosław Żurek napisał(a):Jeśli się nie mylę rok temu był darmowe, teraz są płatne.
akurat w przypadku targów turystycznych (zwiedzającymi są głównie zwykli mieszkańcy a nie przedstawiciele firm) to chyba nie jest dobry pomysł.
Byłem co roku - w tym nie idę.
Wolę sobie dwa piwka kupić.

PostNapisane: Wt, 22 lutego 2011, 01:49
Równia pochyła, ale w dół, co roku gorzej !
Marna frekwencja, mniej wystawców, mniej wystawców coraz marniejsza frekwencja taką perspektywę przewiduję dla EXPO przynajmniej w targach branży turystycznej. Nie wiem jak to w innych wygląda gdyż nie bywam.

Postawienie na śląskiego konia to niewypał od początku. Ta nazwa nie jest społecznie akceptowana ani w Zagłębiu ani na Górnym Śląsku, stąd także ta marna frekwencja zwiedzających.
Tym bardziej że pod koniec marca w Katowicach robią po raz kolejny targi konkurencyjne GLOB. W tamtym roku byłem i w Sosnowcu i w Katowicach i nie ma porównania, oczywiście na niekorzyść Sosnowca.
Za kilka lat, po otwarciu Centrum Kongresowego sprzężonego ze Spodkiem Kolporterowi pozostanie zwinięcie interesu w Sosnowcu. Próba wskoczenia w niszę po zawaleniu hali MTK była pomysłem dobrym ale już samo wykonanie jest do bani. I te ciągłe umizgi: Expo Silesia, "Targi godne Śląska" metropolia Silesia itd nic kompletnie nie dały i dać nie mogły.
Wystarczyło słuchać Uszoka bo zarówno tekstem otwartym jak i między wierszami wielokrotnie wyrażał swoje stanowisko że nie pozwoli na to aby Katowice utraciły prestiż miasta targowego. No cóż, prezes Raczyński nie chciał mnie słuchać podczas 2 dnia otwarcia EXPO gdy tłumaczyłem mu że nasi decydenci są zapatrzeni i zakochani w wizję Silesi bez granic a Ślązacy zawsze będą dobrze wiedzieć gdzie przebiega granica pomiędzy Górnym Śląskiem a Zagłębiem. Jak na razie te moje przewidywania się sprawdzają.
PostNapisane: Wt, 22 lutego 2011, 07:24
Jest nad czym płakać. Teoretycznie warunki są odpowiednie, w praktyce mamy jedno wielkie sh...
Targi turystyczny rzeczywiście z roku na rok są coraz gorsze. Za rok wystawi się już chyba tylko PTTK. W poprzednim roku ciężko było znalaźć konkretnych wystawców, w tym roku nie było ich prawie wcale. Więcej ciekawych ofert biur podróży można znaleźć przechodząc Modrzejowską i Targową, nie wspomnę już o wystawcach promujących dany region, których niestety brakowało. Lecz nie można wymagać od innych skoro widzieliśmy jak się (nie)prezentowały nasze miasta Zagłębia Dąbrowskiego.
Nie wiem jaki jest sposób zarządzania Expo, ale wydaję mi się iż osoby, które się tym zajmują albo nie mają o tym pojęcia, albo swoich koncepcji nie potrafią wcielić w życie.
Niestety problem dotyczy także innych targów,np. strażackich, na których również wiało nudą.
Jeżeli najbardziej rozpoznawalne obecne miejsce mojego Zagórza chce nadal funkcjonować potrzebne są zmiany.

PostNapisane: Wt, 22 lutego 2011, 08:18
Ja rozmawiałem już z kilkoma osobami i niestety większość była zawiedziona. Wygląda na to, że nikt nie robi żadnych ankiet, badań co na tych targach jest dobre, co złe i jeśli tak dalej pójdzie to niedługo będzie trzeba je zamknąć. :( A może właśnie o to chodzi, bo Katowice już niedługo stworzą to centrum kongresowe i wtedy nie wiedzę żadnych szans na utrzymanie się Targów w Sosnowcu. Mieliśmy swoje 5 minut i niestety zmarnowaliśmy je. :x

Kamil Wnuk napisał(a):Jest nad czym płakać. Teoretycznie warunki są odpowiednie, w praktyce mamy jedno wielkie sh...
Targi turystyczny rzeczywiście z roku na rok są coraz gorsze. Za rok wystawi się już chyba tylko PTTK. W poprzednim roku ciężko było znalaźć konkretnych wystawców, w tym roku nie było ich prawie wcale. Więcej ciekawych ofert biur podróży można znaleźć przechodząc Modrzejowską i Targową, nie wspomnę już o wystawcach promujących dany region, których niestety brakowało. Lecz nie można wymagać od innych skoro widzieliśmy jak się (nie)prezentowały nasze miasta Zagłębia Dąbrowskiego.
Nie wiem jaki jest sposób zarządzania Expo, ale wydaję mi się iż osoby, które się tym zajmują albo nie mają o tym pojęcia, albo swoich koncepcji nie potrafią wcielić w życie.
Niestety problem dotyczy także innych targów,np. strażackich, na których również wiało nudą.
Jeżeli najbardziej rozpoznawalne obecne miejsce mojego Zagórza chce nadal funkcjonować potrzebne są zmiany.

PostNapisane: Wt, 22 lutego 2011, 18:06
Większość pracowników EXPO Silesia to osoby, które przyszły z MTK więc tylko czekają aby powrócić do Katowic . :mrgreen:

Zenon Lusus napisał(a):Ja rozmawiałem już z kilkoma osobami i niestety większość była zawiedziona. Wygląda na to, że nikt nie robi żadnych ankiet, badań co na tych targach jest dobre, co złe i jeśli tak dalej pójdzie to niedługo będzie trzeba je zamknąć. :( A może właśnie o to chodzi, bo Katowice już niedługo stworzą to centrum kongresowe i wtedy nie wiedzę żadnych szans na utrzymanie się Targów w Sosnowcu. Mieliśmy swoje 5 minut i niestety zmarnowaliśmy je. :x

Kamil Wnuk napisał(a):Jest nad czym płakać. Teoretycznie warunki są odpowiednie, w praktyce mamy jedno wielkie sh...

Powrót do Turystyka i rekreacja