[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Targi EXPO Sosnowiec

Targi EXPO Sosnowiec

Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza, Os. Mydlice (50°19'6"N 19°10'13"E)
PostNapisane: N, 31 maja 2009, 14:37
Odnośnie targów komunikacyjnych:

http://www.silesiakomunikacja.pl napisał(a):Podczas targów transportu miejskiego SILESIA KOMUNIKACJA w centrum wystawienniczo - targowym EXPO SILESIA w Sosnowcu swoją ofertę prezentować będą czołowi producenci autobusów miejskich. Na wystawie będą m.in. SOLARIS Bus &Coach, MAN - Star Truck, MERCEDES BENZ, Scania Polska, SOLBUS, SOR POLAND, MAZ AUTO POLAND, AUTOSAN. W pawilonach wystawienniczych Expo Silesia pojawią się też firmy zajmujące się sprzedażą używanych autobusów i mikrobusów, przedsiębiorstwa związane z produkcją podzespołów i części zamiennych, czy systemów informatycznych dla transportu publicznego. Podczas targów po raz pierwszy zostaną również zaprezentowane trolejbusy.
Ponadto przez dwa dni targom towarzyszyć będzie konferencja, podczas której zostaną poruszone najważniejsze problemy związane ze zbiorowym transportem publicznym w aglomeracji, m.in. finansowanie transportu publicznego, nowoczesne rozwiązania w transporcie, inwestycje w komunikację miejską oraz doświadczenia instytucji słowackich, związane z wprowadzeniem waluty EURO. Więcej informacji na http://www.silesiakomunikacja.pl .
Obrazek

PostNapisane: Pt, 12 czerwca 2009, 22:03
Jak podaje portal WNP, juz niedlugo rozpoczna sie w Zagorzu najwieksze w Poslce targi motoryzacyjne ... ;)

Skoda Auto Polska będzie gościć na największych w Polsce targach motoryzacyjnych Auto Moto Show w Sosnowcu. Na swoim stoisku zaprezentuje cztery premierowe modele.
Trzydniowe święto motoryzacji odbędzie się w Silesia Expo w Sosnowcu. Począwszy od 19 czerwca br., można będzie zwiedzać ekspozycje, uczestniczyć w tematycznych dyskusjach oraz obserwować zmagania przedstawicieli poszczególnych wystawców w zakresie Eco Drivingu. Auto Moto Show 2009 towarzyszyć będzie I Ogólnopolska Konferencja Eko-Moto i Eko-wyścig kontrolowany.

- (...) po raz pierwszy oficjalnie na polskim rynku zostanie zaprezentowany model Yeti - mówi Klaudyna Gorzan ze Skoda Auto Polska. Będą też odświeżone: Octavia Scout, Octavia RS oraz Fabia Scout.

Pierwszego dnia Targów odbędzie się specjalny Eko-wyścig. Kierowcy seryjnych aut poszczególnych marek będą mieli za zadanie pokonać 300 km trasę w jak najkrótszym czasie, zużywając możliwie najmniej paliwa. Położenie samochodów będzie można obserwować na wirtualnej mapie. Eko-wyścig ma udowodnić, że wbrew panującym opiniom można szybko i sprawnie jeździć samochodem z zachowaniem obowiązujących przepisów ruchu drogowego.
PostNapisane: Pn, 28 września 2009, 20:29
Metropolia "Silesia" na Expo Real 2009

Expo Real 2009 - XII Międzynarodowe Targi Nieruchomości Inwestycyjnych, Monachium 5 -7.10.2009.

Metropolia „Silesia” przedstawi na Targach wspólną ofertę inwestycyjną poszczególnych miast członkowskich. Na stoisku o łącznej powierzchni 90 m2 Metropolia zaprezentuje się wraz ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim oraz miastem Katowice, obecne będą także Bytom, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Ruda Śląska i Sosnowiec.

Targi EXPO REAL zdobyły sobie niekwestionowaną pozycję jednego z liderów targów inwestycyjnych na świecie, a ich dynamika rozwoju jest niespotykana w całej branży targowej. Impreza ta cieszy się ogromnym i rosnącym zainteresowaniem całej branży nieruchomości. Na ubiegłorocznej edycji targów EXPO REAL, mimo głębokiego kryzysu w branży nieruchomości, zanotowano przyrost ilości odwiedzających (247878 osób, w tym 7500 spoza Niemiec). W ostatniej edycji targów udział wzięło 1856 wystawców z 46 krajów (487 wystawców zagranicznych).

Polska jest tradycyjnie już znaczącym partnerem w targach EXPO REAL. W 2008 r. Polska zajęła 4 miejsce pod względem ilości wystawców (35) i 8 miejsce pod względem liczby odwiedzających (559).

W roku bieżącym na targach będzie 1595 wystawców, w tym 40 z Polski.
Oferta tematyczna targów EXPO REAL 2009 obejmuje :
• Pośrednictwo i doradztwo w obrocie nieruchomościami inwestycyjnymi
• Zarządzanie nieruchomościami
• Finansowanie inwestycji
• Nieruchomości przeznaczone pod inwestycje
• Projektowanie i realizacja inwestycji
• Budownictwo
• Facility Management
• Usługi bankowe i leasingowe
• Technologie przekazywania informacji
• Prasa i związki branżowe
• Systemy szkoleń
http://www.gzm.org.pl/pol/index.php?opt ... 2&Itemid=1

wszystko fajnie tylko na wizualizacji stoiska widać wielki napis KATOWICE tak jak by tylko jedno miasto tworzyło tą Metropolię
Załączniki
stoisko gzm.jpg
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Wt, 29 września 2009, 00:21
Oto są owoce zasiewu głoszonego jako wielki zagłębiowski sukces :evil:

Gdzie jest w tym wszystkim promowany Sosnowiec ? Może jako dodatek do Katowic ?
Gdzie jest prezentowany ten wielki osobisty sukces pana K.G. w postaci nazwy Metropolia Górnośląsko- Zagłębiowska ?
No pewnie zabrakło miejsca... Dlaczego ja jednak nie jestem zdziwiony ?

PostNapisane: Śr, 21 października 2009, 21:13
Dzisiaj byłem w Centrum Targowym na Zagórzu na Targach Eksploatacji Maszyn i Urządzeń Spawalniczych SilesiaWELDING i bardzo się na nich zawiodłem. Pomijam cenę wejścia w wysokości 30 PLN od zwiedzającego, ale na tej imprezie znalazłem tylko jedną polską firmę oferującą spawarki ... :x Zagranicznych firm oferujących spawarki nie znalazłem (poza jednym pośrednikiem). Przyznam szczerze, że była to jedna z nielicznych imprez targowych, które zaliczyłem na Zagórzu i niestety bardzo się zraziłem ... :oops: Coś jest nie tak z tymi Naszymi Targami i jak tak dalej pójdzie, to naprawdę przegramy z Katowicami ... :cry: Jak rozmawiałem ze znajomymi to się okazało, że ich opinia ze słyszenia o tym Naszym Centrum Targowym jest zdecydowanie negatywna i dzisiaj osobiście dowiedziałem się dlaczego tak jest.
No cóż, każdy potrzebuje czasu do tego aby okrzepnąć ... ale w tym roku to Targi Expo na Zagórzu kończą drugi rok działalności ... ;)

PostNapisane: Śr, 21 października 2009, 21:56
Postawili na Silesie, a ta Silesia ma ich głęboko w ...

Ja byłem na kilku imprezach i większość z nich była bardzo marnie oceniana i przez wystawców i przez zwiedzających. :(
Niektórzy z wystawców (a kilku znałem osobiście) zawiedzeni imprezą wprost mówili że więcej tu nie przyjadą...

Będzie jeszcze gorzej jak Katowice wybudują obiekt kongresowy. Uszok od początku deklarował i tekstem otwartym i między wierszami, że nie dopuści aby Katowice utraciły status i prestiż miasta targowego. Można zakładać że zrealizuje to co zamierza i nic tu nie znaczą te deklaracje wielkiej silesiańskiej miłości i uściski z Górskim. Co by o nim (o Uszoku) nie powiedzieć, to jednak to on rządzi i dzieli w tej całej pseudo metropolii.
PostNapisane: Śr, 21 października 2009, 22:35
Dariusz JUREK napisał(a):Można zakładać że zrealizuje to co zamierza i nic tu nie znaczą te deklaracje wielkiej silesiańskiej miłości i uściski z Górskim. Co by o nim (o Uszoku) nie powiedzieć, to jednak to on rządzi i dzieli w tej całej pseudo metropolii.

Uszok dzieli tort i nawet Zagłębiu dostało się kawałek, który już zaczyna nas mdlić, ten tort nazywa się Silesia.
Z tej uczy są dwa wyjścia albo się porzygamy i zaczniemy jeść zdrową żywność (wyjście zalecane) albo dostaniemy takiego zaparcia że nawet wizyta u proktologa nam nie pomoże(wyjście nie proponowane)
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl

PostNapisane: Pt, 19 lutego 2010, 19:43
Niestety,aktualne targi turystyki są co najmniej dwukrotnie mniejsze niż w ubiegłym roku. Gdyby powierzchni nie wypełniły stoiska związane z myślistwem to by to wyglądało bardzo marnie :(
Stoisko Sosnowca z ładną dla oka , co trzeba przyznać scenografią jednak bardzo marnie wyposażone w materiały promocyjne.

PostNapisane: So, 20 lutego 2010, 12:08
Właśnie mam zamiar tam skoczyć, porównam z tym co parę lat temu widziałem w Spodku.

Byłem i faktycznie słabe te targi - połączone turystyczne z łowieckimi żeby zajmowały więcej miejsca. Te łowiecki już więcej oferowały atrakcji :)

DG miała stoisko, czy było w ogóle stoisko Sosnowca? Była wystawa o Trójkącie Trzech Cesarzy z ulotkami głównie made in FDZD.

Oczywiście była reklama Metropolii Silesia z herbami miast "rzekomej Silesii" i tu.....również brakowało herbu gospodarza czyli Sosnowca albo przeoczyłem ale sprawdzałem kilka razy - oczywiście herby DG i kilku śląskich miast były. Ja naprawdę się czułem jakby to robiła Dąbrowa Górnicza, może nasze miasto sprzeda te tereny Dąbrowie i będzie się wszystko zgadzać :)

Stoisko woj. śląskiego oblegane (w końcu mieszkamy w nim, dzięki temu było przy samym wejściu) ale zwykły stragan z ulotkami, natomiast multimedialne stanowisko woj. świętokrzyskiego - czapki z głów. Gdyby targi nie były w woj. śląskim nikt by naszego województwa nie zauważył a świętokrzyskie rzuca się w oczy. Proponuję zatrudnić w Urzędzie Marszałkowskim w Wydziale Promocji ludzi z Kielc.
Obrazek
PostNapisane: So, 20 lutego 2010, 20:16
Wczoraj byłem na tych targach. Jedynie podobało mi się stoisko PTTK Sosnowiec i Muzeum w Sosnowcu, ponieważ coś pokazali Trójkąt Trzech Cesarzy, młodzi uczniowie ubrali kostiumy z epoki i nie tylko.
Stoisko Sosnowca zawiodło po całości. Materiały promocyjne jakimi obdarowywało to stoisko to smycze i lizaki z logo Sosnowca, Kurier miejski i SOSNart. A po za tym dysponowali ulotkami informacyjnymi stworzonymi przez nasze stowarzyszenie Nie wiem czy to w innych miastach się stosuje, ale raczej nie i dzięki Bogu.
Na stoisku Dąbrowy Górniczej spotkałem tylko ulotki z PKZ'u i CSiR'u. Nikogo tam nie było. A innych miast z regionu Zagłębia chyba nie było, chyba że były tak malutkie że nie zauważyłem.

Tak na koniec pięknie pokazał się gospodarz (czyt. Sosnowiec). Tak okazję na promocję miasta utopić w bagnie to tylko możliwe w Sosnowcu.
Zamieszczam kilka fotek z tych stoisk.
A ostatnie zdjęcie to gratka dla Absurdów Silesi :D

PS: te zdjęcia to dobry materiał na konferencje ZOT'u w środę :)
Załączniki
IMG_2103.jpg
Stoisko Sosnowca
IMG_2104.jpg
Stoisko Dąbrowy Górniczej
IMG_2107.jpg
Ten twór nie ma nawet praw wiejskich, a co dopiero mówić o prawach miejskich.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje