[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 993: getdate(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.
Forum mieszkańców Zagłębia Dąbrowskiego • Zobacz temat - Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach im.Jana Kiepury

Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach im.Jana Kiepury

Avatar użytkownika
Posty: 2832
Dołączył(a): Śr, 4 czerwca 2008, 22:20
Lokalizacja: Środula
PostNapisane: Cz, 13 listopada 2008, 15:32
Od pewnego czasu na forach internetowych toczy sie duskusja nad patronatem dla Pyrzowickiego lotniska czy ma to być Jan Kiepura czy inna osobowośc .

Ale od początku....

Jako jeden z pierwszych o pomysle Jana Kiepury na patrona postulował Wójt gminy Orzarowice Grzegorz Czapla .

Grzegorz Czapla, wójt Ożarowic, gminy, w której leżą Pyrzowice, wzrusza ramionami: - Dla mnie lotnisko może nazywać się i Ameryka. Problemem jednak nie jest to, że lotnisko znajduje się w Pyrzowicach, ale fakt, że nie ma swojego patrona. Mogłoby być lotnisko na przykład imienia Kiepury. I już byłoby mniej zamieszania - mówi.


kilkukrotnie temat ten był przypominany na sosnowieckim portalu sosnowiecfakty.pl

1. http://sosnowiecfakty.pl/news.php?id=4778
2. http://www.sosnowiecfakty.pl/news.php?id=2294
3. http://sosnowiecfakty.pl/news.php?id=4783

Jezeli chodzi o strone śląską to najmocniejszym kandydatem jest Wojciech Korfanty , dlaczego jednak Jak Kieura jest lepszy ? i co róznie te postacie ?

odpowiedz jest prosta :

Jan Kiepura jest rozpoznawazny poza granicami kraju
Jan KIepura łączy ze sobą Śląsk i Zagłębie - jako były powstaniec śląski
Lotnisko leży w historycznych granicach Małopolski wiec nadanie mu patrona Sląskiego było by niewłasciwe
Forum mieszkańców Środuli - http://www.forum-srodula.pl
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): Pn, 3 listopada 2008, 14:30
Lokalizacja: Czeladź
PostNapisane: Cz, 13 listopada 2008, 17:00
Przekleje to co napisałem na czeladzkim forum:
Wszystko co się dzieje z Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach jest zależne od Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A. Organami Spółki są:
Walne Zgromadzenie GTL S.A.
Rada Nadzorcza
Cezary Klimont - Przewodniczący
Łukasz Czopik - Wiceprzewodniczący
Remigiusz Kobierski - Sekretarz
Magdalena Jarosz
Michał Nowotny
Jarosław Świć
Eugeniusz Wróbel
Zarząd GTL S.A.
Artur Tomasik - Prezes Zarządu
Leszek Budka - Wiceprezes Zarządu
Andrzej Olko - Członek Zarządu
Do powyższych organów należy decyzja, te główne powoływane są przez Walne Zgromadzenie- 1 akcja to jeden głos, natomiast przyszłe uprzywilejowane akcje co do prawa głosu nie mogą naruszać zasady posiadania przez Skarb Państwa, Porty Lotnicze i samorząd terytorialne łącznie co najmniej 51% głosów w walnym Zgromadzeniu.
Więc pytanie kto posiada akcję i kto ma wpływ:
1. "Węglokoks" S.A. Katowice
40,298 % udziału 379 011 Liczba głosów na Walnym zgromadzeniu
2. Województwo Śląskie - Urząd Marszałkowski
39,729% 353 657 głosów
3. P.P."Porty Lotnicze" Warszawa
17,896% 168 310 głosów
4. Gmina Katowice
1,418 % 13 338 głosów
5. Gmina Bytom
0,213% 2 000 głosów
6. Gmina Zabrze
0,106% 1 000 głosów
7. Gmina Tarnowskie Góry
0,035% 331głosów
8. Gmina Bieruń
0,032% 300 głosów
9. MPGK Świętochłowice
0,027% 255głosów
10. Gmina Mysłowice
0,026% 240głosów
11. Gmina Ożarowice
0,021% 200głosów
12. Gmina Świętochłowice
0,021% 200głosów
13. Gmina Woźniki
0,018% 170 głosów
14. Gmina Siewierz
0,013% 120głosów
15. Gmina Wojkowice
0,005% 50głosów
16. Gmina Czeladź
0,004% 40głosów
17. Gmina Świerklaniec
0,004% 40głosów
18. Gmina Mierzęcice
0,003% 25głosów
19. Inni 0,131% 1227głosów

Jak sami widziecie zagłębiowskie pomysły nie będą miały popracia w tym województwie

Posty: 1379
Dołączył(a): Cz, 14 sierpnia 2008, 22:31
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze Pekin
PostNapisane: Cz, 13 listopada 2008, 19:22
Gmina Mysłowice ma a starostwo powiatowe w Będzinie nie? No kurcze ale Lotnisko stoi na terenach Zagłębia a władze gmin chyba też mają coś do gadania oprócz marnych udziałów. Poza tym Węglokoks to Skarb Państwa, więc do Ministra Skarbu i Premiera trzeba napisać :D, do tego Porty Lotnicze i mamy szansę :D
Obrazek

Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 11 listopada 2008, 13:10
Lokalizacja: SOSNOWIEC - Zagórze
PostNapisane: Cz, 13 listopada 2008, 22:37
wi tam

Tak mili Państwo. Szukam na tej liscie Gminy Sosnowiec, Gminy Dąbrowa Górnicza...itd itd. Ręce opadają. Jak pod taką promocją i pod takim przewodnictwem naszych włodarzy my zagłębiowska społeczność możemy cokolwiek zdziałać..o cokolwiek walczyć...O naszą tożsamość i godność, przypominać historię? Górnoślazaki rozbiorą nas na kawałaki a zaczęli od Ożarowic (nawiasem mówiąc to wójt gminy też jest pewnie zagłębiowskim patriotą) zetrą nas z mapy i ani się obejrzymy a będziemy już nie wiem czy Ślązakami czy Górnoślązakami i Silesianą a Prezydentowi Górskiemu, Baranowi i innym zależy na tym jak na zeszłorocznym śniegu. Zerkają za miedzę z uśmiechem i nadzieją, że a nuż coś tam skapnie z wojewódzkich urzedów. Taka jest prawda bo jak inaczej pozwolić sobie na to by w sercu Zagłębia powstało Ekspo Silesia!!! Owszem Ekspo jak najbardziej ale nikomu z władz Sosnowca nie przyszło do głowy by postawić warunek: Ekspo ale Śląsko-Zagłębiowskie. Czy Ekspo Zagłębie gorzej brzmi?
Naszymi rzekami zarządza spółka z Bierunia, JW w Bytomiu, gazem zarządza spółka w Zabrzu, ostatnia nasza kopalnia w rękach Katowickiego Holdingu, Tramwaje... Śląskie, Zarządzanie komunikacją autobusową którą wykonuje jedno z największych przedsiębiorstw komunikacyjnych w kraju PKM Sosnowiec oddano do KZKGOP (czyli do: Komunikacyjny Związek Komunikacyjny Górnośląskiego Okregu Przemysłowego), różnego rodzaju strefy i składy logistyczne (wybudowane na naszych ziemiach) jeśli nie mają w nazwie wprost Katowice to Śląski itd, itd. Po nasze zabytki przemysłowe wyciąga ręce jakaś instytucja z Zabrza... Marzenia o Porcie lotniczym im. Jana Kiepury możemy sobie już włożyć w bajki. Każda nazwa "im. ....." jest zagrożenem dla Katowic no bo przecież każdy przyjezdny będzie pytał kto to taki którego imię nosi lotnisko. A już jak lotnisko będzie się nazywać im. Jana Kiepury no to na takie pytanie padnie odpowiedź: "chłopak z Sosnowca". ...i dlatego jakkolwiek by nie nazwać lotnisko to świat mógłby zapomnieć o Katowicach...Przerost ambicji nad formą. Żadne z podlondyńskich czy podparyskich lotnisk nie ma w w nazwie tych miast. A i tak niemal każdy doskonale wie, że Orly to lotnisko paryskie, Hitrow to lotnisko londyńskie a Szeremietiewo to lotnisko moskiewskie. Te miasta to wielomilionowe skupiska. A co do lotniska np. im. Jana Kiepury? Jak je zlokalizować kiedy do zaledwie 300tyś Katowic aż 30km? W katowicach? A to już byłoby jawnym nadużyciem choć przeniesienie Pyrzowic wraz z Ożarowicami w tarnogórskie miało to ułatwić i nie da się ukryć, tez było nadużyciem.
Ale jak widać dobitnie z listy akcjonariuszy lotniska to mamy tam już niewiele do szukania...smutne to co robią Górnoślązacy z naszym ukochaną Zagłębiowską Ziemią ale przynajmniej wiemy komu możemy za to podziękować.
Póki co nie można się poddawać i rzeczywście jednoczmy się choć pod takim portalem jak Forum dla Zagłębia...Może dotrze to kiedyś do naszych decydentów, olśni ich i zoriętują się gdzie się rodzili, gdzie funkcjonują i kto oczekuje od nich wsparcia i zabiegania o godność i tożsamość społeczeństwa, patriotów tego skrawka Małopolskiej Ziemi, zabiegania o nasze miejscowości, instytucje, przemysł, naukę, zabytki, historię, kulturę....itd itd.

Posty: 1241
Dołączył(a): Pn, 8 września 2008, 08:33
PostNapisane: Pt, 14 listopada 2008, 07:46
Niestety ta sytuacja z Lotniskiem i udzialami wlascicielskimi wiele mowi o stosunkach z sasiadami ... i widac z niej jasno, ze Slazacy trzymaja sie mocno ... w odroznieniu do Zaglebiakow ...:?
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): Pn, 3 listopada 2008, 14:30
Lokalizacja: Czeladź
PostNapisane: Cz, 20 listopada 2008, 09:23
coś ruszyło
Nie cichnie wrzawa wokół patrona dla lotniska w Pyrzowicach. Poseł PO będzie apelował o poparcie dla kandydatury Jana Kiepury.
Ruchu Autonomii Śląska zaproponował Karola Godulę, znanego przemysłowca, właściciela kopalń i fabryk. Związek Górnośląski forsuje Wojciecha Korfantego, Akademia Muzyczna - Karola Szymanowskiego, a Jerzy Polaczek, były minister transportu za czasów PiS-u, myśli o św. Jacku, patronie Śląska.

Pogodzić wszystkich chce poseł PO Jarosław Pięta, który zapowiedział, że w najbliższy wtorek (25 listopada) wystosuje do wszystkich parlamentarzystów i samorządowców z naszego regionu specjalny apel w sprawie poparcia kandydatury Jana Kiepury. - Moim zdaniem ta propozycja budzi najmniej kontrowersji, bo jest całkowicie oderwana od polityki. Kiepura to postać światowego formatu, znana dosłownie wszędzie - przekonuje poseł Pięta i dodaje, że w sprawie patrona dla Pyrzowic chce rozmawiać z władzami GTL-u, wojewodą, marszałkiem, a nawet ministrem infrastruktury. - Jeżeli będzie trzeba, zacznę zbierać też podpisy mieszkańców - dodaje poseł.
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... epury.html


ech ten Polaczek, już tyle krwi popsuł...
Avatar użytkownika
Administrator
Posty: 5899
Dołączył(a): Wt, 3 czerwca 2008, 22:42
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Cz, 20 listopada 2008, 16:47
Polaczek może proponować... ważne by Zagłębiacy mówili jednym głosem niezależnie od politycznych barw, a w chwili obecnej nikt oprócz Kiepury się u nas nie pojawił :) i oby tak zostało...


Fajnie, że sprawa jest na topie, tym bardziej, że FdZD swoją cegiełkę do tej sprawy dołożyło :)
Avatar użytkownika
Administrator
Posty: 5899
Dołączył(a): Wt, 3 czerwca 2008, 22:42
Lokalizacja: Sosnowiec
PostNapisane: Śr, 26 listopada 2008, 00:42
A oto jak sprawę przedstawiają media katowickie:

http://ww6.tvp.pl/16320,20081125834730.strona - 25.11.08

http://www.tvs.pl/informacje/6517/

Jakieś komentarze? :?

Rozwaliła mnie argumentacja tej pani odnośnie Małysza - "przecież Małysz jest ze Śląska" :lol:
Ta nazwa województwa ludzi ogłupia - gdzieś nawet Częstochowe nazwano Śląskiem Północnym :lol:

Szkoda, że nie powiedzieli nigdzie, że Kiepura walczył z Niemcami jako powstaniec śląski...

Posty: 1379
Dołączył(a): Cz, 14 sierpnia 2008, 22:31
Lokalizacja: Sosnowiec - Zagórze Pekin
PostNapisane: Śr, 26 listopada 2008, 11:02
Piotrek ona się pyta dziennikarza w stylu: "Ma być ze Śląska tak?" W takim przypadku ja to odebrałem, że dziennikarz jej nasunął swym pytaniem, iż to ma być Ślązak. Takie zabezpieczenie żeby nie Kiepura chociaż i tak pewnie spytali 10 osób i wyselekcjonowali ich zdaniem najśmieszniejsze :)
Ostatnio edytowano Śr, 26 listopada 2008, 14:22 przez Radosław Żurek, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Posty: 2710
Dołączył(a): N, 15 czerwca 2008, 11:57
Lokalizacja: ZAGLęBIE DĄBROWSKIE ZAGÓRZE
PostNapisane: Śr, 26 listopada 2008, 12:24
Jak widać śląskie media są negatywnie nastawione do naszego Janka.
Następna strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron