[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Finanse Regionalne.

Finanse Regionalne.

PostNapisane: Śr, 12 stycznia 2011, 19:22
Jacek Sosna napisał(a):W Zagłębiu wiele firm wodociągowych jest zależne od miast i najczęściej podwyżki są dokonywane z przypadku. Jest też inna prawda, że ekipy wodociągowe bardzo często wyjeżdżają w kilka osób, a pracy mają dla jednej osoby. Kiedyś byłem świadkiem, jak przy studzience kanalizacyjnej debatowało 6 facetów . :mrgreen:

A nie jest właśnie tak, że gdyby nie były zależne od miasta to ceny wody byłyby jeszcze większe?
W DG chyba miasto dopłaca do wody mieszkańcom bo mają najdroższą w regionie.
Inna sprawa, że zapewne większość ceny wody to nie stanowi cena remontów przestarzałych sieci.
aż sześciu? Nawet nie wnikam w którym mieście bo wszędzie tak jest :) Obstawiam:

1. kierowca (dowozi ekipę do studzienki)
2. bhpowiec (czuwa nad bezpieczeństwem pracowników)
3. menedżer (mistrz, brygadzista, koordynator - zleca zadanie)
4. oświetleniowiec (oświetla miejsce pracy)
5. stażysta/praktykant (poznaje zawód)
6. pracownik (zejdzie na dół i naprawi usterkę)

To powyżej oczywiście ironicznie, a na poważnie to sam widziałem w Katowicach podobną ekipę. jeden spawał tory tramwajowe a 4-5 dosłownie stało nad nim i dyskutowało :D może i faktycznie mają jakieś zadania ale wizerunkowo to niezbyt wygląda skoro wszyscy mijający podobne ekipy miejskich instytucji przy pracy mają to samo zdanie :) mam nadzieję że się mylimy :)
Obrazek

PostNapisane: Śr, 12 stycznia 2011, 21:54
Wpływ na cenę wody mają również ilość majątku trwałego oraz ruchomego. Ostatnio widzę coraz to nowe pojazdy służbowe w wodociągach, przynajmniej tych sosnowieckich ... ;)

PS: w Sosnowcu pojawiły się też oferty sprzedaży nieruchomości należących do Wodociągów i miejmy nadzieję, że ten element pozytywnie wpłynie na trendy cenowe ... ;)

Radosław Żurek napisał(a):
Jacek Sosna napisał(a):W Zagłębiu wiele firm wodociągowych jest zależne od miast i najczęściej podwyżki są dokonywane z przypadku. Jest też inna prawda, że ekipy wodociągowe bardzo często wyjeżdżają w kilka osób, a pracy mają dla jednej osoby. Kiedyś byłem świadkiem, jak przy studzience kanalizacyjnej debatowało 6 facetów . :mrgreen:

A nie jest właśnie tak, że gdyby nie były zależne od miasta to ceny wody byłyby jeszcze większe?
W DG chyba miasto dopłaca do wody mieszkańcom bo mają najdroższą w regionie.
Inna sprawa, że zapewne większość ceny wody to nie stanowi cena remontów przestarzałych sieci.
aż sześciu? Nawet nie wnikam w którym mieście bo wszędzie tak jest :) Obstawiam:

1. kierowca (dowozi ekipę do studzienki)
2. bhpowiec (czuwa nad bezpieczeństwem pracowników)
3. menedżer (mistrz, brygadzista, koordynator - zleca zadanie)
4. oświetleniowiec (oświetla miejsce pracy)
5. stażysta/praktykant (poznaje zawód)
6. pracownik (zejdzie na dół i naprawi usterkę)

To powyżej oczywiście ironicznie, a na poważnie to sam widziałem w Katowicach podobną ekipę. jeden spawał tory tramwajowe a 4-5 dosłownie stało nad nim i dyskutowało :D może i faktycznie mają jakieś zadania ale wizerunkowo to niezbyt wygląda skoro wszyscy mijający podobne ekipy miejskich instytucji przy pracy mają to samo zdanie :) mam nadzieję że się mylimy :)
Poprzednia strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje