Komunikacja miejska (KZK GOP itp.)

Administrator
PostNapisane: Wt, 19 października 2010, 14:15
http://www.esosnowiec.pl/index.php?dane ... 1522&num=3

Kiedy wracam do tej sprawy, chce mi się znów płakać. Owszem, nie miałam biletu i chciałam temu panu wytłumaczyć, dlaczego. A on do mnie z takim tekstem. To było poniżające. Za jazdę bez biletu i tak muszę zapłacić karę, ale boli mnie to chamskie zachowanie. Zostałam publicznie upokorzona i znieważona - mówi pasażerka Jadwiga Ciszewska. Mirosława Jurczek codziennie korzysta z publicznej komunikacji, ale tej kontroli długo nie zapomni. To było 29 września br. około godziny 19.

Jechały razem z Jadwigą Ciszewską autobusem linii 299 KZK GOP, kursującym na trasie między Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu zajezdnią w Zagórzu.

- Wracałyśmy tym autobusem z pracy - relacjonuje Mirosława Jurczek. - Przed przystankiem Sosnowiec Estakada przy ul. 3 Maja wsiadło troje kontrolerów. Niestety, moja koleżanka nie miała biletu. Tłumaczyła kontrolerowi, że jest w trudnej sytuacji, ma dwójkę dzieci i tak wyszło, że zabrakło jej pieniędzy na bilet, a musiała jechać. Liczyła na ludzki odruch, może na zrozumienie. Ale kontroler powiedział jej, że nie powinna sobie narobić tyle dzieci, skoro jej nie stać na przejazdy publiczną komunikacją. Pochwalił się zarazem, że jego nie stać na dzieci, więc ich sobie nie robi. Zatkało mnie z oburzenia. To było bezczelne. Jak można tak odezwać się do kogokolwiek, a szczególnie do kobiety i matki. To był żenujący spektakl. Pani Jadwiga popłakała się ze wstydu. Po co te komentarze podczas spisywania mandatu? Cały autobus to słyszał. Kontrolerów też chyba powinna obowiązywać jakaś kultura osobista. Nie można nikogo obrażać w ten sposób - kończy relację mieszkanka Sosnowca. Dodaje, że sama też padła ofiarą "łowów" na pasażerów. (...)

co na ten temat sądzicie? :P

PostNapisane: Wt, 19 października 2010, 22:51
Mandat zasłużony - nie stać Cię nie wsiadaj.
Za komentarze jakaś kara powinna być dla kontrolera chociażby za psucie wizerunku firmy w której pracuje.
Nie za treść komentarza ale za samo komentowanie. On jest od wlepiania mandatu a nie moralizowania nawet jeśli by słusznie mówił.
Obrazek
PostNapisane: So, 17 września 2011, 21:20
Ale wtopę dziś TŚ i KZKGOP miało w Będzinie :D
http://www.dziennikzachodni.pl/zaglebie ... ,id,t.html

Heh teraz już wiem dla czego tramwaje się zatrzymały :)
Chyba nawet coś wspominałem o tym że jak jakiś stary tramwaj nawali to trasa zablokowana będzie :D
Czyżbym był prorok? :D
PostNapisane: Pn, 17 października 2011, 07:52
Sznycle to dla mnie jakaś masakra :D
http://www.dziennikzachodni.pl/stronagl ... ,id,t.html

Dziś rano po raz kolejny, wykoleił się obok przystanku Sosnowiec Osiedle Piastów :D
Administrator
PostNapisane: Pn, 17 października 2011, 09:40
dzieki jednemu z wykolejeniu miałem zapewniony spacer z Zagórza Zajezdni na Kazimierz w nocy z soboty na niedzielę...

dziwne, ze gdy tramwaj nocny nie przyjezdza... to nie ma podstawianego nic zastępczego... kpina z pasażerów...
PostNapisane: Pn, 17 października 2011, 11:34
a ceny biletów rosną ;/
ja bym wysłał cały zarząd na miesięczną przejażdżkę kzkgopem, niech zobaczą czym zarządzają :(
PostNapisane: Pn, 17 października 2011, 13:55
Sznycel wrr. też "hanyski" dla Naszych tramwajów nazwę wymyślili. Nic dziwnego że to się wypie*dala na takich torowiskach, nie wiem gdzie mam zdjęcie z badań czyny tramwajowej z uczelni, ale laik widząc szyne prawidłową i TŚ zobaczyłby różnice. W Wiedniu E-1 (Sznycle) jeżdziły jak po szkle gładko, a nie "Paryż - Dakar" na torowisku. Jak zwykle wszystko rozbija się o kasę i to nie małą (w kolejach 1,5 mln PLN za 1km modernizacji nie wiem jak w tramwajach). Najlepiej było by zamknąć w cholere wszystkie linie i wymienić od podstaw całe torowisko 2 lata budowy ale efekt byłby i europejskie standardy. Dla porównania byłem teraz na TRAKO 2011 w Gdańsku (pozdr dla Dawida B., którego spotkałem w stołówce) i tam torowisko tramwajowe to poezja pod względem technicznym i nowoczesnymi rozwiązaniami m.in. przytwierdzenia sprężyste SB3 do podkładów strunobetonowych, a nie jak u Nas nie sprężyste typu K na spróchniałych podkładach drewnianych. Wg. mnie problem tkwi w tym że nie jest to jedno miast, tylko wiele i nie mogą się dogadać. Z drugiej zaś strony swego czasu pewna firma (nazwy niepamiętam), która chciała wyremontować infrastrukturę i tabor w zamian za 20letnią dzierżawę, nie uzyskała takowego pozwolenia od UMWŚ (dlaczego - nie wiadomo), a UMWŚ (czyli My) dopłaca do TŚ rocznie ponad 30 mln PLN, o co są kłótnie takie same jak na linii PR-UMWŚ.
Administrator
PostNapisane: Śr, 25 stycznia 2012, 09:56
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... owke_.html

ciekawe rozwiązanie, którym myślę, że takie Katowice mógłby się zainteresować... a Zagłębie... no cóż - u nas jeszcze tak źle nie ma... ale wkrótce może się pogorszyć i za wczasu pomyśleć by zamknąć jakiś obszar, w którym co pare minut kursowałby autobus po centrum. Ważne żeby nie była to zbyt długa trasa
PostNapisane: Pt, 25 maja 2012, 14:48
Obwieszczenie o lokalizacji inwestcyji:
Przedłużenie linii nr 15 przy ul. Braci Mieroszewskich, Białostockiej, Paderewskiego, Śmigłego wraz z węzłem przesiadkowym i tunelem przy ul. Braci Mieroszewskich.

Data utworzenia: 24.05.2012

http://www.bip.um.sosnowiec.pl/dokument ... p=5559&r=r
z BIPu

czyżby coś się stało?

PS
z treści ogłoszenia: stacja prostownikowa - czy to chodzi o tzw.podstację?

PostNapisane: N, 27 maja 2012, 14:06
Jest szansa, że coś się ruszy. Stacja prostownikowa służy ładowaniu akumulatorów, czyli tramwajów. W zeszłym roku we Wrocławiu taka stacja kosztowała chyba 7,7 mln zł.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gospodarka i inwestycje